Úvod > Aktuality > "Za kouzlem cirkusu se vydejte do Prachatic "
"Za kouzlem cirkusu se vydejte do Prachatic "
">
Zážitky

"Za kouzlem cirkusu se vydejte do Prachatic "

  • Vydáno15. února 2011
Přímo na hlavním náměstí v Prachaticích objevíte neobyčejné muzeum, které vás uvede do světa loutkářství a lesku cirkusových manéží. První část expozice se věnuje historii české loutky od nejstarších loutkářů přes rodinná a spolková divadla až k profesionálním scénám.
Kromě tradičních čertů a kašpárků se setkáte s loutkami zhotovenými podle předloh slavných výtvarníků M. Alše, V. Suchardy či J. Trnky a na jevištích historických divadel si prohlédnete scénky ze slavných loutkových her.
 
Ve druhé části nahlédnete do cirkusové manéže s hrazdami, perskou tyčí, jednokolkami, žonglérským náčiním a cirkusovými kostýmy. Seznámíte se tu s historií a osobnostmi českého cirkusu, k vidění je i motocykl, na kterém jezdili medvědi ve filmu Šest medvědů s Cibulkou, anebo kouzelnické rekvizity. V žádném jiném českém muzeu také není vystavena dobová putovní atrakce, která kdysi na českých poutích vyvolávala obrovské nadšení – panoptikum s voskovými hlavami a mořskou pannou.
 

Muzeum české loutky a cirkusu v Prachaticích

Muzeum české loutky a cirkusu v Prachaticích

V Prachaticích můžete navštívit muzeum, které vás uvede do světa loutkářství a lesku manéží. Přímo v expozici je možnost zhlédnout slavné inscenace loutkových her v historických divadélkách. Muzeum je stálou expozicí Národního muzea v Praze.