Úvod > Aktuality > Užijte si zimní relaxaci v Mariánkách – z lyží přímo do lázní
Životní styl

Užijte si zimní relaxaci v Mariánkách – z lyží přímo do lázní

  • Vydáno16. února 2023
Zkuste se odpoutat od stresu a starostí všedního dne, studené zimní nálady a dopřejte si jedinečnou kombinaci zimních sportovních aktivit, léčivých pramenů a lázeňských procedur v jednom z nejkrásnějších měst Evropy, Mariánských Lázních. Navíc od roku 2021 je zapsáno Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Dopřejte svému tělu přes den aktivní pohyb na čerstvém vzduchu a odpoledne pak blahodárnou regeneraci při lázeňských a wellness procedurách, masážích, relaxačních aroma koupelích a zábalech, v privátní sauně, nebo večer ve vířivce s lahví sektu. Řada mariánskolázeňských hotelů nabízí právě nyní atraktivní zimní lázeňské relaxační balíčky.
Marianské LázněMariánské Lázně jsou nejen světoznámými lázněmi s jedinečnou atmosférou nabízející tradiční léčebné procedury založené na přírodních léčivých zdrojích v podobě minerálních pramenů, Mariina pramene, bahna a rašeliny podávaných po ohřátí ve formě zábalů a mimořádně čistého ovzduší, díky kterému mají i statut klimatických lázní, ale také vyhledávanou a oblíbenou turistickou destinací i během zimních měsíců.

Díky příhodným klimatickým podmínkám v zimě nabízí Mariánské Lázně návštěvníkům i dokonalé lyžařské vyžití, které mohou návštěvníci unikátně zkombinovat právě s léčebnými lázeňskými či wellness procedurami.

Skiareál Mariánské lázně je vhodný jak pro začátečníky, tak nabízí i obtížnější sjezdovky pro náročnější lyžaře a lyžařky. K dispozi je 1,6 kilometrů sjezdovek od mírné "Krakonošky" po strmý "Slalomák". Na vrchol se dospělí i děti dostanou pohodlně kabinkovou lanovkou, nebo vlekem. Využít mohou i večerní lyžování, které funguje ve středu, pátek a sobotu od 18 hodin.

Dětský lyžařský park je oddělen od veřejných sjezdovek, zkušení instruktoři a instruktorky vyučují nejen na lyžích, ale i na snowboardu, výuku spetřují soutěžemi a závody. 

Pro běžkaře je nyní upraveno 30 kilometrů tratí v v krásné přírodě v blízkém okolí města, které mají díky nadmořské výšce 750 až 800 metrů po většinu zimy dostatek sněhu.

A ti, kteří nefandí lyžím, mohou potrápit své tělo třeba na bruslích na zimním stadionu, který prošel rekonstrukcí v roce 2019. Nebo si zaplavat v krytém plaveckém bazénu, jeho součástí je i dětský bazén a vířivka. 
 

Relaxujte s výhodnými wellness balíčky

Cristal PalaceŘada mariánskolázeňských hotelů nabízí právě teď atraktivní zimní lázeňské relaxační balíčky, včetně možnosti zakoupení těchto balíčků formou dárkových poukazů.

Například OREA Spa Hotel Cristal Mariánské lázně má v nabíce různé typy balíčků: Zimní radovánky, Poznejte Mariánky, či Lázně na zkoušku. 

Park hotel Golf má širokou nabídku balíčků, ať už se do lázní přijedete léčit, či relaxovat. Vybírat můžete z krátkodobých pobytů, nebo i delších termínů. Hotel se nachází v krásném lesoparku. K dispozici máte bazén, saunu, páru, solárium, pedikůru, manikůru i kosmetiku.
 
Hotel Maxim nabízí týdenní léčebný pobytový balíček, či na tři noci antistressový program, na pět nocí je připraven regenerační balíček. A pokud chcete vyrazit jen na víkend je v nabídce i miniwelness balíček. V hotelu ubytovaní mohou využít bazén. 
 
