Úvod > Aktuality > Zámek v Dolních Kounicích bude přístupný v předstihu
Zámek v Dolních Kounicích bude prístupný v predstihu
"> Zámek v Dolních Kounicích bude prístupný v predstihu "> Díky rekonstrukci bude možné nove využít místnosti v podkroví "> Hrad a zámek bude mít otevreno vždy každý víkend od 10 do 17 hodin
Památky

Zámek v Dolních Kounicích bude přístupný v předstihu

  • Vydáno8. července 2014
Tajuplný a turisty dosud neobjevený hrad a zámek v Dolních Kounicích prochází poslední dobou náročnou rekonstrukcí. Koncem ledna tohoto roku se začalo s opravou střechy dominanty této památky, a to hlavního paláce. Práce se však i díky příznivému počasí podařio dokončit dříve a prohlídky tak odstartují už devatenáctého července.

Dolní KounicePůvodní gotické opevnění i renesanční palác na hradě a zámku v Dolních Kounicích nabízejí mnohé stavebně historické lahůdky – Zelenou komnatu, původní černou kuchyni, hradní prevét a především unikátní točité samonosné schodiště z pískovce, jaké u nás jinde nenajdete. Zpřístupněna je také část rozsáhlého podzemí hradu, které je protkáno tajnými chodbami.

Díky rekonstrukci bude možné nově využít místnosti v podkroví, které budou návštěvníkům zpřístupněny mimo klasické prohlídkové trasy, také formou výstav. Na prohlídce si prohlédnete dochované architektonické prvky od gotiky až po renesanci. Mezi historické lahůdky, kterými se zámek pyšní, patří například hřebínková klenba hned u vstupu do hlavního paláce, kuželkový portál a polokruhová bašta s částečně dochovanou gotickou freskovou výzdobou. Vstupné bude letos stát sedmdesát korun pro dospělé a dvacet korun pro děti. Hrad a zámek bude mít otevřeno vždy každý víkend od 10 do 17 hodin.

Hrad a zámek Dolní Kounice

Hrad a zámek Dolní Kounice

Tajuplný a turisty dosud neobjevený je hrad a zámek v Dolních Kounicích, který patří bezesporu mezi zajímavá místa v ČR. Téměř 700 let historie na jednom místě.

Další aktuality

29.9.
2022
7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

Jihomoravský kraj | Zážitky
24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika