Úvod > Aktuality > Užijte si zimní relaxaci v Mariánkách – z lyží přímo do lázní
Užijte si zimní relaxaci v Mariánkách - z lyží přímo do lázní
"> "> "> "> "> ">
Životní styl

Užijte si zimní relaxaci v Mariánkách – z lyží přímo do lázní

  • Vydáno5. března 2016
Zkuste se odpoutat od stresu a starostí všedního dne, studené zimní nálady a dopřejte si jedinečnou kombinaci zimních sportovních aktivit, léčivých pramenů a lázeňských procedur v jednom z nejkrásnějších měst Evropy, Mariánských Lázních. Dopřejte svému tělu přes den aktivní pohyb na čerstvém vzduchu a odpoledne pak blahodárnou regeneraci při lázeňských a wellness procedurách, masážích, relaxačních aroma koupelích a zábalech, v privátní sauně, nebo večer ve vířivce s lahví sektu. Řada mariánskolázeňských hotelů nabízí právě nyní atraktivní zimní lázeňské relaxační balíčky.
Marianské LázněMariánské Lázně jsou nejen světoznámými lázněmi s jedinečnou atmosférou nabízející tradiční léčebné procedury založené na přírodních léčivých zdrojích v podobě minerálních pramenů, Mariina pramene, bahna a rašeliny podávaných po ohřátí ve formě zábalů a mimořádně čistého ovzduší, díky kterému mají i statut klimatických lázní, ale také vyhledávanou a oblíbenou turistickou destinací i během zimních měsíců.
 
Díky příhodným klimatickým podmínkám v zimě nabízí Mariánské Lázně návštěvníkům i dokonalé lyžařské vyžití, které mohou návštěvníci unikátně zkombinovat právě s léčebnými lázeňskými či wellness procedurami. K dispozici je 1,6 km sjezdovek různých obtížností umístěných téměř ve městě – od mírné "Krakonošky" po strmý "Slalomák". Na vrchol se dospělí i děti dostanou pohodlně kabinkovou lanovkou, nebo vlekem.

Ski Mariánské LázněPro děti je navíc možné využít samostatný dětský park, oddělený od sjezdových tratí, provozovaný pod záštitou projektu SnowKidz. Dětský lyžařský koberec či lanový vlek usnadní dětem dopravu k prvním lyžařským krůčkům. Speciální výukové prvky, pohádkový slalom či vyhřívaná herna pak zajistí zábavu i odpočinek malých lyžařů. O děti se postarají profesionální lektoři lyžování. A to jak individuálně, tak i v rámci skupinové výuky. Skiareál Mariánky nabízí i večerní lyžování (st, pá, so 18 – 21 h) a lyžaři mohou využít také doplňkových služeb, mezi které patří půjčovna lyžařského vybavení, babysitting, parkování zdarma i provoz několika gastro zařízení přímo v areálu či jeho bezprostřední blízkosti. Skiareál nabízí také levnější ceny skipasů od pondělí do čtvrtka + každý týden "seniorská středa" – lyžaři nad 55 roků lyžují s 50% slevou. Na první dva březnové víkendy je pro návštěvníky skiareálu připravené testování lyží (Head a Sporten) spojené s diskotékou a ochutnávkou produktů R. Jelínka.
 
Běžkaři si zase vychutnají až 60 km upravených tratí pro běžecké lyžování v krásné přírodě v blízkém okolí města, které mají díky nadmořské výšce 750 až 800 metrů po většinu zimy dostatek sněhu. A ti, kteří nefandí lyžím, mohou potrápit své tělo třeba na bruslích na zimním stadionu, v moderním plaveckém bazénu s malým tobogánem, nebo v hotelových fitness centrech.


Relaxujte s výhodnými wellness balíčky

Cristal PalaceŘada mariánskolázeňských hotelů nabízí právě teď atraktivní zimní lázeňské relaxační balíčky, včetně možnosti zakoupení těchto balíčků formou dárkových poukazů. Například hotel Cristal Palace nabízí zimní relax s balíčkem Antistress, cena za osobu a pobyt ve dvoulůžkovém pokoji na tři noci je 4 824 Kč.

Kompletní týdenní lázeňská kúra v Hotelu Excelsior, kdy hotelové léčebné a wellness oddělení vypracuje pro každého hosta individuální léčebný plán s 12 procedurami za týden – např.: minerální koupele, plynové injekce, masáže, inhalace, bahenní zábaly, parafínové zábaly a předepsanou pitnou kúru minerálních pramenů vychází pro 1 osobu v jednolůžkovém pokoji (do 3. 4. 2016) na 11 340 Kč, nebo pro 2 osoby ve dvoulůžkovém pokoji 17 010 Kč zahrnuje.
 
