Úvod > Aktuality > Na zámku Ratibořice se setkáte s komtesou Hortensií
Na zámku Ratibořice se setkáte s komtesou Hortensií
"> "> "> ">

Na zámku Ratibořice se setkáte s komtesou Hortensií

Vydáno 3. července 2020 Zážitky
Zámek Ratibořice připravil po celý červenec 2020 speciální prohlídky pro děti s komtesou Hortensií. Půvabná schovanka paní kněžny bude dětem vyprávět o životě na venkovském sídle. Na prohlídky můžete přijít každý den vyjma pondělí.
zámek ratibořiceTaké v letošním roce připravil zámek Ratibořice pro dětské návštěvníky a jejich rodiče nevšední zážitky z prohlídky I. patra zámku. Během procházky zámeckými interiéry vás bude doprovázet půvabná schovanka paní kněžny, komtesa Hortensie. Hortensie bude dětem vyprávět o životě na venkovském sídle. Dozvíte se něco o etiketě, módě, účesech a oblékání. Dále o povinnostech dam i malých slečen, nebo o trávení volného času. Procházka zámeckými interiéry s komtesou Hortensií vám zabere asi 30 minut.   

komtesa HortensieBěhem prohlídky s komtesou Hortensií se děti nebudou nudit jako na běžné prohlídce, mohou se zeptat na cokoliv, co je bude zajímat a na konci prohlídky se mohou s komtesou Hortensií také vyfotografovat. Prohlídky s komtesou se konají od 1. do 31. července, s výjimkou pondělí, v časech od 10.00, 11.00, 12.00, 14.00, 15.00 a 16.00 hodin. Vstupenky je lépe rezervovat předem (nejpozději den před plánovanou návštěvou) na telefonním čísle 491 452 123 (pouze v pracovních dnech v čase od 7.00 do 14.00 hod.) či emailu ratiborice@npu.cz.
Zámek Ratibořice v Babiččině údolí

Zámek Ratibořice v Babiččině údolí

Seznámit se s dobou Petra Birona, vévody Kuronského, a jeho dcery Kateřiny Vilemíny, vévodkyně Zaháňské, nejznámější postavy spojené s historií zámku v Ratibořicích, je možné nejen při prohlídce samotného zámku, ale především při návštěvě některé z akcí konaných v areálu zámku a v Babiččině údolí.