Úvod > Aktuality > Zimní pohoda na vás čeká v labyrintech na zámku Loučeň

Zimní pohoda na vás čeká v labyrintech na zámku Loučeň

Vydáno 16. ledna 2020 Památky
I letošní mírná zima láká na prohlídku zámku Loučeň a jeho parku, který je otevřen denně od 10 do 17 hodin, a tak se můžete i v tomto ročním období proplétat místními labyrinty. Každý den v 17:00 hodin je možné také vyrazit na prohlídkovou trasu, o víkendu se prohlídky zámku konají každou hodinu od 11:00 do 16:00.
LoučeňJedenáct zahradních labyrintů a bludišť na jednom místě, a navíc v  historickém anglickém parku. To je labyrintárium Loučeň, místo vhodné pro zábavu, relaxaci i meditaci. Labyrinty jsou navíc na Loučeni otevřeny po celou zimu, a to za sníženou cenu 70 Kč.

Navštívit však můžete nejen rozlehlý park s labyrinty, ale i samotný zámek. Zámek Loučeň je totiž otevřen celoročně a jako jediný v České republice věnuje šlechtickému rodu Thurn-Taxisů, kteří zde žili od počátku 19. století. V zimních měsících se prohlídky konají ve dvou režimech: ve všedních dnech pouze v podvečer od 17:00, ovšem je zapotřebí se předem objednat. O víkendech není rezervace nutná a prohlídky se konají každou hodinu od 11:00 do 16:00. V sobotu večer se navíc koná i podveřerní prohlídka od 17:00, na tu je však z důvodu velkého zájmu nutná předchozí rezervace.

Zámecký areál je tedy v lednu, únoru a březnu otevřen od 10 do 17 hodin. Vstupné je 150 Kč (park + zámek) anebo 70 Kč (pouze park).
Labyrintárium Loučeň - první v České republice, jediné v Evropě

Labyrintárium Loučeň - první v České republice, jediné v Evropě

Jestliže hledáte něco, co nemá obdoby v Čechách, ba ani v Evropě, pak jste se ocitli na správné adrese. Přesně takovou raritou, kterou hledáte, ať už vědomě, či podvědomě, je labyrintárium, umístěné v loučeňském zámeckém parku.

Zimní prohlídky zámku Loučeň

Zimní prohlídky zámku Loučeň

Již od roku 2011 je zámek Loučeň otevřen nepřetržitě po celý rok! Nebojte se proto přijet i v zimní sezóně.

Zámek Loučeň - zámek, kde to žije

Zámek Loučeň - zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – romantický zámek s rozlehlým parkem, labyrintáriem a celou řadou dalších zajímavostí. Expozice české větve rodiny Thurn-Taxis a života na zámku na přelomu 19. a 20. století. Dozvíte se tak nikoli suchá fakta, ale příběh života na zámku zhruba před sto lety.