Úvod > Aktuality > Zážitkový a pohádkový víkend si 2x za sebou užijete na zámku v Dačicích
Zážitkový a pohádkový víkend si 2x za sebou užijete na zámku v Dačicích
"> "> Na zámku v Dacicích si užijete pohádkový víkend "> V sobotu 31. 5. 2014 odpoledne od 14 hodin bude patrit zámecký park všem detem "> V nedeli 1. 6. 2014 se budou konat první letošní speciální kastelánské prohlídky zámku
Památky

Zážitkový a pohádkový víkend si 2x za sebou užijete na zámku v Dačicích

  • Vydáno25. srpna 2017
Oblíbená Hradozámecká noc letos proběhne 26. srpna. Tento rok se mohou návštěvníci těšit na noční prohlídky bez průvodce. Zámek otevírá ve 21:00 a zavírá ve 24:00. Po zaplacení vstupného na pokladně se pak do zámku můžete vydat sami. O týden později bude na zámku v Dačicích probíhat Barokní jarmark. Třetí ročník této akce se ponese v duchu barokních sportovních aktivit. Návštěvníci se v sobotu 2. září od 11 do 17 hodin mohou těšit na ukázky tradičních řemesel či hudby a tance.

Zámek DačiceBěhem prohlídkové trasy zámku v Dačicích můžete zhlédnout celkem 21 místností v severním křídle. Oproti starší instalaci z 50. let 20. století zaměřené na empírový styl, která nehleděla na původní funkci a vybavení interiérů, se nyní jejich funkce a vybavení co nejvíce přibližují podobě, jakou měly v éře baronů Friedricha Ferdinanda Dalberga a jeho syna Friedricha Egberta na počátku 20. století.

Prohlédněte si překrásné reprezentační a soukromé pokoje rodu Dalbergů, nejvýznamnějších majitelů zámku Dačice a to vše bez časového omezení a navíc ve večerních hodinách! Jednotlivé místnosti si máte možnost projít sami.

Zámek DačiceV sobotu 2. 9. 2017
ožije zámecký park v Dačicích jarmarkem a bohatým kulturním programem.

Na programubude nejen střelba z děl a mušket, ale i občerstvení připravená podle barokních receptur. Program je doprovázen hudebními a tanečními vystoupeními vracejícími se do doby baroka, s cílem prezentovat podoby barokní kultury nejširší veřejnosti. 

.

Starý zámek v Dačicích se sgrafitovou výzdobou

Starý zámek v Dačicích se sgrafitovou výzdobou

Na severním konci Palackého náměstí se nachází krásný městský renesanční palác který je zdobený sgrafitovým kvádrováním. Dříve byl nazývaný „panské obydlí", první ze dvou dačických zámků.

Zámecký park v Dačicích

Zámecký park v Dačicích

Zámecký přírodně – krajinářský park v Dačicích je bohatý množstvím stromů, keřů a bylin, zastoupených v mnoha druzích a kultivarech. Zahradně-architektonický záměr plně využívá členitého terénu, svažujícího se od budovy zámku k jihozápadu, a zahrnuje také plochu rybníka s ostrůvkem.

Nový zámek v Dačicích – zámek s muzeem a galerií

Nový zámek v Dačicích – zámek s muzeem a galerií

Město Dačice leží na cestě mezi Telčí a Slavonicemi, pokud pojedete kolem, nezapomeňte navštívit zdejší "Nový zámek". Nenápadná klasicistní fasáda ukrývá nádherně zdobené interiéry, zařízené do podoby, jakou měly na počátku 20. století. V zámku sídlí také Městské muzeum a galerie.

Zámecká kavárna Café Dalberg v Dačicích

Zámecká kavárna Café Dalberg v Dačicích

V Novém zámku v Dačicích najdete zámeckou kavárnu kde lze ochutnat unikátní zákusky. Jedná se o dalberské dezerty, pečené podle receptů z kuchařek dochovaných v zámecké knihovně. Mimo to si zce vychutnáte vynikající kávu a další nápoje.