Úvod > Aktuality > Zámek v Dolních Kounicích bude přístupný v předstihu
Zámek v Dolních Kounicích bude prístupný v predstihu
"> Zámek v Dolních Kounicích bude prístupný v predstihu "> Díky rekonstrukci bude možné nove využít místnosti v podkroví "> Hrad a zámek bude mít otevreno vždy každý víkend od 10 do 17 hodin

Zámek v Dolních Kounicích bude přístupný v předstihu

Vydáno 8. července 2014 Památky
Tajuplný a turisty dosud neobjevený hrad a zámek v Dolních Kounicích prochází poslední dobou náročnou rekonstrukcí. Koncem ledna tohoto roku se začalo s opravou střechy dominanty této památky, a to hlavního paláce. Práce se však i díky příznivému počasí podařio dokončit dříve a prohlídky tak odstartují už devatenáctého července.

Dolní KounicePůvodní gotické opevnění i renesanční palác na hradě a zámku v Dolních Kounicích nabízejí mnohé stavebně historické lahůdky - Zelenou komnatu, původní černou kuchyni, hradní prevét a především unikátní točité samonosné schodiště z pískovce, jaké u nás jinde nenajdete. Zpřístupněna je také část rozsáhlého podzemí hradu, které je protkáno tajnými chodbami.

Díky rekonstrukci bude možné nově využít místnosti v podkroví, které budou návštěvníkům zpřístupněny mimo klasické prohlídkové trasy, také formou výstav. Na prohlídce si prohlédnete dochované architektonické prvky od gotiky až po renesanci. Mezi historické lahůdky, kterými se zámek pyšní, patří například hřebínková klenba hned u vstupu do hlavního paláce, kuželkový portál a polokruhová bašta s částečně dochovanou gotickou freskovou výzdobou. Vstupné bude letos stát sedmdesát korun pro dospělé a dvacet korun pro děti. Hrad a zámek bude mít otevřeno vždy každý víkend od 10 do 17 hodin.

Hrad a zámek Dolní Kounice

Hrad a zámek Dolní Kounice

Tajuplný a turisty dosud neobjevený je hrad a zámek v Dolních Kounicích, který patří bezesporu mezi zajímavá místa v ČR. Téměř 700 let historie na jednom místě.

Další aktuality

28.9.
2020
Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Jižní Morava | Kultura
25.9.
2020
Na Pohansku se přeneste do doby Velké Moravy

Na Pohansku se přeneste do doby Velké Moravy

Jižní Morava | Památky
18.9.
2020
Vydejte se v sobotu na tradiční Pivní pouť v Černé Hoře

Vydejte se v sobotu na tradiční Pivní pouť v Černé Hoře

Jižní Morava | Gurmánská turistika