Úvod > Aktuality > Zámek Loučeň má otevřeno každý den v týdnu
Zámek Loučeň má otevřeno každý den v týdnu
"> "> "> "> Dozvíte se tak nikoli suchá fakta, ale príbeh života na zámku zhruba pred sto lety

Zámek Loučeň má otevřeno každý den v týdnu

Vydáno 13. února 2020 Památky
Každý den je pro zájemce otevřen zámek Loučeň. Od 1. 2. až do 1. 3. zde probíhají prohlídky na motivy velké lásky knížete Alexandra a jeho manželky, kněžny Marie Thurn- Taxis. Podívat se můžete také do zdejších labyrintů a každý den v 18:00 startuje na zámku světelná a hudební show.
Láska zámek LoučeňPřijďte v únoru zažít na zámek Loučeň příběh velké, naplněné a bouřlivé lásky knížete Alexandra a jeho manželky, kněžny Marie Thurn- Taxis. Princ a princezna se vzali z lásky, a to vůbec nebylo v jejich kruzích běžné, 19. dubna 1875 v Benátkách. A tímto dnem začali psát knihu jejich společného života. Knihu, která bude dlouhá, ale rozhodně ne nudná. Marie a Alexandr spolu procestovali celý svět, vychovali tři syny, svojí lásku dali 11 vnoučatům a dočkali se i pravnoučat. Jejich společný příběh se uzavřel po 59 letech, kdy zemřela Její Jasnost kněžna Marie.

Zámek LoučeňZámek Loučeň s “Příběhem lásky” můžete navštívit každý den od 1. 2. do 1. 3. 2020 ve všední dny od 16:00, o víkendech od 11:00 do 16:00 hod. Cena za lístek je 150 Kč, jedná se o jednotné vstupné - vstupenka obsahuje i vstupné do parku s labyrintáriem.

Světelná a hudební show startuje každý den v 18:00 hodin. Jedinečná světelno-hudební sprodukce se bude konat denně, až do 1. 3. 2020. Show můžete spojit s prohlídkou zámku "Příběh lásky", ovšem nezapomeňte, že je na prohlídku je nutná rezervace!
Zámecký hotel Maxmilián - romantika zámecké noci na zámku Loučeň

Zámecký hotel Maxmilián - romantika zámecké noci na zámku Loučeň

Noc na zámku je snem mnoha romantických duší. Splňte si ho na Zámku Loučeň. Zaručený způsob, jak potěšit svého partnera: romantika zámecké noci v zámeckém hotelu Maxmilián, zámeckém apartmánu nebo Domečku knížete Alexandra.

Zámek Loučeň - zámek, kde to žije

Zámek Loučeň - zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – romantický zámek s rozlehlým parkem, labyrintáriem a celou řadou dalších zajímavostí. Expozice české větve rodiny Thurn-Taxis a života na zámku na přelomu 19. a 20. století. Dozvíte se tak nikoli suchá fakta, ale příběh života na zámku zhruba před sto lety.