Úvod > Aktuality > Vánoce v Karlových Varech – zimní nádhera lázeňských kolonád vás okouzlí
Vánoce v Karlových Varech – zimní nádhera lázeňských kolonád vás okouzlí
"> "> "> "> "> ">
Zážitky

Vánoce v Karlových Varech – zimní nádhera lázeňských kolonád vás okouzlí

  • Vydáno5. prosince 2019
Světově proslulé lázeňské město Karlovy Vary je ideálním místem, kam přijet relaxovat v každém ročním období. Kouzelný vánoční čas prozáří kolonády i celé město tisíci barevných světel a dýchne na vás poklidnou atmosférou plnou pohody. Navštívit můžete nejenom tradiční vánoční trhy, ale třeba také Vánoční dům – místo, kde mají Vánoce po celý rok.
V centru Karlových Varů probíhají i letos tradiční adventní trhyvánočním zbožím a regionálními specialitami včetně vánočního cukroví, medoviny, uzenin i ryb. Oblíbené trhy se letos odehrávají v kulisách lázeňského centra. Začaly již v sobotu 30. listopadu a potrvají do 26. prosince 2019. Sváteční atmosférou je protknuta celá trasa od hotelu Thermal ke Grandhotelu Pupp.

Středobodem dění se stala Mlýnská kolonáda, kde jsou situovány nejen trhy, ale i doprovodný program. Na podiu se představí děti z karlovarských mateřských a základních škol, místní umělci i známé tváře české hudební scény jako Michal Hrůza, Jitka Zelenková nebo Josef Laufer.

karlovy vary trhVánoční strom (smrk stříbrný) a atrakce pro děti najdou návštěvníci u Thermalu. V jeho blízkosti vyrostl také dřevěný betlém a děti se zde zabaví na kolotoči. Ani zde nechybí chybět stánky s vánočním sortimentem. Na několika místech lázeňské zóny najdou zájemci oblíbené vánoční fotokoutky, ve Dvořákových sadech je k vidění zajímavá atrakce v podobě stromu, který svítí podle toho, jak mu kolemjedoucí zpívají.

Celá lokalita je letos nově vyzdobena a nasvícena, dopravu mimo jiné zajistí vánoční vláček. Ten vyjíždí ve všední dny a v termínu od 24. do 26. 12. od Hlavní pošty a jede k Thermalu, na zastávku Lázně III, Divadelní náměstí a do zastávky Lázně I. Pak se otáčí a jeze zpět. O víkendech jezdí navíci po trase Tržnice – Kpt. Jaroše – Krajský úřad – Vánoční dům. Vláček jezdí zdarma.
 

Vánoční dům – místo, které vás vánočně naladí

K posílení té pravé vánoční nálady určitě neopomeňte navštívit Vánoční dům na samém konci Karlových Varů, v městské části Doubí, kde se nevelký zámeček nad řekou Ohří stal branou do jiného světa. V něm vás bude provázet vůně purpury, třpytivé vánoční ozdoby, postavičky z betlémů, adventní věnce a známé tóny vánoční hudby.

Můžete sem zajít pro inspiraci, za nákupy, odpočinkem a klidem, protože Vánoční dům představuje ideální místo k útěku od vánočního šílenství a všude panujícího stresu. Novinkou je možnost odesílání vánočních přání a pohledů přímo z Vánočního domu!
 

Karlovarská klasika: Moser, Vřídlo nebo Becherovka?

Kromě zámečku v Doubí se v Karlových Varech můžete podívat do tradiční sklářské huti světoznámé sklárny Moser, kde se rukodělné řemeslo pečlivě rozvíjí od zahájení provozu v roce 1893. Unikátní pohled do historie sklárny poskytuje Museum Moser.

Říká se, že v Karlových Varech existuje dvanáct minerálních pramenů a ten třináctý je Becherovka – místní bylinný likér. Porovnat ho s chutí Vřídla nebo pramenů na Mlýnské kolonádě můžete v Jan Becher muzeu, kde poodhalíte tajemství tohoto nápoje a dozvíte se tu mnoho dalších zajímavostí.