Ve Spa & Wellness Hotel Harmonie si můžete vychutnat wellness pobytové balíčkyCristal Palace od 1 do 7 nocí. Součástí je volný vstup do relaxační zóny ve Wellness & SPA Pavilonu, volný vstup do bazénového whirlpoolu a
volný vstup do finské sauny s coloroterapií.

Falkensteiner Spa Resort Mariánské Lázně prošel rozsáhlou rekonstrukcí v roce 2021, i on má připravené výhodné balíčky. Hotel nabízí nejen klasické wellness, ale i například víkend s klasickým lyžováním, kdy můžete v sobotu a v neděli dopoledne vyrazit na výlet s průvodcem. 
 

Chcete vyrazit s dětmi, či mazlíčkem? 

Hotely v Mariánských Lázních jsou připraveny i na rodiny s dětmi, nebo na majitele a majitelky domácích mazličků. Pro ně mají připravené speciální pobytové balíčky. V těchto hotelech můžete skloubit rodinnou dovolenou s možností wellness procedur. 

Například v Schlosshotelu Mariánské Lázně uspokují nejen zájemce a zájemkyně o klasické wellness pobyty. Ale jsou zde připraveni i na psy. Hotel je vedle lesa, kam lze vyrazit s mazlíčkem na procházku. Ubytování je výhradně v dog friendly pokojích, které mají vlastní vchod ze zahrady. 

Luxusní hotel Esplanade Spa & Golf Resort nabízí pestrou škálu relaxačních, golfových pobytových balíčků nebo romantických víkendů. V současné nabíce je lyžařský pobytový balíček, či speciální balíček pro rodiny s dětmi. V něm je jedno dítě do 12 let zdarma, na pokoji na něj bude čekat dárek. Rodiče ocení láhev sektu 20220312145627-SZ9hI6-full-1.jpgAmbassador a nezletilí láhev „Rychlé špunty“ na pokoji. Další dítě je možné připlatit. Rodina může po celou dobu pobytu využít fitness centrum a bazén. Wellness balíček je nachystán pro relaxaci páru, součástí jsou dvě uhličité přírodní minerální koupele s přísadou CO2 a dvě procedury dle výběru. Pokud vás lákají netradiční balíčky, vyzkoušejte thajský víkendový či zážitkový wellness balíček s pivními lázněmi.

OREA Spa Hotel Palace Zvon má přichystaný speciální lyžařský balíček, kdy na jednu noc a osobu návštěvníci dostanou volný skipass. Navíc díky ubytování v hotelu máte slevu na lyžařské a snowboardové vybavení i lyžařskou školu.

Poznejte výhodně památky v regionu

Karlovarský region to nejsou jen lázně a sport, ale také řada památek. Lázeňský trojúhelník Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně byly společně v červenci 2021 zapsány na Seznam světového dědictví UNESCO, což dokládá jejich jedinečnost. 

V infocentrech měst a u řady hotelů či online na webu si můžete zakoupit Karlovy Vary Region Card, což je turistická karta předplacených služeb. Po jejím zakoupení můžete bezplatně navštívit více než 40 míst – galerie, muzea, historické památky, tradiční výrobu či sportovní areály. V nabídce je zároveň více než 40 míst poskytujících slevy na koncerty, divadelní představení, půjčovny, dopravu, služby, sport. Kartu si lze pořídit na 2, 4 či 7 dní a jak pro jednotlivce, tak pro rodiny.
Běžecké tratě v Mariánských Lázních

Běžecké tratě v Mariánských Lázních

V okolí Mariánských Lázní se pravidelně v závislosti na dostatku sněhu upravuje kolem 30 kilometrů různě náročných běžeckých tratí. V lázeňském městě si tak zasportovat mohou jak začátečníci, tak pokročilí lyžaři a lyžařky.

