Úvod > Aktuality > Hudební festival rozezní opět Znojmo

Hudební festival rozezní opět Znojmo

Vydáno 10. července 2019 Zážitky
Letos již 15. ročník Hudebního festivalu Znojmo stmelí od 11. do 28. července 2019 excelentní hudbu, vyhlášená vína a přátelskou atmosféru letního Znojma. Letošním tématem bude Svár duše s tělem a vody s vínem. Fyzično se bude potýkat s duchovnem na mnoha koncertech, jejíž dramaturgii upravují účinkující festivalu na míru.

15. ročník Hudebního festivalu Znojmo připomene ve dnech 11. až 28. července 2019 hudbu skladatelů na královských dvorech a oslaví pád železné opony. Zlatým hřebem ročníku s podpitulem Hudba králů bude Saul Georga Friedricha Händela – nejlépe obsazené operní představení této sezóny v České republice. Přátelská nálada letního historického města v kombinaci se špičkovými interprety a místními víny činí z Hudebního festivalu Znojmo nezapomenutelnou událost.

Návštěvníci se mohou těšit na špičková vystoupení českých i zahraničních hvězd zejména z oblasti klasické hudby, ale také cimbálové muziky, jazzu a dalších crossoverových programů. Jak již bylo řečeno, tématem letošního ročníku je hudba králů a účinkující připravují svá vystoupení festivalu na míru, vybírají tvorbu skladatelů, kteří působili na královských dvorech. Zazní hudba G. F. Händela, A. Dvořáka, A. Vivaldiho, J. Downlanda a dalších skladatelů.
 

Léto, hudba, víno... ve Znojmě i okolí

ZnojmoNetradiční místa Znojma i jeho krásné okolí se tak v červenci stávají na tři týdny hudebním i turistickým zážitkem. Festival totiž každoročně navštěvuje se svými koncerty ta místa, kde se běžně koncerty nekonají. Letos zavítá například do proboštství na Hradišti, do Národního parku Podyjí, na magické poutní místo Heiliger Stein těsně za rakouskou hranicí, na vranovský zámek, na uherčický zámek či na zámek v Písečném.

Přidanou hodnotou festivalu jsou degustace vín v ceně vstupenky na každém z koncertů a festivalových představení. Znojmo je vinařské město, a tak je propojení královské hudby a vína v nádherném historickém městě zcela na místě.

Hudební festival Znojmo 2020

Hudební festival Znojmo 2020

Kvalitní hudební program, rozmanité, avšak kompaktní žánrové rozpětí, hvězdy hudebního nebe i začínající umělci – to vše pod taktovkou unikátní festivalové dramaturgie! Hudební festival Znojmo 2020.

Rotunda sv. Kateřiny ve Znojmě

Rotunda sv. Kateřiny ve Znojmě

Rotunda je jedním ze symbolů české státnosti. Jedná se o unikátní stavbu románské rotundy, která je jedinou zcela dochovanou památkou přemyslovského knížecího hradu jako součást opevnění jižní hranice Moravy.

Kostel sv. Mikuláše Znojmo

Kostel sv. Mikuláše Znojmo

Výrazná znojemská dominanta zasvěcena patronu kupců a hojnosti, vás štědře odmění nejen svou krásou, ale i půvabným výhledem na Znojemskou přehradu.

Národní park Podyjí - pestrá mozaika skalních stěn

Národní park Podyjí - pestrá mozaika skalních stěn

Ukázkou výjimečně zachovalého říčního údolí v bohatě zalesněné krajině jihozápadní Moravy je Národní park Podyjí, vedoucí podél 40 km dlouhého údolí řeky Dyje mezi Vranovem nad Dyjí a Znojmem. Na rakouské straně navazuje na park Nationalpark Thayatal.

Prohlídka města Znojma s průvodcem

Prohlídka města Znojma s průvodcem

Bezplatné pravidelné prohlídky města Znojma s průvodcem. Nabízíme také tématické procházky po našem krásném městě Znojmě. Plánujete výlet do našeho kraje? Pak nás ale určitě kontaktujte.