Úvod > Aktuality > Užijte si Týden duchů! Strašidla a přízraky ovládnou zoologické zahrady
Zážitky

Užijte si Týden duchů! Strašidla a přízraky ovládnou zoologické zahrady

  • Vydáno22. října 2021
Přes 1200 dýní je připraveno v zoologické zahradě ve Dvoře Králové na pro Týden duchů. Ten bude zahájen v sobotu 23. října a potrvá do příští neděle, 31. října 2021. Kromě Dvora Králového se můžete za strašidly v zoo vydat do Hluboké nad Vltavou, Zlína nebo Chomutova.

Týden duchů ve Dvoře Králové

V zoo Dvůr Králové si zřejmě řekli, že strašidel není nikdy dost, a tak se sem můžete vypravit dokonce na Týden duchů! Potrvá od soboty 23. října do neděle 31. října a celá zahrada bude strašidelně vyzdobená. Během celého Týdne duchů můžete v Safari Parku zdarma dlabat dýně podle své fantazie, vložit do nich přinesenou nebo v zoo zakoupenou čajovou svíčku a takto rozzářený výtvor umístit kamkoli po areálu. Nezapomeňte si přinést vlastní dlabací nástroje-nůž a lžíci! Z hygienických důvodů na místě nebudou dostupné.

týden duchůStrašidelnou atmosféru navodí magické městečko Tiébélé, obživlý duch z Afriky, ale také stovky vydlabaných dýní rozzářených svíčkami, které zde návštěvníci zanechají pro potěchu ostatním. Po Safari parku se bude procházet africký stařešina, který se s vámi rád podělí o taneční umění, nebo vás zasvětí do tajů bubnování.

Poslední říjnovou sobotu 30. října ožije zahrada mnoha děsivými duchy a strašidly. Ti si pro dětské návštěvníky připravili stezku odvahy s magickými stanovišti, kde se budou plnit speciální úkoly. Sraz těch nejznámějších strašáků začíná hned za vchodem do zahrady a vydat se na ni můžete kdykoli od 16:00 do 18:00 a stanoviště vám budou dostupná až do 19. hodiny. Pokud přijdete i vy v kostýmech, nejlépe afrických, budou v Safari Parku moc rádi, že pomůžete vytvořit ještě lepší a děsivější atmosféru svátku duchů. Odbočka stezky pro otrlejší se otevře v 17:00.
 

Strašidelný Zoopark Chomutov

dýně halloweenV sobotu 30. října 2021 si můžete zpestřit třeba návštěvou strašidelné zoo v Chomutově, kdy vám na podvečerní procházku zooparkem posvítí jen lampiony a světýlka z dýní. Chystá se hudba, lampiónový průvod po zooparku, ohňostroj a strašidelný program, který rozveselí i neponuřejší podzimní podvečer.

Nebudou samozřejmě chybět halloweenské masky a dlabání dýní s následnou soutěží o nejstrašidelnější vydlabanou dýni. Halloweenskou masku, lžíce, nožíky a další potřeby na vydlabávání dýní si přineste s sebou, dýně koupíte přímo v zoo.
 

Strašidelná zoo Ohrada

Přijďte v sobotu 30. října od 14 do 18 hodin ve strašidelných kostýmech a s lampionem, potkáte čarodejnice, strašidla a spoustu dalších postaviček. V Zoo Ohrada na vás bude čekat několik strašidelných stanovišť.

Na nádvoří zámku Ohrada bude připraven zábavný program, jako je malování na obličej, řemeslný jarmark a k tanci a poslechu zahraje kapela Max Band.
 

Halloween v zoo Zlín

halloween v zoo zlínČarodějnice, duchové, kostlivci, pavouci a také originální dýňová aranžmá vás o víkendu 30. a 31. října čekají i na Halloweenu v zoo Zlín; budou se dlabat dýňové lampičky a rozsvěcet lampiony. V rámci Halloweenu zoo prodlužila i otvírací dobu. Strašidelnou zoo si tak budete moci užívat až do 20:00 hodin. Poprvé budete moci zavítat i na strašidelnou prohlídku zámku Lešná. K Halloweenu neodmyslitelně patří světýlka a lampiony, určitě proto vezměte lampiony s sebou.

Pokud si chcete s malými dětmi užít netradiční procházku zoo, stačí před třetí hodinou přijít k tropické hale. První prohlídka startuje v 15:00 hod, další dvě pak v patnáctiminutovém intervalu. S čarodějnicemi se děti nebudou ani chvilku nudit, navíc ochutnají i čarovný lektvar. Od tropické haly až k sezónnímu vstupu na vás bude čekat 12 různých stanovišť, na kterých si vyzkoušíte svou odvahu.
 

350 dýní v Brně

zoo Brno dýněPoslední říjnovou sobotu 30. 10. 2021 pro vás Zoo Brno připravilo 350 dýní, řadu soutěží, ochutnávku dýňových specialit nebo strašidelnou procházku po zoo. Program bude trvat od 14 do 18 hodin. Součástí programu bude také strašidelná vzdělávací stezka, zábavný program na pódiu nebo soutěž o nejhezčí masku. A pozor! Halloween si letos připomeneme také ve Virtuální expedici na Radnické, kde se budou dlabat dýně.

Za program ani dýně se neplatí, zaplatíte pouze standardní vstupné do zoo. Vydávání dýní začne ve 14:30 na dolní točně vláčku. Těšit se můžete na speciální komentovaná krmení u lišky polární, nosála, nestora kei, bizonů a lemurů kata.