Hotel Maxim v Mariánských Lázních

Hotel Maxim v Mariánských Lázních

Hotel Maxim v Mariánských Lázních se nachází z jedné z historických budov města. Vstupní hala dýchá prvorepublikovým kouzlem, nicméně hotel prošel rozsáhlou rekonstrukcí v roce 2004, aby vyhovoval moderním standardům.

Mariánské Lázně – architektonický skvost s léčebnými účinky

Mariánské Lázně – architektonický skvost s léčebnými účinky

Výstavné lázeňské domy, více než stovka minerálních pramenů, několik kolonád v čele s litinovou novobarokní kolonádou z konce 19. století, divadlo, Městské muzeum, památníky a pomníky, rozhledna Hamelika, zpívající fontána a solná jeskyně – to všechno jsou Mariánské Lázně.

Karlovy Vary Region Card – poznejte Karlovy Vary i celý Karlovarský kraj

Karlovy Vary Region Card – poznejte Karlovy Vary i celý Karlovarský kraj

Kupte si turistickou kartu a navštěvujte historické památky, galerie, muzea a další turistické zajímavosti. V nabídce najdete i celou řadu slev v Karlových Varech, Mariánských Lázních a v celém Karlovarském kraji.

Skiareál Mariánské Lázně

Skiareál Mariánské Lázně

Do Mariánských Lázní nemusíte jezdit pouze relaxovat do lázní. Využít můžete také nabídky Skiareálu Mariánské Lázně, kde můžete lyžovat jako začátečníci, ale i závodní lyžaři.

Lázeňský trojúhelník všemi smysly

Lázeňský trojúhelník všemi smysly

V celé České republice nenajdete oblast s tak bohatým výskytem minerálních a termálních pramenů jako právě v nejzápadnějším cípu země. Tři nejznámější lázeňská města, Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně, byla dokonce díky své jedinečnosti v červenci 2021 zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO. Vypravte se tedy za Vřídlem do Karlových Varů, Zpívající fontánou do Mariánek či soškou Františka ve Františkových Lázních. Dopřejte dovolenou všem svým smyslům a vydejte se do lázeňského trojúhelníku!

Karlovarský kraj: lázeňství, léčivé prameny, sklo, porcelán a Becherovka

Karlovarský kraj: lázeňství, léčivé prameny, sklo, porcelán a Becherovka

Světově proslulý region lázeňství a přírodních léčivých vod, skla a porcelánu: to je Karlovarský kraj. Vydejte se za lázeňskými a řemeslnými tradicemi na západ České republiky a užijte si lázeňská města a jejich romantickou atmosféru, léčivé procedury, kulturní zážitky i výlety za okouzlující přírodou.

Loket

Loket

Město na výrazném skalním ostrohu s nádherným středověkým hradem a ze tří stran obtékané řekou Ohří má pěkné náměstí s barokním sloupem Nejsvětější Trojice a řadou měšťanských historických domů. Právě tady, na terase hotelu Bílý kůň, prý požádal Johann Wolfgang Goethe o ruku Ulriku von Lewetzov.

Karlovy Vary

Karlovy Vary

Co mají společného Křišťálový glob, Becherovka a Mezinárodní filmový festival? Všichni jsou doma v Karlových Varech a těší se na vaši návštěvu. Nenechte je čekat!

Františkovy Lázně

Františkovy Lázně

Zdejší prameny byly známé už ve středověku, kdy se kyselka donášela do Chebu a prodávala se jako stolní voda. Město i lázně vznikly teprve roku 1793 z nařízení císaře Františka I. a díky jednotné klasicistní architektuře mají lázeňští hosté dodnes pocit, jako by se vrátili do starých časů.

Hrad Loket – impozantní prostory ukrývají zábavu i poučení

Hrad Loket – impozantní prostory ukrývají zábavu i poučení

Středověký hrad na výrazném skalním ostrohu, za tří stran obklopený řekou Ohří, je srdcem malebného městečka. Díky 26 m vysoké hradní věži si můžete všechno pěkně prohlédnout z ptačí perspektivy, včetně náměstí s barokním sloupem Nejsvětější Trojice, historických měšťanských domů a zbytků hradeb.

