Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Halloween v Zoo Zlín
Akce pro děti

Halloween v Zoo Zlín

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Zlínský kraj nebo navštivte Akce pro děti v celé ČR.
Přijďte si vychutnat strašidelnou procházku areálem zoo! Čekají na vás čarodějnice, duchové, kostlivci, pavouci a také originální dýňová aranžmá.

Od čtvrtka 26. do neděle 29. října opět oslavíme ve zlínské zoo Halloween! Čekají na vás čarodějnice, duchové, kostlivci, dětská halloweenská komentovaná prohlídka a v sobotu také dlabání dýňových lampiček, nebo strašidelná stezka odvahy. Navíc v sobotu 28. října prodlužujeme otevírací dobu do 20:00 hod., pokladny hlavního a sezónního vstupu budou otevřeny do 18:00 hod. 

Areál zoo od hlavního vstupu po restauraci Limpopo zpestří "duchařská" výzdoba. Náš tým zahradníků již nyní připravuje nápaditá a originální aranžmá, ve kterých samozřejmě nebudou chybět čarodějnice, kostlivci, obrovské pavučiny, netopýři, dýně a další oblíbené halloweenské motivy. Halloweenské dýně udělají radost i našim zvířatům. Vyhrají si s nimi surikaty, hyeny, sloni, lvi, tygři, medvědi nebo papoušci. O jedinečné zážitky a skvělé fotografie tak rozhodně nebude nouze. K Halloweenu neodmyslitelně patří světýlka a lampiony.
 

Program Halloween v Zoo Zlín 2023


Čtvrtek 26.10.

Neodmyslitelným symbolem tohoto svátku jsou dýně. Přijďte si k nám na nádvoří zámku Lešná od 11.00 do 14.00 vydlabat svoji dýňovou lampičku. Můžete si ji odnést domů nebo ji nechat v zoo na výzdobu. Od 11.00 do 15.00 hod. také na nádvoří zámku nabídneme Školu čar a kouzel (zábavné dětské dílničky). Na děti budou čekat souboje s pavoukem, házení lektvarů, Perníková chaloupka nebo létání na koštěti. Za úspěšné absolvování všech stanovišť získají hezkou odměnu.

Zámek Lešná zve na speciální dětské halloweenské prohlídky, a to v 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00 a 15.00 hod. Za úspěšné absolvování prohlídky získají děti milý dárek.

Překvapení v podobě vydlabaných dýní s dobrotami chystáme i pro naše zvířecí obyvatele. Do vybraných expozic umístíme v určitý čas plné nebo vydlabané dýně. Pro surikaty tak vznikne hlavolam ukrývající odměnu, pro hyeny, jaguáry nebo tygry zábavná hračka a pro medvědy sladká pochoutka. O zábavu rozhodně nebude nouze. Areál bude otevřen do 17.00, pokladny a turnikety hlavního vstupu do 16.30, na sezónním vstupu do 14.30 hod.


Pátek 27.10.

Zámek Lešná opět nabídne dětské halloweenské prohlídky, a to v 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00 a 15.00 hod. Za úspěšné absolvování prohlídky získají děti milý dárek.

  • Od 11.00 do 14.00 si můžete na nádvoří zámku Lešná opět vydlabat svou dýňovou lampičku.
  • Od 13.00 hod. vás zveme na akci Strach má velké oči. Na třech místech v areálu zoo – u restaurace Neapolitáno, Zátoky rejnoků a na nádvoří zámku – si budete moci vyzkoušet svoji odvahu. A možná zjistíte, že strach má někdy opravdu „velké oči".
  • Ve 14.00 zahájíme u hlavního a sezónního vstupu prodej halloweenských lampionů. 
  • Přesně v 17.00 od tropické haly Yucatan odstartuje lampionový průvod. Společně si projdeme nasvícenou zoo, procházku zakončíme na nádvoří zámku Lešná. 
  • V 18.15 tu bude na vás čekat jedinečná ohňová show skvělých Novus Origo. 


