Úvod > Aktuality > Zajděte si na jedno do krkonošského minipivovaru Trautenberk
Zajděte si na jedno do krkonošského minipivovaru Trautenberk
"> "> ">
Gurmánská turistika

Zajděte si na jedno do krkonošského minipivovaru Trautenberk

  • Vydáno28. února 2019
Pivovar Trautenberk patří do nejmladších přírůstků v rodině krkonošských minipivovarů. Vybudovali ho v obci Malá Úpa, čísle popisném 87, v prostorách bývalé Tippeltovy boudy, později známé jako hotel Družba. Vařím se zde pivo bez pasterizace a filtrování, osvěžující, řízné a hořké tak akorát.
Trautenberk pivo horalůPivovar Trautenberk najdete v podzemí Tippeltovy boudy. Stavba zde stojí více než sto let a v dobách někdejší slávy patřila k nejmodernějším v okolí. Nyní prochází rozsáhlou, ale citlivou rekonstrukcí. Pivo Trautenberk se vaří tradiční metodou. Voda ze spodních pramenů Sněžky, odkud ji pivovar čerpá, společně s převážně žateckým chmelem a sladem z kounické humnové sladovny dá v rukou sládků Tomáše Ďuríčka a Vojtěcha Kaprálka vzniknout neobyčejným nepasterizovaným a nefiltrovaným pivům. V tuto chvíli jsou na čepu piva z naší stálé nabídky, spodně kvašený ležák Trautenberk 11, polotmavý speciál Trautenberk 13 a svrchně kvašený speciál Trautenberk 14 – APA.

pivovar TrautenberkPivo Trautenberk si v Malé Úpě dáte doslova na každém rohu - v občerstveních pod sjezdovkami, v penzionech i restauracích a dokonce i v Janských Lázních. Protože dobré pivo je i dobrým dárkem nebo hezkou vzpomínkou na dovolenou, Trautenberk si odnesete v designové pet lahvi nebo v dárkovém balení třetinek. Samozřejmostí jsou upomínkové předměty jako tácky a půllitry do sbírky.
Pivovar Trautenberk v Malé Úpě

Pivovar Trautenberk v Malé Úpě

Pivovar Trautenberk najdete v podzemí Tippeltovy boudy, známější jako hotel Družba, který právě prochází velkou rekonstrukcí. Pivovar vznikl společným přispěním majitelů maloupských bud a lyžařského areálu.

Sněžka – nejvyšší hora Česka i Slezska

Sněžka – nejvyšší hora Česka i Slezska

Sněžka (1603 m n. m.) je nejvyšší hora v Krkonoších a v České republice. Vyhledávaný výletní cíl a rozhledový bod ve východní části Krkonoš na česko-polské hranici. Díky své výšce poskytuje neomezený panoramatický výhled do daleké krajiny.

Lyžařský areál SKiMU v Malé Úpě

Lyžařský areál SKiMU v Malé Úpě

Kompletní přípravu lyžaře, sportovní program, hlídání dětí, programy pro školy, to všechno dohromady nabízí svým návštěvníkům SKiMU, lyžařský areál ve východních Krkonoších.

Skiareál Malá Úpa

Skiareál Malá Úpa

Lyžařské centrum SKiMU se nachází v katastru obce Malá Úpa ve východní části Krkonoš v těsné blízkosti státní hranice s Polskem. Díky své poloze v 1000 m n.m. je jedním znejvýše položených středisek v České republice.