Úvod > Aktuality > Zahrajte si golf na nejlepších hřištích v Česku!
Zahrajte si golf na nejlepších hřištích v Česku!
">
Zážitky

Zahrajte si golf na nejlepších hřištích v Česku!

  • Vydáno26. března 2012
Máte rádi golf a těšíte se konečně na jaro, až vyrazíte na první tréninky ven na green? Golfové areály po celém Česku připravily na letošní rok zajímavé novinky. Představíme vám ta nejlákavější místa, kde rozhodně stojí za to si golf zahrát. Nechte se inspirovat našimi tipy.
V Česku se nachází spousta malých i velkých hřišť různých náročností. My vám rozhodně nebudeme představovat všechna hřiště, ale spíše ta nejlepší, kam stojí za to se vydat.
 
Každoročně probíhá průzkum oblíbenosti golfových hřišť, přičemž v loňském roce se golfovým hřištěm roku stal Albatross Golf Resort na okraji Prahy, na druhém místě se umístil Golf Resort Karlštejn a třetí skončil Royal Golf Club Mariánské Lázně.
 
Albatros Golf Resort
Albatross Golf Resort se umístil v kategorii Nejlépe hodnocený golfový areál roku 2010 podle golfistůna 1. místě a v roce 2011 se stal absolutním vítězem této soutěže. V resortu se snaží každoročně zlepšovat služby pro své hráče a ani rok 2012 nebude výjimkou. Na konci loňské sezóny zde bylo provedeno několik významných úprav golfového hřiště. Byla vytvořena nová vodní plocha – jezírko – na jamce číslo 7 o celkové ploše 2 500 m2. Zároveň byl zmodelován terén v okolí greenu číslo 7, odpaliště číslo 8 a fairway číslo 5. Dále zde byla vybudována nová odpaliště na jamkách 3, 4, 11, 13 a 15 a zcela nové bunkry vznikly na jamce číslo 1. Bylo vysázeno spousta nových okrasných keřů a rostlin. Jako milovníci golfu jistě oceníte zvýšenou kvalitu hřiště, které se pro vás stane atraktivnějším a vyhledávanějším. V Albatross Golf Resortu najdete také golfovou akademii se špičkovým tréninkovým zázemím, vybavením a týmem zkušených trenérů. Působí zde také David Carter, vítěz Světového poháru a Irish Open a také dlouholetý člen European PGA Tour.
 
Golf Resort Karlštejn
Karlštejn není jen turisticky atraktivním místem pro turisty, kteří vyráží za historií, ale i místem, kam se lze vydat za skvělým golfovým zážitkem. Golf Resort Karlštejn se nachází na území Chráněné krajinné oblasti Český kras. Z hlediska designu se jedná o jedno z nejlépe řešených českých hřišť, ale zároveň také hráčsky obtížné. Karlštejnský golfový klub je díky blízkému středověkému hradu i nedaleké Praze jedním ze společensky tzv. nejprestižnějších. Jamka č. 2 na první devítce, ze které je impozantní výhled do údolí Berounky a na protější hrad Karlštejn, je podle názorů mnohých golfistů jednou z nejhezčích v ČR.
 
Royal Golf Club Mariánské Lázně
Nejstarší domácí hřiště bylo založeno už v roce 1905 za přítomnosti anglického krále Edwarda VII. Dnes je mariánskolázeňské hřiště krásným lesoparkem se vzrostlými stromy a moderní klubovnou v anglickém stylu. Hřiště se v průběhu let měnilo, ale tradice a kontinuita golfu tu nebyly přerušeny. „Lázeňsky“ klidnou hru zajišťuje v Mariánských Lázních především prostředí – po sportovní stránce jde o náročné hřiště, jehož okolní lesy, řečeno s legendárním trenérem Harvey Penickem, jsou plné nepřesných drajvů.
 
