!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > V Hluboké nad Vltavou objevíte Velikonoční stezku s obřími vejci
V Hluboké nad Vltavou objevíte Velikonoční stezku s obřími vejci
"> "> ">
Zážitky

V Hluboké nad Vltavou objevíte Velikonoční stezku s obřími vejci

Vydáno 2. dubna 2021
Vydejte se na Velikonoční stezku za obřími kraslicemi do Hluboké nad Vltavou! Povede vás ze zámeckého parku přes město, po hrázi Munického rybníka s odbočkou ke sportovnímu areálu a golfovému hřišti až k loveckému zámečku Ohrada. Stezka je přístupná od 2. dubna až do 31. května 2021.
vejce HlubokáMěstečko Hluboká nad Vltavou je plné obřích vajec. Sedmadvacet umělecky ztvárněných kraslic můžete hledat až do konce května. Každým rokem tuto akci navštíví více než 20 000 návštěvníků. Symbolem projektu jsou obří, bezmála 700 kilogramů vážící, kraslice z betonu, pomalované akademickými malíři, ale i dětmi z místní základní školy. Na některých vejcích uvidíte rostlinné motivy, geometrické velikonoční motivy, obrovské barevné motýly anebo šibalské kočky.

vejce hlubokáNa nápad vytvořit obří kraslice pro Hlubokou přišel výtvarník a designér Matouš Holý, k jehož velkým realizacím patří mimo jiné návrhy filmových dekorací pro Letopisy Narnie, Jamese Bonda, Hartovu válku, Ligu výjimečných či design unikátních stavebních prvků v Dubai City. Z jeho dílny je i forma na vejce, jejichž výroby se ujala betonárka Mane.

Mapa s umístěním vajec bude k dispozici po 2. dubnu v Knihkupectví paní Olgy Trčkové, ve Zborovské ulici. Na mapce kraslic najdete také křížovku, kterou doplníte pomocí indicií nakreslených přímo na obřích kraslicích. Výtěžek z akce bude použit pro nákup pomůcek pro hendikepované v projektu Řetěz naděje.
Velikonoční stezka s obřími kraslicemi v Hluboké nad Vltavou

2.4.
31.5.
Velikonoční stezka s obřími kraslicemi v Hluboké nad Vltavou

Vydejte se na Velikonoční stezku za obřími kraslicemi do Hluboké nad Vltavou. Stezka bude přístupná až do konce května. Stezka za obřími kraslicemi povede i zámeckým parkem.