Zátoka rejnoků a tropická hala budou v tento den otevřeny do 19.00, zooshop na hlavním vstupu do 19.00. Areál zoo otevřen do 19.00, pokladny a turnikety hlavního a sezónního vstupu do 17.30 hodin. Do 19.00 otevřeny restaurace Tyrol, Limpopo, Neapolitáno, U Koaly, k dispozici také Chocholatérie, Kefa bar, kafé Kolo Express.
 

Sobota 28.10.

Zámek Lešná nabídne dětské halloweenské prohlídky, a to v 10.00, 11.00, 12.00 a ve 14.00 hod.
Ve 14.00 zahájíme u hlavního a sezónního vstupu prodej halloweenských lampionů. V našem programu rozhodně nesmí chybět strašidelné prohlídky pro děti s čarodějnicemi.
V 15.00, 15.30 a 16.00 tak od tropické haly Yucatan vyrazí na komentovanou prohlídku vždy jedna čarodějnice, která bude mít pro děti připravenu i ochutnávku čarovného lektvaru.

Vrcholem letošních halloweenských oslav bude Strašidelná stezka aneb bojí se i dospělí. Už teď se na vás těší na dvě desítky strašidel... Velké strašení vypukne přesně v 18.00 hod., mapku strašidelné stezky zavčas zveřejníme na webu a FB zoo.

Areál zoo otevřen do 20.30, pokladny a turnikety hlavního a sezónního vstupu do 18.00 hod. Zátoka rejnoků a tropická hala budou v tento den otevřeny do 20.00, zooshop na hlavním vstupu do 20.30. Do 20.30 otevřeny restaurace Tyrol, Limpopo, Neapolitáno, U Koaly, k dispozici také Chocholatérie, Kefa bar, kafé Kolo Express.
 

Neděle 29.10.

Zámek Lešná nabídne dětské halloweenské prohlídky, a to v 10.00, 11.00, 12.00 a ve 14.00 hod. 
Ve 13.00, 13.30 a 14.00 tu opět budou čarodějnice s komentovanou prohlídkou pro děti. Vyráží se od tropické haly, i tentokrát děti ochutnají i čarovný lektvar.

Areál zoo bud eotevřen do 17.00, pokladny a turnikety hlavního vstupu do 16.30, na sezónním vstupu do 14.30 hod.
 

O svátku Halloween

Tento svátek má kořeny ve Skotsku a Irsku, v prastaré tradici dávných Keltů pocházející přibližně z období 5. století. Vždy poslední den v říjnu se Keltové loučili s létem a slavili příchod nového roku. Noc mezi 31. říjnem a 1. listopadem nesla název Samhain podle keltského boha Samhaina (podle víry Keltů pán mrtvých). Právě tuto noc byl podle jejich víry předěl mezi světem živých a mrtvých nejmenší ze všech dní v roce. Všude hořely obrovské ohně, lidé si na sebe navlékali masky a převleky, aby se tak chránili proti zlým duchům. Věřili, že duchové zemřelých mohou tuto noc buď pomáhat přátelům nebo škodit nepřátelům. Ohně měly duším zemřelých svítit na cestu do světa.

Keltové pojímali Halloween zvesela, netruchlili. Věřili, že smrt je běžnou, přirozenou součástí života. Do Ameriky se Halloween dostal až v roce 1840 díky novým přistěhovalcům ze Skotska a Irska.

Provozovatel

Zoo a zámek Zlín - Lešná

Lukovská 112
760 01 Zlín
Tel.:
+420 577 914 180
Email:
office@zoozlin.eu
WWW:
https://www.zoozl...
WWW:
https://www.zoozl...
GPS:
49,272177 17,716506
 
Region:
Zlínský kraj
Oblast:
Zlínsko – Luhačovicko
Město:
Zlín
Tipy na výlet:
Zlín a okolí
 

Vstupné

Cena: 190 Kč

Snížená cena: 160 Kč

Rodinné vstupné: 600 Kč

Poznámka:Rodinné vstupné 2 dospělí a 3 děti (3-14 let): 700 Kč, děti (3-14 let): 130 Kč.