Spa Hotel Palace Zvon

Spa Hotel Palace Zvon

Tento krásný secesní hotel z 19. století se nachází v samotném srdci Mariánských Lázní přímo naproti kolonádě se Zpívající fontánou.

Spa Hotel Bohemia Mariánské Lázně

Spa Hotel Bohemia Mariánské Lázně

Tento secesní hotel se nachází v centru Mariánských Lázní jen 300 metrů od kolonády se Zpívající fontánou a léčivými prameny. Díky své poloze a službám patří Spa Hotel Bohemia k nejvyhledávanějším lázeňským hotelům.

Schlosshotel Mariánské Lázně

Schlosshotel Mariánské Lázně

Na našem hotelu jde cítit Česko-Chorvatská atmosféra, která zaručuje srdečnost, přátelství , a známé chutě kuchařského umu obou zemí.

Ferdinandův pramen v Mariánských Lázních

Ferdinandův pramen v Mariánských Lázních

Nejstarší zachycený minerální pramen na území Mariánských Lázní je Ferdinandův pramen, který má sedm vývěrů. Pro pitnou léčbu se užívá Ferdinand I. a stáčí se do lahví jako výtečná stolní voda Excelsior. Vývěry se nacházejí v kolonádě Ferdinandova pramene, v nádherném parku.

Hotel Anglický Dvůr Mariánské Lázně

Hotel Anglický Dvůr Mariánské Lázně

Pokud chcete využívat hotelových služeb na úrovni a zároveň mít co možná největší soukromí, OREA Hotel Anglický Dvůr**** Mariánské Lázně je pro vás ideálním místem. Nabízí ubytování v prostorných apartmá s vlastním kuchyňským koutem.

Falkensteiner Spa Resort Mariánské Lázně

Falkensteiner Spa Resort Mariánské Lázně

Falkensteiner Spa Resort Mariánské Lázně prošel začátkem roku 2021 rozsáhlou rekonstrukcí a nově je součástí Premium Collection hotelů Falkensteiner. Hotel disponuje nejrozsáhlejším spa a wellness ve městě s 5 bazény včetně venkovního vyhřívaného s celoročním provozem.

Hotel Continental v Mariánských Lázních

Hotel Continental v Mariánských Lázních

Wellness Alexandria v hotelu Continental v Mariánských Lázních nabízí široké spektrum služeb v oblasti wellness a lázeňských procedur. Hotelovým hostům je k dispozici sauna, bazén s protiproudem a fitness.

Mariánské Lázně na běžkách – z lázní do tajgy na Kladskou

Mariánské Lázně na běžkách – z lázní do tajgy na Kladskou

O Mariánských Lázních by se dalo říct, že je to univerzální městečko. Má skvělé podmínky pro lyžování a ještě lepší podmínky pro relaxační a kulturní vyžití po lyžování nebo v případě nepříznivého počasí. Pokud se zima povede a je dostatek sněhu, je zde garantováno 90 km strojově upravovaných stop.

Esplanade Spa & Golf Resort v Mariánských Lázních

Esplanade Spa & Golf Resort v Mariánských Lázních

Esplanade Spa & Golf Resort nabízí luxusní ubytování v Mariánských Lázních v klidném prostředí a s nádherným výhledem na lázeňské město, blízkosti golfového klubu Royal Golf Club Mariánské Lázně.

Další aktuality

Zima na horách pro rodiny s dětmi: místa pro sport, radost i zábavu

Ať už se s dětmi na hory teprve chystáte anebo máte vybráno, seznam tipů portálu Kudy z nudy vám určitě přijde vhod. Prozradíme vám nejenom to, kde si užijete spousty radovánek s prcky i většími dětmi, ale nabídneme i zábavná místa v okolí a letošní novinky na horách.
Karlovarský kraj | Zimní sporty

