Úvod > Aktuality > Hrad a zámek Staré Hrady zve na draky, víno a čokoládu
Hrad a zámek Staré Hrady zve na draky, víno a čokoládu
"> ">  	Carodejné drací pohádkové prohlídky "> Najdete carodejné zaklínadlo a pomozte nám zachránit princeznu Laskonku "> Pohádkový hrad a zámek Staré Hrady

Hrad a zámek Staré Hrady zve na draky, víno a čokoládu

Vydáno 11. října 2019 Památky
Babí léto je tady a letos ho na Hradě a zámku Staré Hrady vítají ve znamení vína, čokolády a pohádek. Pro děti je otevřena nová prohlídková trasa Zdravosvět a Dračí království. I dospěláci se mají na co těšit - vynikající vína z hradních sklepů anebo Drakuládu, kvalitní dračí čokoládu. Babí léto s vínem a čokoládou na Starých Hradech proběhne 12. a 13 října 2019.
Drak Staré HradyNa Starých Hradech se usídlili draci! Bydlí tu drak skalní, ohnivý, vodní, lesní, noční, bahenní, písečný, sněžný, hromový, zlatý a spousta dalších draků, dráčků, dračích princezen a rytířů. Na osobní audienci vás přijme i samo Jeho Veličenstvo Dračí král Rozumbraďák XVI. se svojí manželkou Starostlindou a třemi dračími princeznami Lajdalínou, Trajdalínou a Rozcaplínou.

Nahlédněte do tajemství Obřích smaragdových draků v Zámeckém pohádkovém sklepení a spolu s dvaatřicetimetrovým čarodrakem Mocjeďákem a Obřími rubínovými draky odhalte tajemství dračích lektvarů a elixírů na Hradní pohádkové půdě.

Od sklepení až po půdu vás provede udatný rytíř, krásná princezna, veselá čarodějnice nebo rozpustilá čertice, čertenice nebo čarocezna. Ti všichni vás rádi uvítají ve Starohradském pohádkovém království čaroděje Archibalda I., kde s nimi zažijete spoustu zábavy, soutěží, her a překvapení  pro děti i dospělé.

 

Podzim s vínem a čokoládou

ČokoládaVe dnech 12. a 13. až 31. října 2019 bude na Starých Hradech probíhat i Babí léto s vínem a čokoládou na Starých Hradech - vinný a čokoládový jarmark s bohatým doprovodným programem. Pro dospělé bude připravena nabídka těch nejlepších vín z hradních sklepů a vyhlášená originální Starohradská medovina. Milovníci čokolády si vyberou z mnoha druhů, chutí, barev a vůní horkých i studených čokolád. Starohradským originálem je Drakuláda – dračí čokoláda hořká i mléčná.

Pro děti je otevřena nová prohlídková trasa Zdravosvět a Dračí království. Čeká je vládce Zdravosvěta - dračí princ Zdrávokaz, víla Vitamína a skřítkové baciláci, skřítkové ovocňáci a saláťáci, dračí porodnice a zuboopravna, skřítkové z Bonbónového království, Hvězdolet, zdravoškola a mnoho dalšího.

Hrad a zámek Staré Hrady

Hrad a zámek Staré Hrady

Hrad a zámek Staré Hrady leží v Českém ráji, jižně od Jičína - hned vedle městečka Libáň. Bohatý program zde nabízí pět pohádkových prohlídkových okruhů a 2 historické prohlídkové okruhy. Provedou vás živé pohádkové bytosti v rolích průvodců.