Úvod > Aktuality > Končí JazzFest v Brně a láká na Gregoryho Portera
Gregory Porter
"> Gregory Porter "> 13. rocník mezinárodního jazzového festivalu JazzFest Brno "> Brad Mehldau Trio
Kultura

Končí JazzFest v Brně a láká na Gregoryho Portera

  • Vydáno20. května 2014
Do brněnského koncertu kritikou ceněného a posluchači zbožňovaného jazzového zpěváka Gregoryho Portera zbývá pár dnů, k dispozici jsou však poslední vstupenky. Pro velký zájem přidávají pořadatelé do prodeje vstupenky na stání v ceně 250 Kč. V kapacitně i akusticky velkorysé hale Bobycentrum Porter v neděli 25. května zakončí letošní ročník mezinárodního festivalu JAZZFESTBRNO.
13. ročník mezinárodního jazzového festivalu JazzFest BrnoVýjimeční zahraniční hosté i špičky domácí scény se od března do května už po třinácté sjeli do Brna. K vrcholům festivalu JazzFest Brno bude patřit koncert jednoho ze současných nejžádanějších jazzových vokalistů Gregoryho Portera, který vystoupí 25. května v Bobycentru.

Festival JazzFest Brno se zrodil v hlavách aktivních hudebníků s myšlenkou na důstojnou platformu pro vystoupení místních jazzmanů a zároveň na příležitost vidět ty nejzářivější hvězdy světového jazzu na brněnských pódiích. Spíše než o plnění snů šlo o snahu řešit neutěšenou situaci ve smyslu nedostatku příležitostí k vystupování a omezených možností vidět a slyšet opravdovou hudební kvalitu v jihomoravském regionu.

Festivalový vývoj naštěstí předčil veškerá očekávání a původní ambice jeho zakladatelů. Úspěšnému rozjezdu akce přispěl hned první ročník v dubnu roku 2002, kdy se relativně nezkušeným pořadatelům podařilo „ulovit“ hvězdu prvotřídního formátu, skvělou zpěvačku a držitelku dvou Grammy Dianne Schuur. Vyvedený úvodní ročník nastavil vysokou laťku, přilákal sponzory a zahájil tradici, jež se prohlubuje už celou dekádu.

Další aktuality

29.9.
2022
7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

Jihomoravský kraj | Zážitky
24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika