Úvod > Co chcete dělat? > Medvědárium Český Krumlov

Medvědárium Český Krumlov

Příroda
Na českokrumlovském zámku láká návštěvníky kromě samotného zámku také pohled na medvěda hnědého, který je na zámku chován již od doby Rožmberků. Místní medvědárium nejvíce přitahuje malé návštěvníky zámku.
V letech 1995-99 došlo k rekonstrukci medvědích výběhů. Aby mohli medvědi trávit čas ve výbězích co nejaktivněji, byly do nich zkoncentrovány všechny prvky odpovídající jejich přirozeném prostředí. Divokou zalesněnou krajinu imitují jezírka vhodná k osvěžující koupeli a k vodním hrátkám, umělý vodopád, balvany, nebo kmeny vzrostlých stromů vertikálně i horizontálně rozložené po výbězích. Oválný bazén, umístěný u paty skály, tvoří dominantu příkopu a vytváří dokonalou iluzi divoké šumavské krajiny. Z bazénu je pomocí oběhového čerpadla přiváděna voda na vrchol skály. Vodopád, se stal pro medvědy zajímavou zábavou.

V současné době v medvědáriu žije pouze medvědice Marie Terezie, se kterou zde do kara 2017 žila medvědice Kateřina a do léta 2016 i medvěd Vok, který byl (spolu s Káťou) rodiči všem známých medvědích trojčat Vojty, Kuby a Matěje. Ti byli známí z večerníčkových pohádek a nyní žijí v Berouně. Medvěd Vok byl nemocný a v 31 letech jej chovatelé museli nechat uspat. Jeho partnerka Kateřina pro něj velmi truchlila, v důsledku čehož se její zdravotní stav zhoršil a také ona odešla ve 33 letech do medvědího nebe. Nyní tak v Českém Krumlově žije pouze medvědice Marie Terezie, ale jakmile to bude možné, přibude do medvědária nový samec.
Celý popis
Naposledy změněno: 7. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí