Úvod > Aktuality > Zimní pohoda na vás čeká v labyrintech na zámku Loučeň
Zimní pohoda na vás čeká v labyrintech na zámku Loučeň
"> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Památky

Zimní pohoda na vás čeká v labyrintech na zámku Loučeň

  • Vydáno19. ledna 2022
I letošní mírná zima láká na prohlídku zámku Loučeň a jeho parku, který je otevřen denně od 10:00 do 17:00 hodin, a tak se můžete i v tomto ročním období proplétat místními labyrinty. Každý den ve 12:00, 14:00 a 16:00 hodin je možné také vyrazit na prohlídkovou trasu, o víkendu se prohlídky zámku konají každou hodinu od 11:00 do 16:00.
LoučeňJedenáct zahradních labyrintů a bludišť na jednom místě, a navíc v  historickém anglickém parku. To je labyrintárium Loučeň, místo vhodné pro zábavu, relaxaci i meditaci. Labyrinty jsou navíc na Loučeni otevřeny po celou zimu, a to za 150 Kč.

Navštívit však můžete nejen rozlehlý park s labyrinty, ale i samotný zámek. Zámek Loučeň je totiž otevřen celoročně a jako jediný v České republice věnuje šlechtickému rodu Thurn-Taxisů, kteří zde žili od počátku 19. století. V zimních měsících se prohlídky konají ve dvou režimech: ve všedních dnech pouze ve 12:00, 14:00 a 16:00 hodin, ovšem je lépe se předem objednat. O víkendech se prohlídky konají každou hodinu od 11:00 do 16:00. V sobotu večer se navíc koná i podveřerní prohlídka od 17:00, na tu je však z důvodu velkého zájmu nutná předchozí rezervace.

Zámecký areál je tedy v lednu, únoru a březnu otevřen od 10 do 17 hodin. Vstupné je 220 Kč (park + zámek) anebo 150 Kč (pouze park).
Labyrintárium Loučeň – první v České republice, jediné v Evropě

Labyrintárium Loučeň – první v České republice, jediné v Evropě

Jestliže hledáte něco, co nemá obdoby v Čechách, ba ani v Evropě, pak jste se ocitli na správné adrese. Přesně takovou raritou, kterou hledáte, ať už vědomě, či podvědomě, je labyrintárium, umístěné v loučeňském zámeckém parku.

Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – romantický zámek s rozlehlým parkem, labyrintáriem a celou řadou dalších zajímavostí. Expozice české větve rodiny Thurn-Taxis a života na zámku na přelomu 19. a 20. století. Dozvíte se tak nikoli suchá fakta, ale příběh života na zámku zhruba před sto lety.

Další aktuality

25.9.
2022
Objevujte královská města Čech

Objevujte královská města Čech

Středočeský kraj | Památky
22.9.
2022
Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Středočeský kraj | Příroda