Úvod > Aktuality > Adventní atmosféru nabídne víkend na zámku v Děčíně
Zámek Decín v zime
"> Zámek Decín v zime "> Kocáry a kocárky na zámku v Decíne "> Pohádkové odpoledne na zámku v Decíne
Památky

Adventní atmosféru nabídne víkend na zámku v Děčíně

  • Vydáno13. prosince 2018
Pokud chcete tento víkend vyrazit s rodinou na výlet, doporučujeme podívat se na sever Čech na zámek v Děčíně.
Adventní atmosféra na zámku v Děčíně Jste zvědaví, jak slaví Vánoce zvířátka? Loutkovou pohádku v sobotu 15. prosince uvede Sváťovo dividlo z Litoměřic. Na představení od 16:15 si prosím rezeruvjte vstupenky, kapacita je omezená!

V prostorách děčínského zámku to bude žít i v neděli 16. 12. 2018, od 10:00 do18:00 hodin se chystá předvánoční trh doplněný o hudební vystoupení pěveckých sborů, speciální vánoční prohlídky a pohádky pro děti. Nalaďte se s na vánoční notu!
Zoo Děčín – jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoo Děčín – jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoologická zahrada v Děčíně chová přibližně 450 kusů zvířat ve více než 150 druzích. Hlavním záměrem je chov vzácných a málo známých druhů zvířat, se kterými se v naší zemi jinde nesetkáme. ZOO patří k menším, ale díky svému umístění v lesním prostředí také k nejkrásnějším zoologickým zahradám v ČR.

Zámek Děčín – zámek s monumentální barokní konírnou

Zámek Děčín – zámek s monumentální barokní konírnou

Zámek Děčín, ležící nad soutokem Labe a Ploučnice, patří mezi nejvýznamnější historické památky severních Čech. Zámek okouzlí návštěvníky především tehdejší nejznámější rosarií v habsburské monarchii Růžovou zahradou a monumentální barokní konírnou. Otevřené je také revitalizované jižní křídlo.

Děčínské hodinárium na zámku Děčín

Děčínské hodinárium na zámku Děčín

Na půdě děčínského zámku se zajímavými trámovými konstrukcemi krovu vznikla ve spolupráci s Českým spolkem horologickým expozice, která je zaměřena na prolínání technických exponátů, zejména velkých věžních strojů, a výstavní galerie.

Ubytování na děčínském zámku

Ubytování na děčínském zámku

Chcete okusit neopakovatelnou atmosféru noci na zámku? Nyní máte možnost ubytovat se přímo v jeho areálu. V prostorách bývalého hlediště barokní jízdárny se nachází útulný apartmán pro čtyři osoby a jeden dvojlůžkový pokoj.

Jižní zámecké zahrady zámku Děčín

Jižní zámecké zahrady zámku Děčín

Na jižní straně zámeckého svahu bývaly kdysi vinice. V první polovině 18. století zde vznikla okrasná barokní zahrada ve tvaru pětiúhelníku, v jehož vrcholu byl roku 1737 zřízen drobný, ale půvabný čajový altán se sochařskou i malířskou výzdobou.

Kaňon Labe – nejmohutnější pískovcový kaňon v Evropě

Kaňon Labe – nejmohutnější pískovcový kaňon v Evropě

Národní přírodní památka Kaňon Labe (Labský kaňon) se táhne mezi městem Děčínem a obcí Hřensko. Protéká jím řeka Labe, jeho břehy lemují vysoké pískovcové skály a okolím vedou značené turistické trasy, které vám přiblíží krásnou přírodu s řadou skalních vyhlídek.