Karlovy VaryDobrým tipem na zajímavý zážitek je také rozhledna Diana. Věž z roku 1914 najdete na Výšině přátelství nad Grandhotelem Pupp. Dostanete se k ní pohodlně lanovkou od Puppu. Na ochoz rozhledny, do výšky 25 m, vyjedete buď výtahem, nebo protáhnete nohy na 150 schodech. Za krásného počasí je prý vidět až do vzdálenosti 70 km. K rozhledně náleží také restaurace Diana s příjemnou lesní terasou. Děti si určitě oblíbí místní "minizoo". Najdou tu poníky, kamerunské kozy, čínská prasátka a pávy.
Návštěvnické centrum Moser v Karlových Varech

Návštěvnické centrum Moser v Karlových Varech

Sklo patří k nejoblíbenějším suvenýrům. Navštivte Museum Moser v Karlových Varech, kde jsou k vidění současné kolekce i historické sklářské kousky z rytecké dílny, kterou v Karlových Varech založil roku 1857 Ludwig Moser.

Vřídlo Karlovy Vary

Vřídlo Karlovy Vary

Symbolem Karlových Varů je bez pochyby Vřídlo, gejzír horké minerální vody o 72°C. Gejzír Vřídla, unikátní přírodní úkaz, vydá za minutu průměrně 2000 litrů minerální vody a díky vysokému tlaku vystřikuje až do výšky 12 metrů.

Lanová dráha Diana v Karlových Varech

Lanová dráha Diana v Karlových Varech

Pozemní lanová dráha Diana v Karlových Varech, vystavěna v letech 1911 až 1912, byla v době zprovoznění nejdelší lanovkou v Rakousko-Uhersku. Je dlouhá 417 metrů, během cesty dosáhne převýšení 167 m při maximální rychlosti 2,04 m/s za 6 minut. Kapacita vozu činí 46 osob, vypravovány jsou dva vozy.

Rozhledna Diana v Karlových Varech

Rozhledna Diana v Karlových Varech

Věž z roku 1914 najdete na Výšině přátelství nad Grandhotelem Pupp. Dostanete se k ní pěšky po lesních stezkách nebo lanovkou od Grandhotelu Pupp. Na ochoz rozhledny Diana, do výšky 25 m, vyjedete buď výtahem, nebo protáhnete nohy na 150 schodech.

Mlýnská kolonáda v Karlových Varech

Mlýnská kolonáda v Karlových Varech

Kolonády v Karlových Varech byly budovány za účelem spojení pití vody přímo u pramene s klidnými procházkami. Slouží také jako ochrana před nepříznivým počasím. Největší kolonáda Karlových Varů v sobě ukrývá pět minerálních pramenů. Nově zd ebyla otevřena také horní terasa.

Jan Becher Muzeum – ochutnejte třináctý pramen Karlových Varů

Jan Becher Muzeum – ochutnejte třináctý pramen Karlových Varů

Máte rádi Becherovku? Pak přijďte přivonět k historii a poodhalit tajemství tohoto bylinného alkoholického likéru do muzea. Dozvíte se tu mnoho o výrobě i skladování známého nápoje, mlsné návštěvníky potěší degustace v muzejním baru.

Vánoční dům na zámečku v Doubí

Vánoční dům na zámečku v Doubí

Vánoční dům v Karlových Varech je prvním a jediným svého druhu v České republice. Je plný nádherných ozdob, andílků, stromečků, světýlek, svíček a jiných dekorací.

Smetanovy sady v Karlových Varech

Smetanovy sady v Karlových Varech

Smetanovy sady, pojmenované po slavném českém skladateli Bedřichu Smetanovy, jsou typické květinovým záhonem, v jehož středu je vždy vytvořeno aktuální datum.