!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Užijte si Týden duchů! Strašidla a přízraky ovládnou zoologické zahrady
Užijte si Týden duchů! Strašidla a přízraky ovládnou zoologické zahrady
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Užijte si Týden duchů! Strašidla a přízraky ovládnou zoologické zahrady

  • Vydáno22. října 2021
Přes 1200 dýní je připraveno v zoologické zahradě ve Dvoře Králové na pro Týden duchů. Ten bude zahájen v sobotu 23. října a potrvá do příští neděle, 31. října 2021. Kromě Dvora Králového se můžete za strašidly v zoo vydat do Hluboké nad Vltavou, Zlína nebo Chomutova.

Týden duchů ve Dvoře Králové

V zoo Dvůr Králové si zřejmě řekli, že strašidel není nikdy dost, a tak se sem můžete vypravit dokonce na Týden duchů! Potrvá od soboty 23. října do neděle 31. října a celá zahrada bude strašidelně vyzdobená. Během celého Týdne duchů můžete v Safari Parku zdarma dlabat dýně podle své fantazie, vložit do nich přinesenou nebo v zoo zakoupenou čajovou svíčku a takto rozzářený výtvor umístit kamkoli po areálu. Nezapomeňte si přinést vlastní dlabací nástroje-nůž a lžíci! Z hygienických důvodů na místě nebudou dostupné.

týden duchůStrašidelnou atmosféru navodí magické městečko Tiébélé, obživlý duch z Afriky, ale také stovky vydlabaných dýní rozzářených svíčkami, které zde návštěvníci zanechají pro potěchu ostatním. Po Safari parku se bude procházet africký stařešina, který se s vámi rád podělí o taneční umění, nebo vás zasvětí do tajů bubnování.

Poslední říjnovou sobotu 30. října ožije zahrada mnoha děsivými duchy a strašidly. Ti si pro dětské návštěvníky připravili stezku odvahy s magickými stanovišti, kde se budou plnit speciální úkoly. Sraz těch nejznámějších strašáků začíná hned za vchodem do zahrady a vydat se na ni můžete kdykoli od 16:00 do 18:00 a stanoviště vám budou dostupná až do 19. hodiny. Pokud přijdete i vy v kostýmech, nejlépe afrických, budou v Safari Parku moc rádi, že pomůžete vytvořit ještě lepší a děsivější atmosféru svátku duchů. Odbočka stezky pro otrlejší se otevře v 17:00.
 

Strašidelný Zoopark Chomutov

dýně halloweenV sobotu 30. října 2021 si můžete zpestřit třeba návštěvou strašidelné zoo v Chomutově, kdy vám na podvečerní procházku zooparkem posvítí jen lampiony a světýlka z dýní. Chystá se hudba, lampiónový průvod po zooparku, ohňostroj a strašidelný program, který rozveselí i neponuřejší podzimní podvečer.

Nebudou samozřejmě chybět halloweenské masky a dlabání dýní s následnou soutěží o nejstrašidelnější vydlabanou dýni. Halloweenskou masku, lžíce, nožíky a další potřeby na vydlabávání dýní si přineste s sebou, dýně koupíte přímo v zoo.
 

Strašidelná zoo Ohrada

Přijďte v sobotu 30. října od 14 do 18 hodin ve strašidelných kostýmech a s lampionem, potkáte čarodejnice, strašidla a spoustu dalších postaviček. V Zoo Ohrada na vás bude čekat několik strašidelných stanovišť.

Na nádvoří zámku Ohrada bude připraven zábavný program, jako je malování na obličej, řemeslný jarmark a k tanci a poslechu zahraje kapela Max Band.
 

Halloween v zoo Zlín

halloween v zoo zlínČarodějnice, duchové, kostlivci, pavouci a také originální dýňová aranžmá vás o víkendu 30. a 31. října čekají i na Halloweenu v zoo Zlín; budou se dlabat dýňové lampičky a rozsvěcet lampiony. V rámci Halloweenu zoo prodlužila i otvírací dobu. Strašidelnou zoo si tak budete moci užívat až do 20:00 hodin. Poprvé budete moci zavítat i na strašidelnou prohlídku zámku Lešná. K Halloweenu neodmyslitelně patří světýlka a lampiony, určitě proto vezměte lampiony s sebou.

Pokud si chcete s malými dětmi užít netradiční procházku zoo, stačí před třetí hodinou přijít k tropické hale. První prohlídka startuje v 15:00 hod, další dvě pak v patnáctiminutovém intervalu. S čarodějnicemi se děti nebudou ani chvilku nudit, navíc ochutnají i čarovný lektvar. Od tropické haly až k sezónnímu vstupu na vás bude čekat 12 různých stanovišť, na kterých si vyzkoušíte svou odvahu.
 

350 dýní v Brně

zoo Brno dýněPoslední říjnovou sobotu 30. 10. 2021 pro vás Zoo Brno připravilo 350 dýní, řadu soutěží, ochutnávku dýňových specialit nebo strašidelnou procházku po zoo. Program bude trvat od 14 do 18 hodin. Součástí programu bude také strašidelná vzdělávací stezka, zábavný program na pódiu nebo soutěž o nejhezčí masku. A pozor! Halloween si letos připomeneme také ve Virtuální expedici na Radnické, kde se budou dlabat dýně.

Za program ani dýně se neplatí, zaplatíte pouze standardní vstupné do zoo. Vydávání dýní začne ve 14:30 na dolní točně vláčku. Těšit se můžete na speciální komentovaná krmení u lišky polární, nosála, nestora kei, bizonů a lemurů kata.

Další aktuality

17.1.
2022
Malou Úpou se budou opět prohánět historické rohačky!

Malou Úpou se budou opět prohánět historické rohačky!

Krkonoše a Podkrkonoší | Zimní sporty
11.1.
2022
Tipy na výlety k nejhezčím zimním vodopádům

Tipy na výlety k nejhezčím zimním vodopádům

Krkonoše a Podkrkonoší | Příroda
11.1.
2022
Skiareál Rokytnice nad Jizerou zve nejen děti do Funparku

Skiareál Rokytnice nad Jizerou zve nejen děti do Funparku

Krkonoše a Podkrkonoší | Zimní sporty