Luxusní hotel Esplanade Spa & Golf Resort, který se nachází v bezprostřední blízkosti Skiareálu Mariánské Lázně (cca 5 minut chůze) nabízí pestrou škálu relaxačních, léčebných pobytových balíčků nebo romantických víkendů (např. Líbánkový, Wellness, Esplanade, Thajský víkendový, Golf Indoor nebo Beauty balíček). Hotel využívá pro Spa & Wellness procedury také svůj vlastní léčivý pramen Svatá Marie Eva, který slouží hostům také jako vynikající stolní minerální voda v průběhu podávání hotelových snídaní. Hotelové Spa nabízí zdravotní a kosmetické centrum, poskytuje vynikající procedury prováděné zkušeným a kvalifikovaným personálem. Wellness Balíček pro dvě osoby na 2 noci stojí 12 400 Kč.
 
Cristal PalaceHotel Maxim nabízí pobytový balíček Nezapomenutelný víkend, cena 2denního pobytu pro 2 osoby je 3 920 Kč a kromě ubytování a polopenze zahrnuje masáž, volný vstup do hotelového bazénu nebo zapůjčení nordic-walking holí.     
 
Ve Spa & Wellness Hotel Harmonie si můžete vychutnat pobyt Zahřívací AntiStress, což je speciální wellness program s antistresovým a detoxikačním účinkem, který je určen především náročným a pracovně vyčerpaným hostům. Cena pobytu pro 1 osobu na 3 noci je 4 650 Kč a kromě ubytování s polopenzí zahrnuje 6 lázeňských a wellness procedur (na výběr 5 různých kombinací procedur s rozdílným zaměřením)m pitnou kúru a volný vstup do relaxační zóny.
Běžecké tratě v Mariánských Lázních

Běžecké tratě v Mariánských Lázních

V okolí Mariánských Lázní se pravidelně upravuje cca 90 km stop. Z toho 90% tratí má dvě stopy. Zpravidla jsou upraveny stopy kolem Golfu a přilehlé tratě vedoucí lesem, tzn. žlutá a modrá stopa.

Esplanade Spa & Golf Resort v Mariánských Lázních

Esplanade Spa & Golf Resort v Mariánských Lázních

Esplanade Spa & Golf Resort nabízí luxusní ubytování v Mariánských Lázních v klidném prostředí a s nádherným výhledem na lázeňské město, blízkosti golfového klubu Royal Golf Club Mariánské Lázně.

SnowKidz park v Mariánských Lázních

SnowKidz park v Mariánských Lázních

Ve SnowKids parku se vaše ratolesti naučí prvním základům lyžování nebo snowboardingu. Výuka probíhá vždy hravou a zábavnou formou s využitím barevných a atraktivních pomůcek a hraček, pod vedením instruktorů speciálně vyškolených na dětskou metodiku.

Churchill's Pub & Restaurant v blízkosti lázeňské kolonády v Mariánských Lázních

Churchill's Pub & Restaurant v blízkosti lázeňské kolonády v Mariánských Lázních

Přátelé dobrého jídla a kvalitního pití si oblíbili Churchill's Pub & Restaurant, který svou jedinečnou atmosférou a příjemným klubovým interiérem nabízí ojedinělé gastronomické zážitky.

Ferdinandův pramen v Mariánských Lázních

Ferdinandův pramen v Mariánských Lázních

Nejstarší zachycený minerální pramen na území Mariánských Lázní je Ferdinandův pramen, který má sedm vývěrů. Pro pitnou léčbu se užívá Ferdinand I. a stáčí se do lahví jako výtečná stolní voda Excelsior. Vývěry se nacházejí v kolonádě Ferdinandova pramene, v nádherném parku.

Mariánské Lázně – architektonický skvost s léčebnými účinky

Mariánské Lázně – architektonický skvost s léčebnými účinky

Výstavní lázeňské domy, více než stovka minerálních pramenů, několik kolonád v čele s litinovou novobarokní kolonádou z konce 19. století, divadlo, Městské muzeum, památníky a pomníky, rozhledna Hamelika, zpívající fontána a solná jeskyně – to všechno jsou Mariánské Lázně.

Mariánské Lázně na běžkách – z lázní do tajgy na Kladskou

Mariánské Lázně na běžkách – z lázní do tajgy na Kladskou

O Mariánských Lázních by se dalo říct, že je to univerzální městečko. Má skvělé podmínky pro lyžování a ještě lepší podmínky pro relaxační a kulturní vyžití po lyžování nebo v případě nepříznivého počasí. Pokud se zima povede a je dostatek sněhu, je zde garantováno 90 km strojově upravovaných stop.

Hotel Continental – moderní wellness v Marianských Lázních

Hotel Continental – moderní wellness v Marianských Lázních

Wellness Alexandria v hotelu Continental v Mariánských Lázních je moderní centrum, které nabízí široké spektrum služeb v oblasti wellness a lázeňských procedur. Hlavně pro ženy je zde také kosmetika a pedikúra. Hotelovým hostům je k dispozici sauna a bazén s protiproudem a dalšími efekty.