!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Hrad a zámek Staré Hrady zve na draky, víno a čokoládu
Hrad a zámek Staré Hrady zve na draky, víno a čokoládu
"> ">  	Carodejné drací pohádkové prohlídky "> Najdete carodejné zaklínadlo a pomozte nám zachránit princeznu Laskonku "> Pohádkový hrad a zámek Staré Hrady
Památky

Hrad a zámek Staré Hrady zve na draky, víno a čokoládu

  • Vydáno26. listopadu 2021
Adventní a vánoční čas je tady a letos jej na hradě a zámku Staré Hrady vítají ve znamení vína, čokolády a pohádek. Pro děti je otevřeno Zámecké pohádkové sklepení, Hradní pohádková půda, Hrad a zámek s Dračí královskou komnatou či Zdravosvět a dračí království. I dospěláci se mají na co těšit – vynikající vína z hradních sklepů, horkou medovinu anebo Drakuládu, kvalitní dračí čokoládu.
Drak Staré HradyNa Starých Hradech se usídlili draci – pojďte s námi do pohádky zachránit princeznu Laskonku, najděte zaklínadlo a pohádková odměna vás nemine. Na dospěláky čeká ochutnávka pravé starohradské medoviny. Uvidíte, jak slavily Vánoce naše prababičky, dozvíte se něco o historii hradu a nakonec vás přijme na audienci samotný dračí král, Jeho Veličenstvo Rozumbraďák XVI. se svojí manželkou Starostlindou a třemi dračími princeznami Lajdalínou, Trajdalínou a Rozcaplínou.

Staré Hrady VánoceNahlédněte do tajemství Obřích smaragdových draků v Zámeckém pohádkovém sklepení a spolu s dvaatřicetimetrovým čarodrakem Mocjeďákem a Obřími rubínovými draky odhalte tajemství dračích lektvarů a elixírů na Hradní pohádkové půdě. Od sklepení až po půdu vás každou sobotu, neděli, o prázdninách a svátcích od 27. listopadu 2021 do 31. března 2022 provede udatný rytíř, krásná princezna, veselá čarodějnice nebo rozpustilá čertice, čertenice nebo čarocezna. Ti všichni vás rádi uvítají ve Starohradském pohádkovém království čaroděje Archibalda I., kde s nimi zažijete spoustu zábavy, soutěží, her a překvapení  pro děti i dospělé.
 

Vánoce s vínem a čokoládou

ČokoládaVe dnech 27. listopadu 2021 až 9. ledna 2022 budou na Starých Hradech probíhat i Vánoce na hradě – mimo již zmíněné pohádkově-vánoční prohlídky bude pro dospělé připravena nabídka těch nejlepších vín z hradních sklepů a vyhlášená originální Starohradská medovina.

Milovníci čokolády si vyberou z mnoha druhů, chutí, barev a vůní horkých i studených čokolád. Starohradským originálem je Drakuláda – dračí čokoláda hořká i mléčná.

Pro děti je otevřena také prohlídková trasa Zdravosvět a Dračí království. Čeká je vládce Zdravosvěta – dračí princ Zdrávokaz, víla Vitamína a skřítkové baciláci, skřítkové ovocňáci a saláťáci, dračí porodnice a zuboopravna, skřítkové z Bonbónového království, Hvězdolet, zdravoškola a mnoho dalšího. V Čarodějné Bestyjole a na nádovoří uvidíte spoustu živých zvířátek, havěti a potvůrek našich čarodějnic – bílé pávy, zlaté bažanty, holoubky, králíky, slepice a mnoho dalších včetně kozla Kleofáše.

Hrad a zámek Staré Hrady

Hrad a zámek Staré Hrady

Hrad a zámek Staré Hrady leží v Českém ráji, jižně od Jičína – hned vedle městečka Libáň. Bohatý program zde nabízí pět pohádkových prohlídkových okruhů a 2 historické prohlídkové okruhy. Provedou vás živé pohádkové bytosti v rolích průvodců.

Další aktuality