Úvod > Aktuality > Parním vlakem se můžete vypravit na Dobříš na tradiční Svatováclavské slavnosti
Zážitky

Parním vlakem se můžete vypravit na Dobříš na tradiční Svatováclavské slavnosti

  • Vydáno5. září 2016
Již šestnáctý ročník tradiční Svatováclavské slavnosti se bude konat v sobotu 10. září na zámku Dobříš. Čekají na vás kostýmované prohlídky expozice, kde si můžete prohlédnout rekvizity z natáčení seriálu Tři mušketýři a poslechnout hudební vystoupení. Bohatý program ve francouzském parku je určen nejen rodinám s dětmi. Můžete tu obdivovat vystoupení šermířů, sokolníka a hledat poklad v pivovarských sklepích.
V sobotu 10. září přesně v 10 hodin vyjede z nádraží Praha-Braník zvláštní parní vlak. Svézt se s ním můžete do Dobříše, kde se na zámku koná tradiční Svatováclavská slavnost.

Na nádvoří zámku můžete ochutnat spoustu dobrot včetně rybích pochoutek ze sádek firmy Colloredo-Mannsfeld spol. s r.o. a shlédnout kovářské umění. V zámecké konírně se dozvíte bližší informace o firmě Colloredo-Mannsfeld spol. s r.o. a v Galerii JCM bude probíhat zajímavá výstava Ve znamení tří deklarací, která líčí osudy šlechty v letech nacistického ohrožení československého státu. Na

Program je celodenní od 10:00 do 18:00. Celodenní vstupné: 180 Kč – plné vstupné, 100 Kč – snížené vstupné, 420 Kč – rodinné vstupné.
V sobotu 10. září přesně v 10 hodin vyjede z nádraží Praha-Braník zvláštní parní vlak. Svézt se s ním můžete do Dobříše, kde se na zámku koná tradiční Svatováclavská slavnost. – See more at: http://www.cd.cz/zazitky/kam-na-vylet/971-parnim-vlakem-na-svatovaclavskou-slavnost-do-dobrise#sthash.2sTHSjea.dpuf
Francouzská zahrada a anglický park v Dobříši

Francouzská zahrada a anglický park v Dobříši

Celý zámecký park v Dobříši má rozlohu 65 hektarů, vedle rozlehlé anglické zahrady můžete hned u zámku navštívit velmi krásnou francouzskou zahradu. Francouzský park prošel mezi lety 2018 – 2020 revitalizací.

Zámek Dobříš – na výlet po celý rok

Zámek Dobříš – na výlet po celý rok

Zámek Dobříš nedaleko od Prahy jehož současným majitelem je dipl. ing. Jerome Colloredo-Mannsfeld, je otevřen celoročně široké veřejnosti. Zámek nabízí také možnost ubytování a konání společenských akcí, např. svateb a rodinných oslav.

Obora jelence běloocasého na zámku Dobříš

Obora jelence běloocasého na zámku Dobříš

Rodina Colloredo-Mansfeld ráda cestovala a ze severní Ameriky si koncem 19. století přivezla exemplář jelence běloocasého. Jako připomínku této události, se jelenec běloocasý chová v anglickém parku na zámku Dobříš dodnes. Součástí chovu je i expozice jelence ve francouzském parku.

Zámecký hotel Dobříš

Zámecký hotel Dobříš

Rokokový zámek v Dobříši s výraznou fasádou nabízí ubytování náročným hostům. Čtyřhvězdičkový hotel splní všechna vaše očekávání. Ubytovaní hosté mohou zdarma využít hotelové fitness a návštěvu francouzského parku. Můžete si také zapůjčit horské kolo.

Další aktuality