Úvod > Aktuality > Zámek Loučeň má otevřeno každý den v týdnu
Zámek Loučeň má otevřeno každý den v týdnu
"> "> "> "> "> "> Dozvíte se tak nikoli suchá fakta, ale príbeh života na zámku zhruba pred sto lety
Památky

Zámek Loučeň má otevřeno každý den v týdnu

  • Vydáno12. února 2022
Každý den je pro zájemce otevřen zámek Loučeň. Od 29. 1. až do 28. 2. 2022 zde probíhají prohlídky na motivy velké lásky knížete Alexandra a jeho manželky, kněžny Marie Thurn- Taxis. Podívat se můžete také do zdejších labyrintů, které jsou přístupné od 10:00 do 17:00 hodin.
Láska zámek LoučeňPřijďte v únoru zažít na zámek Loučeň příběh velké, naplněné a bouřlivé lásky knížete Alexandra a jeho manželky, kněžny Marie Thurn- Taxis. Princ a princezna se vzali z lásky, a to vůbec nebylo v jejich kruzích běžné, 19. dubna 1875 v Benátkách. A tímto dnem začali psát knihu jejich společného života. Knihu, která byla dlouhá, ale rozhodně ne nudná. Marie a Alexandr spolu procestovali celý svět, vychovali tři syny, svojí lásku dali 11 vnoučatům a dočkali se i pravnoučat. Jejich společný příběh se uzavřel po 59 letech, kdy zemřela Její Jasnost kněžna Marie. Erich princ z Thurnů a Taxisů vás provede příběhem lásky nejen jeho rodičů a členů rodiny, ale i s láskou ve všech jejích formách.

loučeň zimaZámek Loučeň s “Příběhem lásky” můžete navštívit každý den od 29. 1. do 28. 2. 2022 ve všední dny od 12:00 do 16:00 hodin, o víkendech od 11:00 do 16:00 hod. Cena za lístek je 180 Kč, jedná se o jednotné vstupné – vstupenka obsahuje i vstupné do parku s labyrintáriem.

Krásný večer doporučujeme zakončit romantickou večeří v zámeckém hotelu Maxmilian, nebo ještě lépe strávit na zámku celou noc v některém ze zdejších hotelových pokojů, nebo v zámeckém apartmánu či v Domečku knížete Alexandra.
Zámecký hotel Maxmilián – romantika zámecké noci na zámku Loučeň

Zámecký hotel Maxmilián – romantika zámecké noci na zámku Loučeň

Noc na zámku je snem mnoha romantických duší. Splňte si ho na Zámku Loučeň. Zaručený způsob, jak potěšit svého partnera: romantika zámecké noci v zámeckém hotelu Maxmilián, zámeckém apartmánu nebo Domečku knížete Alexandra.

Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – romantický zámek s rozlehlým parkem, labyrintáriem a celou řadou dalších zajímavostí. Expozice české větve rodiny Thurn-Taxis a života na zámku na přelomu 19. a 20. století. Dozvíte se tak nikoli suchá fakta, ale příběh života na zámku zhruba před sto lety.

Další aktuality

25.9.
2022
Objevujte královská města Čech

Objevujte královská města Čech

Středočeský kraj | Památky
22.9.
2022
Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Středočeský kraj | Příroda
21.9.
2022
Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Středočeský kraj | Gurmánská turistika