Ježíškova vánoční pošta na Božím Daru se rozjede 1. prosince

Od roku 1994 funguje na Božím Daru Ježíškova pošta. Do Ježíškovy speciální poštovní schránky může každý dětský i dospělý návštěvník během celého roku vkládat svá přání. V prosinci pak přání rozešle Ježíšek adresátům. Ti kteří se na Boží Dar nedostanou osobně, mohou svá přáníčka zaslat na poštu Boží Dar. Ježíšek tato přání rozešle v prosinci spolu s ostatními. Každý rok se na přáních objevuje nové speciální vánoční razítko. V místním infocentru razítkují pracovnice dopisy nejen z celé České republiky, ale prakticky ze všech koutů světa. Každý den čeká na speciální vánoční razítko několik tisíc dopisů.
Karlovarský kraj | Zážitky

Chebský hrad bude otevřený i přes zimu

Od 5. listopadu do 26. března funguje Chebský hrad v omezeném zimním režimu, v němž je hradní areál otevřený o víkendech. Přístupná zůstává za vhodných klimatických podmínek hradní dominanta, Černá věž, z níž se příchozím nabízí neopakovatelný pohled na celé město. Víte, že Chebský hrad je jedinou štaufskou císařskou falcí na našem území? Další se nacházejí až na území dnešního Německa a severní Itálie.
Karlovarský kraj | Památky

Ekofarmy Karlovarského kraje: tipy, kam za relaxací i skvělými bioprodukty

Chybí vám k pocitu štěstí příroda, klid a relaxace? Pak je pro vás výlet na farmu skvělým řešením! Dopřejte si pár dnů na venkově a věnujte se docela obyčejným věcem, jako jsou procházky, práce kolem hospodářství, péče o zvířata, projížďky na koních, rybolov, houbaření a hlavně – ochutnávání domácích dobrot.
Karlovarský kraj | Životní styl

Rej strašidel propukne na hradě Loket

Po roce si všechna strašidla mohou prověřit svoji zručnost a důvtip v soutěžích o ceny, ukázat své dovednosti v tanečním reji nebo získat to nejvyšší ocenění za svůj vzhled na hradě Loket. Mistři ohně a jejich magický tanec ukončí rej strašidel na nádvoří hradu večer 3. listopadu 2023. Hrad se otevře všem strašidlům úderem osmnácté hodiny na kostelní věži.
Karlovarský kraj | Zážitky

007 věcí, které nevíte o… Bondovi

Od chvíle, kdy se britský tajný agent 007 James Bond ve filmu Dr. No poprvé objevil na filmovém plátně, uplynulo už přes šedesát let. Natočeno bylo celkem 25 oficiálních celovečerních filmů, ten poslední s názvem Není čas zemřít byl do kin uveden v říjnu 2021. Jak dobře znáte Jamese Bonda, jeho elegantní obleky, drahá auta, krásné ženy a oblíbený drink, provázený nezbytným „protřepat, nemíchat“?
Karlovarský kraj | Zážitky

Lázeňský festival jablek se chystá tuto neděli v Mariánských Lázních

V neděli 15. října se bude konat na Kolonádě Maxima Gorkého v Mariánských Lázních dvanáctý ročník podzimního festivalu s vůní jablečného štrůdlu. Přijďte nasát atmosféru sklizně, dozvědět se zajímavosti z oblasti ovocnářství a vychutnat si jablečné speciality. Hezkou tradicí festivalu se stalo hlasování návštěvníků v soutěži o „Nejkrásnější jablko“ vypěstované místními zahrádkáři.
Karlovarský kraj | Gurmánská turistika

V Karlových Varech začala nová koncertní sezóna

Nejen léčebné prameny a mezinárodní filmový festival proslavily největší západočeské lázně. Pojmem je Karlovarský symfonický orchestr. Ten právě vstoupil do nové koncertní sezóny 2023/24 a posluchačům přinese nezapomenutelné hudební zážitky. Těšit se mohou například na Mou vlast, závěrečný koncert Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka, koncert v rámci Jazzfestu Karlovy Vary anebo vánoční koncerty.
Karlovarský kraj | Kultura