Úvod > Aktuality > V parku Mirakulum se nově můžete zchladit atrakcemi Vodního světa
V parku Mirakulum se nově můžete zchladit atrakcemi Vodního světa
"> ">
Zážitky

V parku Mirakulum se nově můžete zchladit atrakcemi Vodního světa

  • Vydáno22. července 2015
Zlatým hřebem letošní sezony zábavního parku Mirakulum je zprovoznění nové, všemi očekávané atrakce – Vodního světa. Stavba, ve které je voda poháněna a rozváděna technologiemi vyrobenými přímo na míru Mirakulu, trvala celé dva roky. Oáza už funguje ve zkušebním provozu a s nadšením si ji stihly užít tisíce dětí. Slavností otevření ale proběhne 25. července od 11:00, na které naváže odpolední živý program.
Ve Vodním světě získalo Mirakulum výlučný, originální a vpravdě unikátní venkovní komplex se systémem potoků, potůčků, koryt. Jeho základem je vodopád, který napájí jezírko. Najdete zde padající, stříkající i tekoucí vodu. Nerovný povrch evokuje průtok vody krajinou. Děti mohou určovat a měnit směr toku vody. Jsou zde stavidla, čerpadla, mlýnky. Nepřehlédnutelné jsou nerezové prvky, které také slouží ke hře s vodou.
 
Samotná soustava jezírek, koryt, vodních cest a různých vodních atrakcí, kde všude něco proudí, kape, stříká a žbluňká – to je pro děti neomezená studnice podnětů, inspirace a možnost poznání sledovat vodu v její rozmanitosti. Proto vše, co se bude točit, regulovat nebo stříkat, bude pro děti neobyčejně přitažlivé. Ve většině případů jde o naprosté originály a prototypy.
 
Postupně přibude také rozměrná pergola, která poskytne stín i v horkých dnech. Třeba pro děti, které si oblíbí nové, velké pískoviště ve Vodním světě. Pro rodiče v parku vzniklo příjemné posezení.
 
Na celou stavbu Vodního světa bylo zapotřebí cca 1000 tun betonového recyklátu, který se použil na vysypání základového lože pod betony. Veškeré další stavební práce byly spojeny s betonem, kterého jsme použili celkem 850 tun, a přírodního kamene k obložení Vodního světa o objemu přesahující 300 tun. Do Vodního světa se ale neplatí vůbec nic navíc. Návštěva a pobyt zde je už součástí jakékoliv vstupenky do Parku Mirakulum, permanentky nevyjímaje.

Poobědvejte na piknikové louce

 
Osvěžení mohou návštěvníci Parku Mirakulum najít dále třeba v lese, který je součástí parku a kde kromě jiných nových atrakcí nebo vzdělávacích prvků natrefíte na novou, úchvatnou piknikovou louku. Ještě v létě přibudou obří kolotoč, horolezecká pyramida nebo lanové cesty s vyšší dávkou adrenalinu.
 
Park Miarkulum nabízí celodenní zábavu nejen pro děti bez rozdílu věku, ale i jejich rodiče či prarodiče. Vedle živého programu v amfiteátru se návštěvníci mohou těšit na skákání na trampolínách, houpání na obřích houpačkách, průzkum podzemí či bloudění v labyrintu.
 
Pokud by to někomu stále přišlo málo, pak možná zapůsobí další lákadlo v podobě historické parní lokomotivy, která propojuje Mirakulum s milovickým Tankodromem. Na své si tedy přijdou i páni kluci. V letošní sezóně bude v parku otevřena také 1. etapa nového lesního hřiště či nové lanové centrum. Tým Parku Mirakulum také rozšířil možnosti občerstvení, zázemí a na návštěvníky čeká i nápaditá expozice třídění a recyklace odpadu. 
 
Mirakulum – výprava do země zábavy i poznání

Mirakulum – výprava do země zábavy i poznání

Zemi plnou her, zábavy, stromů, zvířat a dětské fantazie najdete v Milovicích nad Labem. Jedinečný zábavně-naučný park na ploše 10 hektarů našel inspiraci v tom nejlepším ze světových parků i v nejtajnějších dětských přáních.

Další aktuality