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Vánoční výzdoba v Zoo Zlín

Sváteční procházku zpestří vánoční světelná výzdoba. Zoo zdobí nejen typické vánoční motivy, ale také světelné siluety exotických zvířat. Uvidíte tak „zářící“ slony, tapíry, nosorožce, rejnoky, tučňáky, klokany, lvy, lachtana, medvěda, supy nebo žirafu.
Zlín, Zlínský kraj

Adventní koncert ZUŠ Morava

Účinkují žáci a učitelé ZUŠ Morava.
Fryšták, Zlínský kraj

Adventní koncert – Luboš Fišer

Účinkují žáci a učitelé ZUŠ Morava a hosté.
Zlín, Zlínský kraj

Strings & Bellows ensemble

Jedinečný kvintet Strings & Bellows ensemble s hosty Lucií Siposovou a Julií Vajdákovou zahrají ve Zlíně vánoční koncert na třetí adventní neděli. Pojďte se naladit ohnivým tangem a zasněnými melodiemi z Buenos Aires.
Zlín, Zlínský kraj

Adventní Zlín 2023

Zpříjemněte si adventní atmosféru na zlínských vánočních trzích na náměstí Míru. Vánočně ozdobené dřevěné domečky a stánky vám přinesou spoustu voňavých dobrot a vánočního sortimentu. Nebude chybět řada koncertů a zábavy pro děti. Novinkou letošního roku bude obří adventní věnec a vánoční rozhledna.
Zlín, Zlínský kraj

Veletrh stavebnictví – Therm – Domov – Zahrada 2024

Ve více jak 100 expozicích uvidíte nabídku nejžhavějších novinek, výrobků a služeb, energeticky nejúspornějších technologií z oborů stavebnictví, vytápění, vybavení domácností a firemních prostor, inspiraci pro zahradu, chalupáře a chataře. Sortiment je určen pro laickou i odbornou veřejnost.
Zlín, Zlínský kraj

Adventní koncert: Musica Angelica

Přijďte si s námi užít krásnou adventní atmosféru na zámek Zlín! Nalaďte se na vánoční čas a odpočiňte si při skladbách u harfy a zpěvu. Během hodinového koncertu zazní především vánoční skladby a těšit se můžete také na malé pohoštění a vánoční výzdobu pro navození příjemné atmosféry.
Zlín, Zlínský kraj

Sopka les prales Elišky Podzimkové

Interaktivní výstava SOPKA LES PRALES celosvětově uznávané české animátorky, ilustrátorky a fotografky Elišky Podzimkové představí návštěvníkům průřez její bohatou tvorbou.
Zlín, Zlínský kraj

Japonská zahrada Mu-Shin ve zlínské zoo

Ve zlínské zoo najdete jednu z nejrozsáhlejších japonských zahrad v Česku. Na ploše téměř 1000 m² můžete obdivovat typickou suchou kamennou horskou zahradu. Jejími dominantními prvky jsou tři stoleté exempláře borovice drobnokvěté dovezené přímo z Japonska.
Zlín, Zlínský kraj

Vrápenci i netopýři na zámku Lešná

V Zoo Zlín se nesetkáme jen s exotickými zvířaty, ale i se vzácnými létajícími savci z naší přírody. V areálu zoo se nachází zámek Lešná, jehož půdy si oblíbili kriticky ohrožení vrápenci malí a další dva druhy netopýrů. V blízkém okolí zámku byl potvrzen výskyt celkem osmi druhů letounů.
Zlín, Zlínský kraj

