Úvod > Kalendář akcí > Skibusy Šumava 2019/2020

Skibusy Šumava 2019/2020

Kdy 15. prosinec 2019 - 15. březen 2020 Společenské akce
Na Šumavě můžete v letošní zimní sezoně využít několik skibusů, abyste se pohodlně dostali do hor. Skibusy tu jezdí až do března 2020.

Skibus do areálu Zadov

Už tradičně pro vás vypravujeme skibusy z vašeho města přímo do Lyžařského areálu na Zadov a spolu s námi i jiní dopravci. V provozu jsou skibusy na večerní lyžování z Písku a na denní lyžování z Vimperka. Využijte těchto služeb, ušetříte náklady za cestu, ubytování nebo skipas!

Trasa Vimperk-Zdíkov-Stachy-Zadov-Churáňov, 2x denně do Stach a zpět a několikrát denně ze zajížďkou do Nového Dvora a Nových Hutí!! Důležitá je kyvadlová doprava parkoviště Zadov "U Puchru" - areál Kobyla - v případě naplnění parkoviště Kobyla jezdí s větší frekvencí. Doprava místním skibusem je po celé trase ZDARMA. V provozu od 25.12.2018 do 17.3.2019 - denně dle jízdního řádu + víkendy a velikonoce ke konci sezóny.
 

Skibus na večerní lyžování - Písek - Strakonice - Vimperk - Zadov a zpět

Skibus na večerní lyžování na Zadov jezdí od 28. prosince 2018. Zastávky i ve Volyni, Čkyni, Vimperku, Zdíkově, Stachách!
 

Skibusy Frymburk - Skiareál Lipno - Vyšší Brod

Zcela pohodlně a bez starostí o auto nebo parkování se po celou zimní sezónu i letos dostanou lyžaři do Skiareálu Lipno z nedalekého Frymburka, Černé v Pošumaví , a po přestupu z vlaku i z Loučovic a Vyššího Brodu.

Ve Skiareálu Lipno je k dispozici úschovna, která je hned na centrálním parkovišti u zastávky skibusu. Jízdní řád k dispozici zde.

Skibus z Českých Budějovic do Skiareálu Lipno

I z Českých Budějovic se pohodlně dostanete na Lipno. Autobus odjíždí v 7:20 a jede přes Český Krumlov, Kájov, Černou v Pošumaví, Frymburk až na Lipno. Zpět do Budějek autobus vyráží v 16:30 hodin. Jízdní řády zde.

Skibus z Železné Rudy

Železná Ruda letos poprvé zavádí skibus, který bude jezdit zdarma od 15. prosince do 15. března ze Špičáckého sedla po všech skiareálech až do Železné Rudy a některé spoje až na Gerlovu Huť,
Trasa: ze Špičáckého sedla, tedy od hotelu Karl, přes Stellu, parkoviště u Ski&Bike Špičák, železniční stanici Železná Ruda do skiareálu Belveder až na Čachrov-Gerlovu Huť, kam pojede třikrát denně.

První bus vyjede v 08:15, poslední přijede v 16:40. Areály začínají provoz v 08:30 a v 09:00, končí v 16:00.
Celý popis
Naposledy změněno: 3. 11. 2019