Úvod > Kalendář akcí > Halloween v Zoo Zlín
Halloween v Zoo Zlín
"> "> Zámek Lešná
30.10.
31.10.
Přidat foto
Akce pro děti

Halloween v Zoo Zlín

Přijďte si vychutnat strašidelnou procházku areálem zoo! Čekají na vás čarodějnice, duchové, kostlivci, pavouci a také originální dýňová aranžmá.

V sobotu 30. a v neděli 31. října opět po roční přestávce oslavíme ve zlínské zoo Halloween! Čekají na vás čarodějnice, duchové, kostlivci, dětská halloweenská komentovaná prohlídka a v sobotu také dlabání dýňových lampiček, nebo strašidelná stezka odvahy. Navíc v sobotu 30. října prodlužujeme otevírací dobu do 20:00 hod., pokladny hlavního a sezónního vstupu budou otevřeny do 18:00 hod. 

Areál zoo od hlavního vstupu po restauraci Limpopo zpestří "duchařská" výzdoba. Náš tým zahradníků již nyní připravuje nápaditá a originální aranžmá, ve kterých samozřejmě nebudou chybět čarodějnice, kostlivci, obrovské pavučiny, netopýři, dýně a další oblíbené halloweenské motivy. Halloweenské dýně udělají radost i našim zvířatům. U surikat, hyen, slonů, lvů, tygrů, medvědů nebo papoušků nestor kea ve čtvrtek 28.10. umístíme v určitý čas vydlabané nebo plné dýně. O jedinečné zážitky a skvělé fotografie tak rozhodně nebude nouze.

K Halloweenu neodmyslitelně patří světýlka a lampiony. V sobotu 30. října si tak budete moci u hlavního a sezónního vstupu zakoupit celou lampionovou soupravu, tzn. lampion s motivem Halloweenu, držátko se žárovkou a baterkami.
 

Halloweenský víkendový program

Sobota 30.10.
13.00 – 15.00                      dlabání dýní  na nádvoří zámku
14.00 -  17.30                      prodej lampionů u hlavního a sezónního vstupu
15.00, 15.15, 15.30             dětská halloweenská prohlídka s čarodějnicemi (start od tropické haly)
18.00 – 19.45                      strašidelná zoo aneb bojí se i dospělí

Neděle 31.10.
13.00, 13.15, 13.30             dětská halloweenská prohlídka s čarodějnicemi
 

Dětské halloweenská komentovaná prohlídka s čarodějnicemi

Pokud si chcete s malými dětmi užít netradiční procházku zoo, stačí před třetí hodinou přijít k tropické hale. První prohlídka startuje v 15.00 hod, další dvě pak v patnáctiminutovém intervalu. S čarodějnicemi se děti nebudou ani chvilku nudit, navíc ochutnají i čarovný lektvar.


Strašidelná zoo aneb bojí se i dospělí

Od tropické haly až k sezónnímu vstupu na Vás bude čekat 12 různých stanovišť, na kterých vyzkoušíme Vaši odvahu a také ukážeme, že "strach má někdy velké oči". Cestu Vám usnadní světelné směrové šipky, všechna stanoviště budou označena. Mapku trasy v příštím týdnu zveřejníme na webu a sociálních sítí.
Tuto prohlídku nedoporučujeme pro menší děti.
 

Halloweenské delikatesy

Během návštěvy rozhodně zavítejte do restaurace Tyrol! Mistři kuchaři na sobotu a neděli připravují opravdové lahůdky. Delikatesní menu zveřejníme příští týden.

 

O svátku Halloween

Tento svátek má kořeny ve Skotsku a Irsku, v prastaré tradici dávných Keltů pocházející přibližně z období 5. století. Vždy poslední den v říjnu se Keltové loučili s létem a slavili příchod nového roku. Noc mezi 31. říjnem a 1. listopadem nesla název Samhain podle keltského boha Samhaina (podle víry Keltů pán mrtvých). Právě tuto noc byl podle jejich víry předěl mezi světem živých a mrtvých nejmenší ze všech dní v roce. Všude hořely obrovské ohně, lidé si na sebe navlékali masky a převleky, aby se tak chránili proti zlým duchům. Věřili, že duchové zemřelých mohou tuto noc buď pomáhat přátelům nebo škodit nepřátelům. Ohně měly duším zemřelých svítit na cestu do světa.

Keltové pojímali Halloween zvesela, netruchlili. Věřili, že smrt je běžnou, přirozenou součástí života. Do Ameriky se Halloween dostal až v roce 1840 díky novým přistěhovalcům ze Skotska a Irska.

Provozovatel

Zoo a zámek Zlín - Lešná

Lukovská 112
760 01 Zlín
Tel.:
+420 577 914 180
Email:
office@zoozlin.eu
WWW:
www.zoozlin.eu
WWW:
https://www.zoozl...
GPS:
49,272177 17,716506
 
 

Vstupné

Cena: 160 Kč

Snížená cena: 130 Kč

Rodinné vstupné: 520 Kč

Poznámka:Rodinné vstupné 2 dospělí a 3 děti (3-14,99 let): 600 Kč, Děti (3-14,99 let): 100 Kč.

 

Časová náročnost

1,0 hodina