Úvod > Aktuality > V českokrumlovském medvědím výběhu je veselo - zabydlují se tam dvě nová medvíďata

V českokrumlovském medvědím výběhu je veselo - zabydlují se tam dvě nová medvíďata

Vydáno 26. července 2019 Příroda
Na zámku v Českém Krumlově mají místní i turisté o zábavu postaráno – ve čtvrtek 25. července 2019 sem byla přivezena dvě ani ne dvouletá medvíďata medvěda hnědého, narozená původně v Ruské federaci. Malí medvědi zatím velmi živě prozkoumávají nový domov a seznamují se s medvědářem Janem Černým, který doufá, že se jim v krumlovském medvědáriu, které je jedním z nejhezčích ve střední Evropě, bude líbit.
MedvědiMedvědárium v Českém Krumlově, kde delší dobu žila pouze medvědice Marie Terezie, přivítalo ve čtvrtek 25. července nové obyvatele. Stali se jimi medvědí sourozenci Máša a Arno, kteří se narodili v roce 2017 v Rusku. Jedná se o medvědy hnědé, které zabavili na konci září 2017 celníci na pražském letišti, protože dovozce neměl potřebné povolení (permit CITES). Dočasné útočiště jim poskytla nejprve Zoo Praha a Zoo Olomouc, svůj stálý domov nalezli v Českém Krumlově.

Medvědice Marie TereziePodle medvědáře Jana Černého vyrostou ruští medvědi do mohutnějších zvířat než byli ti, kteří obývali krumlovský medvědinec před nimi. Spolu s malými medvědy bude bydlet i starší medvědice Marie Terezie (18), která zůstala opuštěná poté, co uhynuli její "parťáci" - medvěd Vok (31) a Kateřina (32). Samička Marie se však bude muset kvůli novým mláďatům uskrovnit a vzdát se jednoho ze dvou výběhů. Ani ne dvouletá medvíďata se mají čile k světu a již stačili spořádat med, piškoty a ovoce. Medvědář Jan Černý na ně zkoušel i okurky, ale ty se u medvíďat nesetkaly s úspěchem a dávají přednost radši hroznovému vínu. Velmi si také velmi libují v jezírku, a před zraky turistů v něm pěkně řádí.

MedvědiMedvědí výběh v Českém Krumlově koncentruje všechny prvky odpovídající medvědímu přirozeném prostředí. Divokou zalesněnou krajinu imitují jezírka vhodná k osvěžující koupeli a k vodním hrátkám, umělý vodopád, balvany, nebo kmeny vzrostlých stromů vertikálně i horizontálně rozložené po výbězích. Oválný bazén, umístěný u paty skály, tvoří dominantu příkopu a vytváří dokonalou iluzi divoké šumavské krajiny. Z bazénu je pomocí oběhového čerpadla přiváděna voda na vrchol skály. Také vodopád, se stal pro medvědy zajímavou zábavou. Přijďte se v těchto dnech na medvíďata podívat, určitě nebudete zklamáni.
Medvědárium Český Krumlov

Medvědárium Český Krumlov

Na českokrumlovském zámku láká návštěvníky kromě samotného zámku také pohled na medvěda hnědého, který je na zámku chován již od doby Rožmberků. Místní medvědárium nejvíce přitahuje malé návštěvníky zámku.

Hrad a zámek Český Krumlov - prohlídka perly UNESCO

Hrad a zámek Český Krumlov - prohlídka perly UNESCO

Státní hrad a zámek Český Krumlov je významným a velmi vyhledávaným turistickým místem. Veřejnosti je otevřen od dubna do října. Celý areál hradu a zámku je průchozí, veřejnosti přístupný a v sezóně, zvláště v podvečer, je nevšedním zážitkem procházka jednotlivými nádvořími.

Zámecká zahrada v Českém Krumlově

Zámecká zahrada v Českém Krumlově

Českokrumlovská zámecká zahrada prošla od svého založení ke konci 17. století složitým vývojem, který věrně odrážel dobový stylový vývoj zahradního umění. Zahrada vznikla na raně barokním kompozičním schématu, později se v její podobě projevil duch vídeňského rokoka.

Další aktuality

18.10.
2019
Lesnický den si můžete užít na zámku Ohrada

Lesnický den si můžete užít na zámku Ohrada

Jižní Čechy | Příroda
28.9.
2019
Říjen bude měsícem věží a rozhleden

Říjen bude měsícem věží a rozhleden

Jižní Čechy | Příroda