Úvod > Aktuality > Slavná Grand Prix v Brně se koná již tento víkend, pojede se bez diváků
Slavná Grand Prix v Brně se koná již tento víkend, pojede se bez diváků
"> "> "> "> "> "> "> "> "> Slavná Grand Prix v Brne se koná již tento víkend "> Grand Prix Ceské republiky Brno – mistrovství sveta silnicních motocyklu "> Prožijte nezapomenutelnou atmosféru na bwin Grand Prix Ceské republiky
Zážitky

Slavná Grand Prix v Brně se koná již tento víkend, pojede se bez diváků

  • Vydáno5. srpna 2020
Grand Prix České republiky 2020 proběhne. I přes veškeré snahy pořadatelů se však bude aktuální ročník konat bez účasti veřejnosti, a to z bezpečnostních důvodů souvisejících se situací kolem pandemie Covid-19. Již zakoupené vstupenky však zůstávají v platnosti na příští rok. Slavná Grand Prix silničních motocyklů v Brně odstartuje v pátek 7. srpna, závody se pak pojedou i o víkendu 8. a 9. srpna 2020.

Slavná Grand Prix v Brně se koná již tento víkendVšechni fanoušci motorek a velkých motorkářských závodů se každoročně těší na Mistrovství světa silničních motocyklů na Masarykově okruhu. Letos ale bude kvůli koronaviru vše trochu jinak. Moto GP v Brně se pojede bez diváků. Závody bude v přímém přenosu vysílat stanice Nova Sport. Fanoušci tak mohou sledovat páteční volné tréninky, sobotní kvalifikace a nedělní hlavní závod. Nedělní přenos začne v 10:30 hodin.

I když jen zprostředkovaně, uvidíte letos zvučná jména motosportu. Brněnské závody si nenechá ujít například Španěl Marc Marquez, Maverick Viñales z Itálie dorazí legendární matador motocyklového sportu Valentino Rossi a z Británie Cal Crutchlow.

Marc MarquezCo se týče samotných závodů, v platosti zůstává změna v pravidlech šampionátu MotoGP, tzv. long lap penalty, nebude chybět ani při Grand Prix České republiky. Tento způsob penalizace za prohřešek na trati primárně nahrazuje trest, kdy jezdec musí klesnout o pozici níže. Technicky se jedná se o tři metry široký pruh vytyčený přímo na závodní dráze, jehož celou délku musí potrestaný jezdec projet sníženou rychlostí v limitu tří kol od chvíle, kdy penalizaci obdrží. Na Masarykově okruhu byla pro trestný úsek komisí FIM vybrána sedmá zatáčka, jež se nachází v divácky atraktivní oblasti Stadionu. Na long lap penalty je tak ideální výhled z nejpopulárnější přírodní tribuny C, kde určitě budou letos alespoň televizní kamery.
 

Velká cena v centru Brna


Brno gpKdyž nemůže fanoušek na Masarykův okruh, dorazí Masarykův okruh k fanouškovi! Ve čtvrtek 6. srpna si přijďte v 15:00 užít besedu s osobnostmi motocyklového sportu do brněnského kina Scala. Vstup na akci Velká cena v centru Brna je zdarma. Na pódiu se představí minimálně čtveřice atraktivních hostů: Karel Abraham, dlouholetý závodník MotoGP, Peter Baláž, motocyklová legenda Československa, Ivana Ulmanová, statutární ředitelka Automotodromu Brno a Martin Straka, okruhový hlasatel, fotograf a televizní komentátor motoristických závodů. Vzhledem k omezené kapacitě kina Scala je nutná registrace předem.

Těšit se můžete i na doprovodný program na Moravském náměstí. Čeká vás distanční autogramiáda Karla Abrahama, výstava současných a historických závodních strojů a moderovaný program Českého rozhlasu Brno. Akce se uskuteční v souladu s aktuálně platnými hygienickými opatřeními v souvislosti s bojem proti šíření nemoci COVID-19. Pro účast na besedě v kině Scala je nutná rouška.
 

Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na rok 2021

ApriliaFanoušci, kteří si zakoupili vstupenky v předprodeji, se však nemusejí o své peníze obávat. Brno sice mělo smlouvu na pořádání závodu pouze do letošního roku včetně, ale pořadatelům se nakonec podařilo vyjednat, že se nad rámec původní smlouvy pojede i příští rok. Již zakoupené vstupenky tedy budou platit v dalším roce. Termín konání Grand Prix České republiky 2021 bude zveřejněn během podzimu.

Automotodrom Brno

Automotodrom Brno

Slavný Masarykův okruh hostuje každoročně Mistrovství světa motocyklů. Příznivci motosportu se však na okruh nemusí dívat pouze z tribuny – trať si lze vyzkoušet na vlastní kůži při tzv. jízdách pro veřejnost.

Další aktuality

4.10.
2022
Znáte všechny zpřístupněné jeskyně ČR?

Znáte všechny zpřístupněné jeskyně ČR?

Jihomoravský kraj | Příroda
29.9.
2022
7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

Jihomoravský kraj | Zážitky
24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika