Úvod > Aktuality > V královédvorské zoo si užijte oblíbený Týden duchů! Strašit bude i v dalších zoo
V královédvorské zoo si užijte oblíbený Týden duchů! Strašit bude i v dalších zoo
"> ">

V královédvorské zoo si užijte oblíbený Týden duchů! Strašit bude i v dalších zoo

Vydáno 24. října 2019 Zážitky
Přes 1200 dýní je připraveno v zoologické zahradě ve Dvoře Králové na pro Týden duchů. Ten bude zahájen v sobotu 26. října a potrvá do příští neděle, 3. listopadu 2019. Kromě Dvora Králového se můžete za strašidly v zoo vydat do Hluboké nad Vltavou, Zlína nebo Chomutova.

Týden duchů ve Dvoře Králové

V zoo Dvůr Králové si zřejmě řekli, že strašidel není nikdy dost, a tak se sem můžete vypravit dokonce na Týden duchů! Potrvá od soboty 26. října do neděle 3. listopadu a celá zahrada bude strašidelně vyzdobená. Během celého týdne duchů můžete v Safari Parku  zdarma dlabat dýně podle své fantazie, vložit do nich přinesenou nebo v zoo zakoupenou čajovou svíčku a takto rozzářený výtvor umístit kamkoli po areálu. Doporučujeme ale přinést si vlastní pomůcky, zejména nůž a lžíci.

týden duchůStrašidelnou atmosféru navodí magické městečko Tiébélé, obživlý duch z Afriky, ale také stovky vydlabaných dýní rozzářených svíčkami, které zde návštěvníci zanechají pro potěchu ostatním. Po Safari parku se bude procházet africký stařešina, který se s vámi rád podělí o taneční umění, nebo vás zasvětí do tajů bubnování.

Chybět nebude ani noční pozorování netopýrů (soboty 26. 10. a 1. 11., 17:30 - 19:30). První listopadovou sobotu, tedy 2. 11. ožije zahrada mnoha děsivými duchy a strašidly na Srazu strašidel. Ti si pro dětské návštěvníky připravili speciální úkoly. Sraz těch nejznámějších strašáků je v 16:00 a v zoo se zdrží až do 19. hodiny. V neděli 27., pondělí 28. 10. a v pátek 1 11. od 17:30 se bude konat večerní komentovaná prohlídka zahrady za svitu zapálených loučí.
 

Strašidelný Zoopark Chomutov

dýně halloweenV sobotu 26. října si můžete zpestřit třeba návštěvou strašidelné zoo v Chomutově, kdy vám na podvečerní procházku zooparkem posvítí jen lampiony a světýlka z dýní. Chystá se hudba, divadlo, lampiónový průvod po zooparku, ohňostroji a strašidelný program, který rozveselí i neponuřejší podzimní podvečer. Nebudou samozřejmě chybět halloweenské masky a dlabání dýní s následnou soutěží o nejstrašidelnější vydlabanou dýni. Halloweenskou masku, lžíce, nožíky a další potřeby na vydlabávání dýní si přineste s sebou, dýně koupíte přímo v zoo.

Strašidelná zoo Ohrada

Přijďte v sobotu 2. listopadu od 14 do 18 hodin ve strašidelných kostýmech a s lampionem, potkáte čarodejnice, strašidla a spoustu dalších postaviček. V Zoo Ohrada na vás bude čekat několik strašidelných stanovišť a závěrečný lampionový průvod. Na nádvoří zámku Ohrada bude připraven zábavný program, jako je skákací hrad nebo výtvarné dílničky.
 

Halloween v zoo Zlín

Čarodějnice, duchové, kostlivci, pavouci a také originální dýňová aranžmá vás o víkendu 2. a 3. listopadu čekají i na Halloweenu v zoo Zlín; budou se dlabat dýňové lampičky a rozsvěcet lampiony. V rámci Halloweenu zoo prodlužila i otvírací dobu. Strašidelnou zoo si tak budete moci užívat až do 20.00 hodin. Poprvé budete moci zavítat i na strašidelnou prohlídku zámku Lešná. K Halloweenu neodmyslitelně patří světýlka a lampiony, určitě proto vezměte lampiony s sebou.
 

500 dýní v Brně

zoo Brno dýněPoslední říjnovou sobotu 26. 10. 2019 pro vás Zoo Brno připravilo 500 dýní, řadu soutěží, ochutnávku dýňových specialit nebo strašidelnou procházku po zoo. Program bude trvat od 14 do 18 hodin. Těšit se můžete na žonglérská vystoupení a workshop, ohňovou show, čarodějnickou dílnu, malování na obličej a samozřejmě dlabání dýní a speciální komentovaná krmení. Za program ani dýně se neplatí, zaplatíte pouze standardní vstupné do zoo. Vydávání dýní začne ve 14:30 na dolní točně vláčku.

Safari Park Dvůr Králové - Afrika na dlani

Safari Park Dvůr Králové - Afrika na dlani

Safari Park Dvůr Králové je jedna z nejznámějších zoologických zahrad v Česku. Najdete tu největší kolekci afrických zvířat v Evropě a jedinečné Africké a Lví safari. Dvorský safari park je také světovou jedničkou v odchovu kriticky ohrožených zvířat a jejich navracení zpět do přírody.

Safari Kemp ve Dvoře Králové

Safari Kemp ve Dvoře Králové

Pozorujte antilopy a zebry přímo ze svého bungalovu, stanu nebo karavanu - budete si připadat jako na dovolené v Africe. Vybírat můžete mezi stylovým ubytováním v bungalovech nebo využít pohodlí vlastního stanu či karavanu. Ubytovat se můžete i v korunách stromů s výhledem na africká zvířata!

Ošetřovatelem v Safari Parku ve Dvoře Králové

Ošetřovatelem v Safari Parku ve Dvoře Králové

Pohlaďte si žirafu, podejte ruku lemurovi, nebo nakrmte šelmy. Staňte se na jeden den jedním z nás a poznejte zákulisí zoo a každodenní život exotických zvířat. Být ošetřovatelem zvířat možná je dětským snem vašich blízkých a vy jim ho můžete splnit.

Zoo Ohrada Hluboká nad Vltavou - adoptujte si zvíře

Zoo Ohrada Hluboká nad Vltavou - adoptujte si zvíře

V těsném sousedství pohádkového zámku Hluboká nad Vltavou můžete zavítat do zoologické zahrady Ohrada. Stát se zde můžete také adoptivními rodiči některého ze zvířat.

Halloween a lampionový průvod v Zoo Ostrava

7.11.
Halloween a lampionový průvod v Zoo Ostrava

Urodilo se vám na zahrádce nebývalé množství dýní a nevíte co s ním? Přebytečné dýně můžete přinést do ostravské zoologické zahrady, kde poslouží k výzdobě areálu při lampionovém průvodu a následně jako doplňující krmivo pro zvířata.

Další aktuality

25.9.
2020
Prší a je vám zima? Dvanáct tipů, kde se schováte do sklárny

Prší a je vám zima? Dvanáct tipů, kde se schováte do sklárny

Krkonoše a Podkrkonoší | Kultura
24.9.
2020
Africké a lví safari ve Dvoře Králové končí letní sezonu

Africké a lví safari ve Dvoře Králové končí letní sezonu

Krkonoše a Podkrkonoší | Zážitky
21.9.
2020
Vysoko do hor na polévku nebo do skalnatého ráje

Vysoko do hor na polévku nebo do skalnatého ráje

Krkonoše a Podkrkonoší | Příroda