Úvod > Kalendář akcí > Halloween v Zoo Zlín
Halloween v Zoo Zlín
"> "> Zámek Lešná
30.10.
31.10.
+ Přidat foto
Akce pro děti

Halloween v Zoo Zlín

Kdy 30. říjen 2021 9:0031. říjen 2021 20:00
Přijďte si vychutnat strašidelnou procházku areálem zoo! Čekají na vás čarodějnice, duchové, kostlivci, pavouci a také originální dýňová aranžmá.

Přijďte do zlínské zoo oslavit svátek Halloween! Areál opět ozvláštníme strašidelnou výzdobou v podobě duchů, kostlivců, pavouků a mnoho dalších. Stejně jako loni budeme na nádvoří zámku dlabat dýně a pokud k nám zavítáte v halloweenském kostýmu, získáte hezký dárek!
 

O svátku Halloween
Tento svátek má kořeny ve Skotsku a Irsku, v prastaré tradici dávných Keltů pocházející přibližně z období 5. století. Vždy poslední den v říjnu se Keltové loučili s létem a slavili příchod nového roku. Noc mezi 31. říjnem a 1. listopadem nesla název Samhain podle keltského boha Samhaina (podle víry Keltů pán mrtvých). Právě tuto noc byl podle jejich víry předěl mezi světem živých a mrtvých nejmenší ze všech dní v roce. Všude hořely obrovské ohně, lidé si na sebe navlékali masky a převleky, aby se tak chránili proti zlým duchům. Věřili, že duchové zemřelých mohou tuto noc buď pomáhat přátelům nebo škodit nepřátelům. Ohně měly duším zemřelých svítit na cestu do světa.

Keltové pojímali Halloween zvesela, netruchlili. Věřili, že smrt je běžnou, přirozenou součástí života. Do Ameriky se Halloween dostal až v roce 1840 díky novým přistěhovalcům ze Skotska a Irska.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí