Úvod > Aktuality > Slavná Grand Prix v Brně se koná již tento víkend

Slavná Grand Prix v Brně se koná již tento víkend

Vydáno 1. srpna 2019 Zážitky
Bezmála čtvrt milionu diváků, nejrychlejší motorky na světě a za jejich řidítky skutečné legendy motocyklového sportu. Největší sportovní svátek roku v České republice je tu! Prožijte nezapomenutelnou atmosféru na Grand Prix České republiky 2019, který startuje již tento víkend od 2. do 4. srpna 2019 v Brně.

Slavná Grand Prix v Brně se koná již tento víkendVšechni fanoušci motorek a velkých motorkářských závodů by si neměli nechat ujít brněnské na Mistrovství světa silničních motocyklů na Masarykově okruhu. Také letos tu uvidíte zvučná jména motosportu. Letos bude na okruhu závodit například Španěl Marc MarquezMaverick Viñales z Itálie dorazí legendární matador motocyklového sportu Valentino Rossi a z Británie Cal Crutchlow. Z českých legend nebude chybět Karel Abraham, Jakub Kornfeil či Filip Salač.

Marc MarquezCo se týče samotných závodů, letošní novinka v pravidlech šampionátu MotoGP, tzv. long lap penalty, nebude chybět ani při Grand Prix České republiky. Tento způsob penalizace za prohřešek na trati primárně nahrazuje trest, kdy jezdec musí klesnout o pozici níže. Technicky se jedná se o tři metry široký pruh vytyčený přímo na závodní dráze, jehož celou délku musí potrestaný jezdec projet sníženou rychlostí v limitu tří kol od chvíle, kdy penalizaci obdrží. Na Masarykově okruhu byla pro trestný úsek komisí FIM vybrána sedmá zatáčka, jež se nachází v divácky atraktivní oblasti Stadionu. Na long lap penalty je tak ideální výhled z nejpopulárnější přírodní tribuny C.
 

Čtvrteční autogramiáda a nedělní přelet gripenů

ApriliaV autorizovaném dealerství Aprilie D Moto (Vintrovna 403/3, Popůvky u Brna) proběhne ve čtvrtek 1. srpna od 17:30 autogramiáda jezdců týmu Aprilia Racing Team Gresini Aleixe Espargara a Andrei Iannoneho. Navíc přímo na místě bude ze všech přítomných vylosováno 10 vstupů na exkluzivní návštěvu v "backstage" Aprilia Racing Team Gresini. Pokud budete mezi 10 šťastnými výherci, tak s organizátori po ukončení autogramiády navštívíte závodní box Aprilia na brněnském závodním okruhu, potkáte se s týmem a piloty a k tomu si užijete i italský aperitiv v Aprilia hospitality.

GripenV rámci nedělního programu návštěvníky šampionátu čeká hned několik bonusů. Na cílové rovince pobaví 4. 8. tribuny svou kaskadérskou show Adam "Special" Peschel, v oblasti Stadionu se představí motocyklová flotila Policie České republiky. Tradiční součástí doprovodného programu je přelet stíhacích letounů AČR JAS-39 Gripen těsně před startem královské kubatury MotoGP. V 13 hodin a 51 minut se areálem Masarykova okruhu ponese česká státní hymna v podání Daniela Hůlky a Jany Chaloupkové.
 

K Masarykovu okruhu autobusem či povlastní ose

Motorky BrnoOd pátku 2. srpna do neděle 4. srpna 2019 bude doprava návštěvníků mistrovství světa silničních motocyklů v areálu Masarykova okruhu zajišťována mimořádnou autobusovou linkou 400 v trase Mendlovo náměstí – Svážná – Pražská (←)/ Hoštická (→) – Troubsko, Veselka – Popůvky, Vintrovna – Kývalka, spojovací – Automotodrom, Start. Linka bude v provozu vždy od 6:30 do 21:00 hodin, v neděli do 19:00 hodin.

Interval mezi spoji na lince je přizpůsoben aktuálnímu programu a pohybuje se od 2 do 30 minut.

Moto GPStálá linka 402 jezdí z městské části Brno-Starý Lískovec. Z Hlavního nádraží použijte tramvajovou linku č. 8 směr Starý Lískovec. Na konečné zastávce Starý Lískovec, smyčka přestupte na autobusovou linku č. 402.

Po vlastní ose dojedete na okruh velmi snadno. Na všech příjezdových komunikacích vám s cestou na Masarykův okruh pomůže dostatečně viditelné dopravní značení. Směrem od Prahy sjeďte na exitu 178 Ostrovačice, nebo exitu 182 Kývalka. Poté sledujte dopravní značení Autodrom, Grand prix nebo Paddock. Ve směru od Brna sjeďte na exitu 182 Kývalka. Poté sledujte dopravní značení.
 

Městská policie bude mít pohotovost

Valentino RossiMěstská policie Brno posílí během závodního víkendu dohled o dvě stě strážníků. Při motocyklovém mistrovství světa budou kontrolovat dopravu a předcházet kriminalitě. Na příjezdových trasách ve směru od Žebětína budou hlídky strážníků především korigovat a usměrňovat nájezd na vyhrazená parkoviště, zajišťovat průjezdnost všech silnic a také zamezí řidičům v tom, aby vjížděli bez povolení k některým tribunám. Odjezdové trasy jsou každý rok přetíženy náporem vozidel i pěších. Městská policie proto žádá o zvýšenou vzájemnou toleranci, ohleduplnost a respektování pokynů strážníků i policistů, kteří se budou starat o co nejplynulejší provoz.
 

Vstupenky ještě jsou

MotorkyVstupenky na Grand Prix jsou k mání už jen v pokladnách přímo na Masarykově okruhu.

Poslední kusy zbývají na sedadlové tribuny, naopak dostatek je na přírodní tribuny. Platit lze hotovostí i kartami. Vstupenka Silver na pátek a sobotu stojí 1800 Kč, pátek až neděle je za 2600 Kč (volný průchod na čtyři přírodní tribuny), Vstupenka Golg na tři dny (volný průchod včetně tunelů Start a Schwantz) vyjde na 3200 Kč.

Grand Prix České republiky Brno – mistrovství světa silničních motocyklů 2020

Grand Prix České republiky Brno – mistrovství světa silničních motocyklů 2020

Brněnský podnik mistrovství světa silničních motocyklů na Masarykově okruhu je nejprestižnější motoristickou akcí v České republice.

Automotodrom Brno

Automotodrom Brno

Slavný Masarykův okruh hostuje každoročně Mistrovství světa motocyklů. Příznivci motosportu se však na okruh nemusí dívat pouze z tribuny – trať si lze vyzkoušet na vlastní kůži při tzv. jízdách pro veřejnost.

Další aktuality