Další aktuality

Procházkové okruhy Hradcem Králové zvou k pěkné procházce

Hradec Králové bývá nazýván "učebnicí architektury pod širým nebem". Ti, kteří chtějí sloučit příjemné s užitečným a při cestách za poznáním zapojit i své tělo, jistě uvítají čtyři procházkové okruhy, které vedou městem. Jedná se o okruhy Historické město, Pevnost, Salon republiky a Současná architektura. Navíc si můžete porovnat, jak město vypadalo před lety, díky historickým fotografiím na stojanech prvního, druhého a třetího okruhu. Pro zvídavé děti je připravena brožurka Hradec Králové hrou a příznivci chytrých mobilních telefonů se mohou zapojit do outdoorové hry Munzee.
Královéhradecký kraj | Památky

Nejnavštěvovanější turistické cíle v kategorii Přírodní turistické cíle

Adršpach, labyrint věží a soutěsek, jímž se proplétá řeka Metuje, je největší a nejdivočejší skalní město ve střední Evropě. Kdo se vypraví do Českého Švýcarska určitě zavítá do Edmundovy a Divoké soutěsky a další místa národního parku. V seznamu nejnavštěvovanějších přírodních turistických cílů mají své pevné místo hora Sněžka, Prachovské skály i Punkevní jeskyně, nejvyhledávanější podzemní prostory Moravského krasu s propastí Macochou.
Královéhradecký kraj | Příroda

Nejnavštěvovanější turistické cíle Královéhradeckého kraje: Safari Park Dvůr Králové, Stezka korunami stromů a Sněžka

Nejnavštěvovanějším místem Královéhradeckého kraje je Safari Park Dvůr Králové, areál s Africkým a Lvím safari a navíc jedna z našich nejkrásnějších zoologických zahrad. Adršpašské, Prachovské i Teplické skály lákají milovníky přírody a aktivní turistiky. Oblíbená je i lanová dráha na Sněžku nebo Stezka korunami stromů v Janských Lázních.
Královéhradecký kraj | Zážitky

50 tipů, kam na výlet v okolí Hradce Králové

Hradec Králové patří k našim nejkrásnějším a nejoblíbenějším metropolím. Krásné historické město, které pulzuje moderním životem. Naláká každého, kdo miluje architekturu, kulturu i historii. Potkává se zde gotika s renesancí, barokem, i moderní architekturou. Stavěli zde Kotěra, Gočár, Giovanni Santini či Carlo Lurago. Univerzitní město je kulturním centrem Východních Čech. Po celý rok zde probíhají hudební, divadelní či filmové festivaly i literární akce. Hradec Králové je vyhledávaným centrem českých i zahraničních turistů. Je dobrým výchozím bodem do Krkonoš, Orlických hor, i Českého ráje. V blízkém okolí se v malebných městečkách nacházejí významné zámky Opočno, Nové Město nad Metují či Rychnov nad Kněžnou.
Královéhradecký kraj | Zážitky

Krkonošský národní park si připomíná Mezinárodní den biologické rozmanitosti

Pondělí 22. května je Mezinárodním dnem biologické rozmanitosti. Ta, bohužel na celém světě, českou přírodu nevyjímaje, v posledních letech povážlivým tempem klesá. Letošní svátek biodiverzity má ústřední heslo „Od dohody k akci: Vystavme biodiverzitu znovu“. Odkazuje k prosincové dohodě na summitu v Montréalu, kde se svět dohodl na řadě opatření, jak rozmanitost živé přírody zachránit – mimo jiné tím, že v roce 2030 by mělo mít 30 % celosvětové souše i oceánů status zvláště chráněných území. Úbytek rozmanitosti přírody se týká vymírání druhů a úbytku početnosti druhů, které naštěstí zatím nevymírají. V české přírodě je tento trend asi nejvíce patrný na dříve běžných druzích ptáků, především zemědělské krajiny, a na populacích denních motýlů.
Královéhradecký kraj | Příroda

Hradecké koupaliště Flošna zahajuje letní sezónu

V sobotu 20. května 2023 zahájí oblíbené hradecké koupaliště Flošna letní sezónu. Koupaliště bude otevřeno od 10:00 do 19:00 hodin a bazény se vyhřívají na 26 °C. Vstupné bude zatím mimosezónní, 70 Kč na čipové hodinky a 100 Kč bez čipových hodinek. Hodinové vstupné je za 64 Kč na modré čipové hodinky a 54 Kč na červený čip. Všechny atrakce budou v provozu i ve vedlejší sezóně. Přijďte si užít slunečné a teplé dny na Flošnu!
Královéhradecký kraj | Letní sporty

Krkonoše patří mezi nejnavštěvovanější evropské národní parky

Z aktuální analýzy dat mobilních operátorů vyplývá, že návštěvnost Krkonoš se po poklesu vlivem pandemie covid-19 a souvisejících opatřeních v roce 2022 vrátila zase na stále se zvyšující trajektorii a v roce 2022 dosáhla nového rekordu. V roce 2022 zaznamenaly Krkonoše celkem 12 111 212 návštěv, tedy o cca 250 000 víc, než v roce 2018. Samotný Krkonošský národní park pak v roce 2022 zaznamenal 5 763 996 návštěv, bezmála o milion víc, než v roce 2018.
Královéhradecký kraj | Příroda

7 věcí, které nevíte o… Krkonošském národním parku a našich nejvyšších horách

Vydejte se s Kudy z nudy do Krkonoš! Seznámíme se s naším nejstarším národním parkem, podíváme se až na vrcholky hor do vzácné přírody, svezeme se cyklobusy a představíme vám i pár zajímavých novinek. Navíc poradíme, co podniknout v Krkonoších s dětmi a kam se vydat, když nechcete potkat davy turistů. Objevujte Krkonošský národní park a Krkonoše jinak!
Královéhradecký kraj | Příroda