Úvod > Aktuality > Park Boheminium u Mariánských Lázní je celoročně přístupný

Park Boheminium u Mariánských Lázní je celoročně přístupný

Vydáno 8. března 2020 Památky
Chcete poznat památky České republiky pěkně pohromadě? Hrad Kokořín, Ještěd, Českokrumlovský zámek a další a další? Vydejte se na výlet do Mariánských lázní. Park Boheminium má své brány otevřené celoročně a je otevřen každý den od 10 do 18 hodin, bez ohledu na počasí, víkend či státní svátek.
boheminiumPark Boheminium prezentuje nejzajímavější stavby Česke republiky v jednotném měřítku 1:25 a zároveň seznamuje návštěvníky s českou historii. Nádherné prostředí a detailně provedené modely přitahují návštěvbíky z celé republiky. Naučně poznávací okruh představuje architekturu od dob Velké Moravy až po součastnost. Názornou formou učí poznávat slohová období, typy a funkce vystavovaných památek.

Mezi novinkami letošní sezóny 2020 je na prvním místě model lednického zámku, který je k vidění od loňského září. Další chloubou Boheminia je jeden z nejznámějších a nejzdobnějších českých zámků, zámek Hluboká nad Vltavou. Tato miniatura je zatím nejsložitějším modelem, do kterého se v Boheminiu pustili.
Boheminium - miniatury z celého Česka v Mariánských Lázních

Boheminium - miniatury z celého Česka v Mariánských Lázních

Park Boheminium nabízí expozici více než 70 modelů významných pamětihodností z celé republiky. Nechybí model hradu Karlštejn, Ještěd nebo Bezděz. Řadí se mezi 5 největších parků miniatur v Evropě.