Golf Club Mariánské Lázně není zdaleka jediným důvodem, proč si udělat golfový výlet do Západních Čech. Nedaleko odtud najdete i populární Golf Club Karlovy Vary,vysoce kvalitní 18jamkové hřiště. Karlovarské hřiště bude v provozu již od konce března.
 
Golf Mnich – Golf Resort Monachus
Hřiště Mnich (Golf Resort Monachu) dnes patří k nejvyhledávanějším hřištím v České republice. Právě příroda České Kanady nadělila tomuto místu nezapomenutelnou atmosféru. V roce 2011 se hřiště stalo nejlépe hodnoceným golfovým areálem roku 2011 podle golfistů. GolfResort Monachus spojuje 18jamkové mistrovské hřiště Mnich a 9jamkové hřiště Nová Bystřice. Zahajovací turnaj se zde bude konat již 9. dubna, tedy na Velikonoce. A Velikonoce zavítají i do místní golfové restaurace, kde pro vás připraví speciální velikonoční menu.
 
K dalším neméně zajímavým golfovým místům patří také Golf Mladá Boleslav s výhledem na Michalovickou Putnu, Golf Konopiště nedaleko krásného zámku Konopiště, Golf Čeladná nebo Ypsilon Golf Resort Liberec.
Golf Resort Karlovy Vary

Golf Resort Karlovy Vary

Mistrovské 18jamkové hřiště s nejstarším goflovým klubem v České republice. Golf Club Karlovy Vary byl založen roku 1904 „Pánským šermířským klubem“. V současné době má nejstarší golfový klub v České Republice více jak 900 členů.

Golf Resort Karlštejn – hřiště zasazené  do malebné krajiny

Golf Resort Karlštejn – hřiště zasazené do malebné krajiny

Zalesněná kopcovitá krajina s vápencovými skalami, bohatou faunou i flórou je oázou klidu a pohody, a přitom jen 45 minut jízdy z centra české metropole.

GolfResort Monachus u Nové Bystřice

GolfResort Monachus u Nové Bystřice

Hřiště Mnich dnes patří k nejvyhledávanějším hřištím v České republice. Hřiště je dokonale přizpůsobené místní krajině, která je pro tento sport jako stvořená. Právě příroda České Kanady nadělila tomuto místu nezapomenutelnou atmosféru.

Golf Mladá Boleslav – vítejte na Sand Martin's Holes

Golf Mladá Boleslav – vítejte na Sand Martin's Holes

S námi máte možnost hrát golf téměř celý den, téměř celý rok. S námi máte ke golfu blíž!

Ypsilon Golf Liberec

Ypsilon Golf Liberec

Golfové hřiště Ypsilon Golf Liberec leží v nadmořské výšce 420 – 470 m n. m. a je umístěno do krásné přírody bez civilizačního ruchu nedaleko přehradní nádrže Fojtka u Liberce.

Albatross Golf Resort – 18jamkové hřiště nejvyššího evropského standardu

Albatross Golf Resort – 18jamkové hřiště nejvyššího evropského standardu

Hřiště o ploše více než 80 hektarů je vystavěno na vlastních pozemcích provozovatele v mírně kopcovitém terénu. Resort se nachází u obce Vysoký Újezd u Prahy, na samé hranici Českého krasu v nadmořské výšce 420 metrů nad mořem.

Prosper Golf Resort Čeladná – 24 krytých odpališť a Indoor golf

Prosper Golf Resort Čeladná – 24 krytých odpališť a Indoor golf

Jedinečná golfová destinace, sportovně-rekreační areál Prosper Golf Resort Čeladná se rozkládá na 140 hektarech v malebné obci Čeladná na severovýchodě České republiky.

Royal Golf Club Mariánské Lázně

Royal Golf Club Mariánské Lázně

Hřiště Golf Clubu Mariánské Lázně je příkladem klasického typu skotských a irských hřišť své doby. Hřiště leží na náhorní plošině 787 metrů nad hladinou moře. Vzniklo roku 1905 a je tak nejstarším hřištěm na území ČR.