Úvod > Aktuality > Zámek Krásný Dvůr slaví Pohádkové Velikonoce
Zámek Krásný Dvůr slaví Pohádkové Velikonoce
"> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Zámek Krásný Dvůr slaví Pohádkové Velikonoce

  • Vydáno15. dubna 2022
Pohádkové Velikonoce na zámku Krásný Dvůr již tradičně nabídnou návštěvníkům jarmark, hudební a divadelní vystoupení, dětské prohlídky, soutěže či projížďky na koni. Program se koná v sobotu 16. dubna 2022.
sobotu 16.dubna se na zámku Krásný Dvůr slaví Pohádkové Velikonoce. Při akci jako stvořené pro rodiny s dětmi si od 10:00 do 16:00 hodin užijete jarmark a představení pro děti.

Speciální dětské prohlídky zámku s komtesou či mladým hrabětem se budou konat v 10:30, 11:30, 12:30, 13:30, 14:30 a 15:30 hodin. Prohlídky zámeckých interiérů pro dospělé návštěvníky budou vycházet v 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00 a 16:00 hodin.

Během Pohádkových Velikonoc vystoupí kapela BabylonBand či Eva Henychová a pohádková divadelní představení zahraje Divadélko Koloběžka. Tradiční jarmark na zámeckém nádvoří doplní již zmíněné prohlídky zvlášť pro děti a dospělé. V zahradě čeká nejmladší návštěvníky soutěž o velikonočního zajíčka. A samozřejmě k posezení a ochutnání nejrůznějších dobrot zve i zámecká cukrárna. Vstupné na akci je 90 Kč dospělí, děti do 6 let neplatí. 
 

Nezapomeňte navštívit zámecký park

Tak jako jiná šlechtická sídla i Krásný Dvůr zprvu střídal majitele, ale vše skončilo rokem 1649. Tehdy jej koupili Černínové a v jejich držení zámek zůstal až do roku 1945. Právě Černínové dali zámku dnešní podobu – a společně s nimi samozřejmě osobní stavitel Františka Josefa Černína, barokní architekt František Maxmilián Kaňka, mimo jiné autor slavné Vrtbovské zahradyPraze na Malé Straně.

Koncem 18. století nechal Jan Rudolf Černín kromě dalších vylepšení přeměnit blízkou rozsáhlou oboru v anglický park. Říká se, že park v Krásném Dvoře připomíná Lednicko-valtický areál; při procházce totiž podobně jako v parkově upravené krajině kolem Lednice a Valtic objevíte řadu romantických staveb, ovlivněných antickými a středověkými vzory, například gloriet, Panův templ, Čínský pavilon, obelisk, rozhlednu či románskou bránu.

Zámek a park v Krásném Dvoře si oblíbili čeští filmaři; mohli jste je vidět například ve filmech Konec starých časů či Jak básníkům chutná život, To horké léto v Marienbadu, a v několika pohádkách.
Zámek Krásný Dvůr

Zámek Krásný Dvůr

Barokní rezidence s klasicistními prvky, zámek Krásný Dvůr, je spojen s jménem jednoho z předních šlechtických rodů 18. století, rodem Černínů z Chudenic. Prohlédnout si můžete jak interiéry zámku, tak zámecký park s průvodcem a dozvědět se mnoho zajímavostí z historie parku.