Úvod > Aktuality > Hrad a zámek Staré Hrady zve na draky, víno a čokoládu
Památky

Hrad a zámek Staré Hrady zve na draky, víno a čokoládu

  • Vydáno10. prosince 2022
Adventní a vánoční čas je letos na hradě a zámku Staré Hrady ve znamení vína, čokolády a pohádek. Pro děti je otevřeno Zámecké pohádkové sklepení, Hradní pohádková půda, Hrad a zámek s Dračí královskou komnatou či Zdravosvět a dračí království. I dospěláci se mají na co těšit – vynikající vína z hradních sklepů, horkou medovinu anebo Drakuládu, kvalitní dračí čokoládu.
čokoláda vánoceZima je tady a na Starých Hradech ji vítají ve znamení čokolády, vína a pohádek. Pro děti mají spoustu pohádkových překvapení, ale ani dospěláci nepřijdou zkrátka – připravena je pro ně bohatá nabídka těch nejlepších vín z hradních sklepů, vyhlášená Starohradská medovina a pro všechny pak Drakuláda, kvalitní dračí čokoláda. Generálním partnerem je Carla, český výrobce čokolády.

Staré HradyZámecké pohádkové sklepení ožívá od 10. prosince 2022 do 19. března 2023 zvukovými a světelnými efekty. Mluveným slovem vás provede sám Archibald I., nejvyšší pohádkový čaroděj Hradu a zámku Staré Hrady. Uslyšíte a uvidíte i vodníky, obry, čertíky, draky, víly a další pohádkové bytosti. Vstupte do starohradského pohádkového světa draků, obrů, vodníků, čertů, kouzelných vil a skřítků. Čeká na vás také laskavá pohádka – originální dobrodružná stezka Zámeckým pohádkovým sklepením, kterou si procházíte sami vlastním tempem. Nahlédnete do tajemství Obřích smaragdových draků v Zámeckém pohádkovém sklepení a spolu s dvaatřicetimetrovým čarodrakem Mocjeďákem a Obřími rubínovými draky odhalte tajemství dračích lektvarů a elixírů na Hradní pohádkové půdě.
 

Vánoce na hradě

Drak Staré HradyVe dnech od 3. prosince 2022 až do 8. ledna 2023 probíhají na Starých Hradech probíhat i Vánoce na hradě. Pohádkovým hradem a vánoční pohádkou vás provede živá čarodějnice, princezna, čertice nebo hradní čaroděj. Zažijete Vánoce našich prababiček a v pohádce tu na vás čeká nejedno překvapení se spoustou veselých kamarádů. Přijít můžete po celý prosinec 2022, vždy v sobotu a neděli a o vánočních prázdninách od 26. do 31. 12. denně. Nebudou chybět ano oblíbení draci a dráčci – na hStarých Hradech se jich zabydlelo už na třicet druhů, a svou komnatu tu má i Dračí král Rozumbraďák XVI. Ve sklepení zase potkáte rodinku starohradského obra, navštívíte palác plný skřítků, lesní, ledové i vodnické království, tříhlavého draka Třífrňáka i Obří smaragdové draky. Na hradní pohádkovou půdu si vyletíte na koštěti a uvidíte tu i Obří rubínové draky. V Čarodějné Bestyjole a na nádovoří uvidíte spoustu živých zvířátek, havěti a potvůrek zdejších čarodějnic – bílé pávy, zlaté bažanty, holoubky, králíky, slepice a mnoho dalších včetně kozla Kleofáše.

Hrad a zámek Staré Hrady

Hrad a zámek Staré Hrady

Hrad a zámek Staré Hrady leží v Českém ráji, jižně od Jičína – hned vedle městečka Libáň. Bohatý program zde nabízí pět pohádkových prohlídkových okruhů a 2 historické prohlídkové okruhy. Provedou vás živé pohádkové bytosti v rolích průvodců.

Další aktuality

Apalucha, Homolkovi a Vánice: známé i neznámé zimní filmy

K zimní pohodě, se sněhem či bez, patří pohodové lenošení s teplým čajem, dekou a filmem, který máte rádi. A proč si nepustit tematický film, kde se jezdí na lyžích, saních, fouká vítr a sníh se sype z nebe o sto šest? Kudy z nudy vám přináší inspiraci na pár oblíbených komedií, drama nebo detektivku. A přidáme i několik zajímavostí z natáčení...
Královéhradecký kraj | Zimní sporty

V Deštém se pojede Orlický maraton

První únorový víkend, tedy 4. až 5. 2. 2023 ožije okolí Deštné v Orlických horách již po 39. oblíbeným Orlickým maratonem. Členitý terén dává závodníkům pořádně zabrat a jen těžko najdou místo, kde by si mohli dovolit trochu odpočinku. Ale právě podhorské louky zapadané sněhem a náročnější běžecké tratě jsou to, co závodníky nejvíce láká. Startuje se na trasu 40 km klasicky, či poloviční distance s menším převýšením klasicky i volně. Pro méně zdatné běžkaře je přichystána 10 km trasa.
Královéhradecký kraj | Zimní sporty

Hrad a zámek Staré Hrady zve o pololetních prázdninách děti i dospělé na prohlídku

Pohádkový hrad a zámek Staré Hrady zve děti i dospělé na výlet do pohádky. Nechte se unést atmosférou čarodějné pohádkové prohlídky. Otevřeno je v pátek, sobotu a neděli 3. – 5. 2. 2023 od 10.00 do 17.00 hod. Navštívit můžete hrad a zámek s Dračí královskou komnatou, zámecké pohádkové sklepení, hradní pohádkovu půdu, Zdravosvět a Dračí království nebo čarodějnou Bestyjolu.
Královéhradecký kraj | Zážitky

Běžkařský okruh v Orlickém Záhoří je v provozu

V Orlickém Záhoří na Rychnovsku naleznete 4,5 kilometru dlouhý běžkařský okruh, který je nejdelší osvětlenou tratí pro běžecké lyžování v zemi. Díky nynější sněhové nadílce je okruh všem milovníkům bílé stopy k dispozici. Večerní osvětlení probíhá od denně od setmění do 21 hodin. Běžkování i parkování v aréně je zcela zdarma.
Královéhradecký kraj | Zimní sporty