Úvod > Kalendář akcí > Halloween v Zoo Zlín
Halloween v Zoo Zlín
"> "> Zámek Lešná
2.11.
3.11.
+ Přidat foto

Halloween v Zoo Zlín

Kdy 2. listopad 2019 9:00 - 3. listopad 2019 20:00 Akce pro děti
Přijďte si vychutnat strašidelnou procházku areálem zoo! Čekají na vás čarodějnice, duchové, kostlivci, pavouci a také originální dýňová aranžmá.

Přijďte do zlínské zoo oslavit svátek Halloween! Areál opět ozvláštníme strašidelnou výzdobou v podobě duchů, kostlivců, pavouků a mnoho dalších. Stejně jako loni budeme na nádvoří zámku dlabat dýně a pokud k nám zavítáte v halloweenském kostýmu, získáte hezký dárek!

Pro děti připravujeme halloweenské komentované prohlídky s čarodějnicemi, pro odrostlejší návštěvníky pak sobotní večerní strašidelnou trasu. Navíc v sobotu 2. listopadu prodlužujeme otevírací dobu do 20.00 hod., pokladny hlavního a sezónního vstupu budou otevřeny do 18.00 hod.

 

O svátku Halloween

Tento svátek má kořeny ve Skotsku a Irsku, v prastaré tradici dávných Keltů pocházející přibližně z období 5. století. Vždy poslední den v říjnu se Keltové loučili s létem a slavili příchod nového roku. Noc mezi 31. říjnem a 1. listopadem nesla název Samhain podle keltského boha Samhaina (podle víry Keltů pán mrtvých). Právě tuto noc byl podle jejich víry předěl mezi světem živých a mrtvých nejmenší ze všech dní v roce. Všude hořely obrovské ohně, lidé si na sebe navlékali masky a převleky, aby se tak chránili proti zlým duchům. Věřili, že duchové zemřelých mohou tuto noc buď pomáhat přátelům nebo škodit nepřátelům. Ohně měly duším zemřelých svítit na cestu do světa.

Keltové pojímali Halloween zvesela, netruchlili. Věřili, že smrt je běžnou, přirozenou součástí života. Do Ameriky se Halloween dostal až v roce 1840 díky novým přistěhovalcům ze Skotska a Irska.
Celý popis
Naposledy změněno: 18. 10. 2019
11.5.
31.10.
První Dřevěná zoo

První Dřevěná zoo

Ostrata, Východní Morava
19.9.
Den hradu Lukov

Den hradu Lukov

Lukov, Východní Morava
7.11.
Hradní jarmark na Lukově

Hradní jarmark na Lukově

Lukov, Východní Morava
28.8.
30.8.
Barum Czech Rally Zlín 2020

Barum Czech Rally Zlín 2020

Zlín, Východní Morava