Úvod > Aktuality > Na zámku Loučeň proběhne netradiční oslava konce roku již ve 13 hodin
Silvestr v jednu na zámku Loucen
"> Silvestr v jednu na zámku Loucen ">
Zážitky

Na zámku Loučeň proběhne netradiční oslava konce roku již ve 13 hodin

  • Vydáno29. prosince 2019
31. prosince se na zámku Loučeň slaví Nový rok jako první na planetě. Spolu s Kiribaťany, Rusy z oblasti Kamčatky a jejího okolí, nebo s lidožrouty z Papuy! Na takového Silvestra rozhodně nezapomenete! Odšpuntování láhve šampaňského na zámku Loučeň už v jednu hodinu odpoledne má navíc jednu obrovskou výhodu: Užijí si ho i ti členové rodiny, kteří do půlnoci nevydrží v bdělém stavu.
Poněkud nesourodá společnost se sejde poslední den v roce odpoledne od 13 hodin na nádvoří zámku Loučeň: Vedle sebe tu uvidíte potapěče, mořskou pannu, opilé Rusy, sněhuláka, lidožrouty i sibiřskou lišku. Ti všichni tu nebudou náhodou. Každý z nich představuje zástupce jednoho z dalekých států.

Během silvestrovského programu na zámku Loučeň totiž navštívíte hned tři vzdálená místa na zemi a povíme si o silvestrovských tradicích, která zde mají. Těmi třemi vzdálenými místy jsou exotické Tichomoří, dále pak zimou svazující Sibiř a nakonec horká Papua. Součástí programu bude také prohlídka vánočně vyzdobeného zámku.

Prvním místem na Zemi kam přichází nový rok je tichomořské souostroví Kiribati. Kiribati se skádá z několika desítek atolů s nádhernými korálovími útesy. K Ve 13 hodin tedy oslavíme příchod nového  roku na tichomořském atolu v příjemných letních teplotách.

Jako mávnutím proutku se přenesete do chladných vod severního Ruska, které poskytne na silvestrovskou oslavu zcela odlišný pohled. Ve 14. hodin se totiž ocitnou v Yakutsku, tedy na jednom z nejstudenějších obydlených míst na Zemi, v takřka nejsevernějším a zároveň nejvýchodnějším výběžku Ruska. V této části světa se nachází i nejchladněji trvale obydlené místo světa, malá osada Ojmjakon. Této části ruské tajgy se říká pól chladu severní polokoule, a právem. Průměrná zimní teplota "dosahuje" -50 °C a v roce 1926 zde byla naměřena teplota -71,2 °C. Tak se nezapomeňte teple obléknout.
 
Studenou exotiku můžete vyměnit v 15. hodin za hřejivější končiny, a to přímo za beach party v Sydney. Na pobřeží Indického oceánu a na jedné z největších pláží světa budete moci přivítat již potřetí Nový rok. Nezapomeňte si vzít s sebou nafukovací kruhy, sluneční brýle, či bábovičky na písek. Nebude chybět ani letní grilování.
 

Kdy o svátcích na zámek

Silvestrovské oslavy na Loučeni končí zhruba v 15.30 hodin. V jejich rámci je možné navštívit vánočně vyzdobené interiéry zámku a také labyrinty. To, zda budou labyrinty poslední den roku 2019 pokryté sněhovou peřinou, bude velkým překvapením, o němž zatím netuší ani organizátoři celé akce.
Zámecký hotel Maxmilián – romantika zámecké noci na zámku Loučeň

Zámecký hotel Maxmilián – romantika zámecké noci na zámku Loučeň

Noc na zámku je snem mnoha romantických duší. Splňte si ho na Zámku Loučeň. Zaručený způsob, jak potěšit svého partnera: romantika zámecké noci v zámeckém hotelu Maxmilián, zámeckém apartmánu nebo Domečku knížete Alexandra.

Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – romantický zámek s rozlehlým parkem, labyrintáriem a celou řadou dalších zajímavostí. Expozice české větve rodiny Thurn-Taxis a života na zámku na přelomu 19. a 20. století. Dozvíte se tak nikoli suchá fakta, ale příběh života na zámku zhruba před sto lety.

Jabkenická obora

Jabkenická obora

Jabkenická obora leží 1 km východně od Jabkenic. Byla založena roku 1750 rodem Fürstenberků pro chov divoké a cizokrajné zvěře. Roku 1943 byla zrušena a po roce 1964 opět obnovena. Dnes se využívá pro chov daňků a přístupná je jen po vyhrazených cestách.

Lovecký hotel zámek Jívák

Lovecký hotel zámek Jívák

Hotel stojí na hrázi rybníka Jívák, uprostřed lesa. Původní stavba byla zbudována v roce 1935 jako pivnice s tančírnou. Později byla přestavěna na zájezdní hostinec. Zdejší kuchyně je známá nejen svými zvěřinovými specialitami, ale také přípravou na lávovém venkovním grilu a v domácí udírně.

Labyrintárium Loučeň – první v České republice, jediné v Evropě

Labyrintárium Loučeň – první v České republice, jediné v Evropě

Jestliže hledáte něco, co nemá obdoby v Čechách, ba ani v Evropě, pak jste se ocitli na správné adrese. Přesně takovou raritou, kterou hledáte, ať už vědomě, či podvědomě, je labyrintárium, umístěné v loučeňském zámeckém parku.

Další aktuality

25.9.
2022
Objevujte královská města Čech

Objevujte královská města Čech

Středočeský kraj | Památky
22.9.
2022
Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Středočeský kraj | Příroda
21.9.
2022
Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Středočeský kraj | Gurmánská turistika
21.9.
2022
Tipy proti nudě... aneb, kam o víkendu s dětmi

Tipy proti nudě... aneb, kam o víkendu s dětmi

Středočeský kraj | Zážitky