Úvod > Kalendář akcí > Vánoční prohlídky na zámku v Děčíně
Vánoční prohlídky na zámku v Děčíně
">
16.12.
5.1.
+ Přidat foto
Akce pro děti

Vánoční prohlídky na zámku v Děčíně

  • 16. prosinec 2018 – 5. leden 2019
Po roce se opět přiblížil čas vánoční, tedy čas, na který se těší především děti. Dospělí se pak těší na radost v jejich očích, když najdou pod stromečkem to, co si nejvíc přály. Radost a těšení se zůstalo stejné dnes jako v minulosti. Na zámku v Děčíně představí, jak vypadaly svátky v rodině Thunů.
Dříve byly svátky především časem dobročinnosti. Ve šlechtických rodinách bylo obvyklé, že se nadělovaly dárky i potřebným. Na děčínském zámku tomu nebylo jinak. O tom se mohou návštěvníci přesvědčit během speciálních vánočních prohlídek. Při nich se přenesou do doby, kdy na zámku žila rodina knížete Jaroslava Thuna, jehož manželkou byla kněžna Marie, zvaná Rischl. Vánoční prohlídky mají pouze omezené termíny. Rodinu knížete Jaroslava lze navštívit 27. a 28. prosince.

„Největší zálibou kněžny Marie bylo pletení. Traduje se, že pletla dokonce i za jízdy autem. Právě díky ní a její vášni pro pletací jehlice, nebyla dětem zámeckých zaměstnanců nikdy zima na uši, kněžna už od léta pletla a pletla,“ uvádí Ing. Iveta Krupičková, ředitelka zámku Děčín. Vánoční prohlídkou se tedy jako tenká nit nese téma pletení, vlny a dárků. Ocitneme se ve chvíli největších příprav štědrovečerní tabule, kdy po zámku pobíhají vnoučata knížete Jaroslava, kněžna se všude zjevuje se svým pletením.
Zobrazit více

Provozovatel

Zámek Děčín

Dlouhá jízda 1254
405 02 Děčín
Tel.:
+420 731 613 603
Email:
katreh@post.cz
WWW:
www.zamekdecin.cz
GPS:
49,363674 16,646072
 
 

Vstupné

Cena: 150 Kč

Snížená cena: 80 Kč

Rodinné vstupné: 350 Kč

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Ubytování a restaurace v okolí