Zoo Zlín – jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Navštivte zlínskou zoo a nebudete litovat! Nachází se 4 km od Zlína směrem na Holešov a patří k nejnavštěvovanějším zahradám České republiky. Originální je členění areálu podle kontinentů. Projděte si Jaguar Trek, zastavte se u supí voliéry, prozkoumejte expozici Amazonie a pohlaďte si rejnoky!
Zlín, Zlínský kraj

Lušticí hledačky Cestičkou

Tipy na zábavné výlety s úkoly, luštěním a možností vyhrát hezké ceny. Lušticí hledačky máme na různých místech v ČR!
Zlín, Zlínský kraj

Lanáček v Zoo Zlín – dětské lanové centrum

V areálu ZOO Zlín je připraveno dětské lanové centrum pro děti od 3 do 11 let. Zpříjemněte si návštěvu a nechte děti vyřádit v areálu Lanáčku.
Zlín, Zlínský kraj

Zámek Lešná – pohádkový zámek ve Zlíně

Pohádkově vyhlížející zámek patřil rodu Seilern-Aspangů, kteří jej vybudovali koncem 19. století podle návrhu vídeňského architekta Johanna Micka. Nachází se ve Štípě, místní části Zlína, v areálu místní zoologické zahrady. Nádherné interiéry zámku patří mezi nejkrásnější v České republice.
Lešná, Zlínský kraj

Mariánské poutní místo Štípa ve Zlíně

Asi 10 km od Zlína leží malá obec Štípa, která je poutním místem s mariánskou soškou. Milostná socha Panny Marie s Ježíškem, stojící na hlavním oltáři v poutním kostele zasvěceném Narození Panny Marie, patří mezi nejstarší mariánské sochy na Moravě.
Zlín, Zlínský kraj

Hotel Lázně Kostelec

Relaxační pobyt v lázních je ideální spojení odpočinku a péče o zdraví. V Lázních Kostelec u Zlína si na své přijde každý.
Zlín, Zlínský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Farma Štípa – mléčné dobroty přímo ze dvora

Plánujete cyklovýlet v okolí Zlína? Chcete si po návštěvě zlínské zoo přinést něco dobrého k večeři? Navštivte nás na Farmě Štípa.
Zlín, Zlínský kraj

Africa House – africký glamping nedaleko Zoo Lešná

Spojení luxusu, přírody a kempování v autentickém Safari stanu dovezeném z Jižní Afriky nabízí africký glamping nedaleko Zlína, u obce Štípa.
Zlín, Zlínský kraj

Restaurace Hotel Lázně Kostelec

Hotelová restaurace nabízí chutné menu v příjemném prostředí, s nádherným výhledem do přírody. Z nabídky si vyberou milovníci české kuchyně i světových specialit. V létě je restaurace rozšířena o venkovní terasu. Hosté mohou bezplatně využít Wi-Fi připojení. Restaurace je klimatizována.
Zlín, Zlínský kraj

Villa Memories – nejlepší rodinný boutique hotel v Evropě

Uprostřed zvlněné krajiny Hostýnských vrchů se nenápadně tyčí hotel s pouhými osmi pokoji, který letos sklidil velký úspěch na celosvětovém udílení cen Boutique Hotel Awards.
Fryšták, Zlínský kraj

Penzion na Jurém

Vhodné pro rodiny s dětmi.
Želechovice nad Dřevnicí, Zlínský kraj

Penzion Uno Zlín

Nabízíme příjemné ubytování ve Zlíně s výbornou domácí kuchyní. Pohodová rodinná atmosféra, tříhvězdičkový komfort a široký výběr pokojů za příznivou cenu.
Zlín, Zlínský kraj

Hotel Galaxie

Budova hotelu Galaxie je součástí rozlehlého zábavního centra Toboga ve Zlíně.
Zlín, Zlínský kraj

Restaurace U dvou slunečnic

Široká nabídka české a slovenské kuchyně, jídela z ryb i pro vegetariány.
Zlín, Zlínský kraj