Úvod > Kalendář akcí > Skibusy Šumava 2021/2022
Skibusy Šumava 2021/2022
"> ">
17.12.
20.3.
Přidat foto
Společenské akce

Skibusy Šumava 2021/2022

Na Šumavě můžete v letošní zimní sezoně využít několik skibusů, abyste se pohodlně dostali do hor. Skibusy tu jezdí až do března 2022.

Skibus do areálu Zadov

Už tradičně pro vás Skiareál Zadov vypravuje skibusy z vašeho města přímo do Lyžařského areálu na Zadov a spolu s námi i jiní dopravci. V provozu jsou skibusy na večerní lyžování z Písku a na denní lyžování z Vimperka. Využijte těchto služeb, ušetříte náklady za cestu, ubytování nebo skipas!

Trasa Vimperk-Zdíkov-Stachy-Zadov-Churáňov, 2x denně do Stach a zpět a několikrát denně ze zajížďkou do Nového Dvora a Nových Hutí!! Důležitá je kyvadlová doprava parkoviště Zadov "U Puchru" – areál Kobyla – v případě naplnění parkoviště Kobyla jezdí s větší frekvencí. Doprava místním skibusem je po celé trase ZDARMA. V provozu od 25.12.2021 do 20.3.2022 – denně dle jízdního řádu + víkendy a velikonoce ke konci sezóny.
 

Skibus na večerní lyžování – Písek – Strakonice – Vimperk – Zadov a zpět

Skibus na večerní lyžování na Zadov jezdí od 5. ledna do 19.3.2022. Zastávky i ve Volyni, Čkyni, Vimperku, Zdíkově, Stachách! Cena jízdného je za Skibus Písek – Zadov zdarma, cestující je povinen si zakoupit jízdenku na večerní lyžování nebo uhradit manipulační poplatek 20 Kč.
 

Skibusy Frymburk – Skiareál Lipno – Vyšší Brod

Zcela pohodlně a bez starostí o auto nebo parkování se po celou zimní sezónu i letos dostanou lyžaři do Skiareálu Lipno z nedalekého Frymburka, Černé v Pošumaví, a po přestupu z vlaku i z Loučovic a Vyššího Brodu.

Ve Skiareálu Lipno je k dispozici úschovna, která je hned na centrálním parkovišti u zastávky skibusu. Jízdní řád k dispozici zde.
 

Skibus z Českých Budějovic do Skiareálu Lipno

I z Českých Budějovic se pohodlně dostanete na Lipno. Autobus odjíždí v 7:20 a jede přes Český Krumlov, Kájov, Černou v Pošumaví, Frymburk až na Lipno. Zpět do Budějovic autobus vyráží v 16:30 hodin. Jízdní řády zde. Standartní cena jízdného z Českých Budějovic je 75 Kč. Děti do 18 let, studenti a senioři na 65 let platí z Českých Budějovic 18 Kč.
 

Skibus z Železné Rudy

Železná Ruda letos opět provozuje skibus, který jezdí zdarma od 17. prosince 2021 do 20. března 2022 ze Špičáckého sedla po všech skiareálech až do Železné Rudy a některé spoje až na Gerlovu Huť,

Trasa: ze Špičáckého sedla, tedy od hotelu Karl, přes Stellu, parkoviště u Ski&Bike Špičák, železniční stanici Železná Ruda do skiareálu Belvederna Čachrov-Gerlovu Huť, kam jede třikrát denně.

První bus vyjede v 08:00, poslední přijede v 16:45. Areály začínají provoz v 08:30 a v 09:00, končí v 16:00.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Zadov na Šumavě

Hotel Zadov na Šumavě

Stachy, Jihočeský kraj
Pension Helena Honesová

Pension Helena Honesová

Horská Kvilda, Plzeňský kraj