Úvod > Aktuality > Na zámku Loučeň proběhne netradiční oslava konce roku již ve 13 hodin

Na zámku Loučeň proběhne netradiční oslava konce roku již ve 13 hodin

Vydáno 29. prosince 2019 Zážitky
31. prosince se na zámku Loučeň slaví Nový rok jako první na planetě. Spolu s Kiribaťany, Rusy z oblasti Kamčatky a jejího okolí, nebo s lidožrouty z Papuy! Na takového Silvestra rozhodně nezapomenete! Odšpuntování láhve šampaňského na zámku Loučeň už v jednu hodinu odpoledne má navíc jednu obrovskou výhodu: Užijí si ho i ti členové rodiny, kteří do půlnoci nevydrží v bdělém stavu.
Poněkud nesourodá společnost se sejde poslední den v roce odpoledne od 13 hodin na nádvoří zámku Loučeň: Vedle sebe tu uvidíte potapěče, mořskou pannu, opilé Rusy, sněhuláka, lidožrouty i sibiřskou lišku. Ti všichni tu nebudou náhodou. Každý z nich představuje zástupce jednoho z dalekých států.

Během silvestrovského programu na zámku Loučeň totiž navštívíte hned tři vzdálená místa na zemi a povíme si o silvestrovských tradicích, která zde mají. Těmi třemi vzdálenými místy jsou exotické Tichomoří, dále pak zimou svazující Sibiř a nakonec horká Papua. Součástí programu bude také prohlídka vánočně vyzdobeného zámku.

Prvním místem na Zemi kam přichází nový rok je tichomořské souostroví Kiribati. Kiribati se skádá z několika desítek atolů s nádhernými korálovími útesy. K Ve 13 hodin tedy oslavíme příchod nového  roku na tichomořském atolu v příjemných letních teplotách.

Jako mávnutím proutku se přenesete do chladných vod severního Ruska, které poskytne na silvestrovskou oslavu zcela odlišný pohled. Ve 14. hodin se totiž ocitnou v Yakutsku, tedy na jednom z nejstudenějších obydlených míst na Zemi, v takřka nejsevernějším a zároveň nejvýchodnějším výběžku Ruska. V této části světa se nachází i nejchladněji trvale obydlené místo světa, malá osada Ojmjakon. Této části ruské tajgy se říká pól chladu severní polokoule, a právem. Průměrná zimní teplota "dosahuje" -50 °C a v roce 1926 zde byla naměřena teplota -71,2 °C. Tak se nezapomeňte teple obléknout.
 
Studenou exotiku můžete vyměnit v 15. hodin za hřejivější končiny, a to přímo za beach party v Sydney. Na pobřeží Indického oceánu a na jedné z největších pláží světa budete moci přivítat již potřetí Nový rok. Nezapomeňte si vzít s sebou nafukovací kruhy, sluneční brýle, či bábovičky na písek. Nebude chybět ani letní grilování.
 

Kdy o svátcích na zámek

Silvestrovské oslavy na Loučeni končí zhruba v 15.30 hodin. V jejich rámci je možné navštívit vánočně vyzdobené interiéry zámku a také labyrinty. To, zda budou labyrinty poslední den roku 2019 pokryté sněhovou peřinou, bude velkým překvapením, o němž zatím netuší ani organizátoři celé akce.
Zámecký hotel Maxmilián - romantika zámecké noci na zámku Loučeň

Zámecký hotel Maxmilián - romantika zámecké noci na zámku Loučeň

Noc na zámku je snem mnoha romantických duší. Splňte si ho na Zámku Loučeň. Zaručený způsob, jak potěšit svého partnera: romantika zámecké noci v zámeckém hotelu Maxmilián, zámeckém apartmánu nebo Domečku knížete Alexandra.

Zámek Loučeň - zámek, kde to žije

Zámek Loučeň - zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – romantický zámek s rozlehlým parkem, labyrintáriem a celou řadou dalších zajímavostí. Expozice české větve rodiny Thurn-Taxis a života na zámku na přelomu 19. a 20. století. Dozvíte se tak nikoli suchá fakta, ale příběh života na zámku zhruba před sto lety.

Jabkenická obora

Jabkenická obora

Jabkenická obora leží 1 km východně od Jabkenic. Byla založena roku 1750 rodem Fürstenberků pro chov divoké a cizokrajné zvěře. Roku 1943 byla zrušena a po roce 1964 opět obnovena. Dnes se využívá pro chov daňků a přístupná je jen po vyhrazených cestách.

Lovecký hotel zámek Jívák

Lovecký hotel zámek Jívák

Hotel stojí na hrázi rybníka Jívák, uprostřed lesa. Původní stavba byla zbudována v roce 1935 jako pivnice s tančírnou. Později byla přestavěna na zájezdní hostinec. Zdejší kuchyně je známá nejen svými zvěřinovými specialitami, ale také přípravou na lávovém venkovním grilu a v domácí udírně.

Labyrintárium Loučeň - první v České republice, jediné v Evropě

Labyrintárium Loučeň - první v České republice, jediné v Evropě

Jestliže hledáte něco, co nemá obdoby v Čechách, ba ani v Evropě, pak jste se ocitli na správné adrese. Přesně takovou raritou, kterou hledáte, ať už vědomě, či podvědomě, je labyrintárium, umístěné v loučeňském zámeckém parku.

Zimní prohlídky zámku Loučeň

Zimní prohlídky zámku Loučeň

Již od roku 2011 je zámek Loučeň otevřen nepřetržitě po celý rok! Nebojte se proto přijet i v zimní sezóně.