Úvod > Aktuality > Užijte si letos pohodové rodinné lyžování ve Skiareálu Lipno
Užijte si letos pohodové rodinné lyžování ve Skiareálu Lipno
"> "> "> "> "> "> "> ">
Zimní sporty

Užijte si letos pohodové rodinné lyžování ve Skiareálu Lipno

  • Vydáno11. listopadu 2021
Skiareál Lipno se připravuje na lyžařskou sezonu se špičkovými službami a celou řadou novinek. Nové kurzy v lyžařské škole, další nástup do lyžařského areálu i komfortnější zázemí půjčovny a servisu. Nejen to, ale i další novinky lipenského areálu např. v gastronomii a ubytování přilákají lyžaře ze všech koutů republiky, kteří se po loňské absenci lyžování už těší, že se v zimě vrátí zpět k aktivnímu trávení volného času a udělají tak to nejlepší pro své zdraví.
Ve Skiareálu Lipno vrcholí přípravy na zimní sezonu, která se nezadržitelně blíží a na kterou se těší nejen provozovatelé areálu, ale zejména všichni milovníci lyžování, snowboardingu i ostatních zimních sportů. Dohnat nenalyžované kilometry z loňské sezony se chystají velcí i malí. Lyžařská škola Ski school Lipno je připravena naučit začínající lyžaře správnému skluzu po svahu a nově nabízí i kondiční jízdy pro pokročilé. Větší výukové hřiště FOX park, které je domácí půdou lipenského maskota lišáka Foxe a aktuálně nabízí 4 pojízdné koberce, upravené rozřadiště i nové zázemí lyžařské školy v obchodě Interposrt, jsou jen malým výčtem toho, na co nového se mohou letos návštěvníci těšit.

V několika posledních letech došlo k mnoha investicím a tím ke zkvalitnění služeb v celém lipenském areálu. „Povedlo se nám vybudovat novou sjezdovou dráhu včetně dvousedačkové lanovky, k tomu přilehlé bezplatné parkoviště i novou restauraci či Klientské informační centrum. Věřím, že všechny tyto novinky, včetně cukrárny i nově vzniklého náměstí, všichni návštěvníci ocení,“ říká generální ředitel Skiareálu Lipno Matěj Kratochvíl a dodává: „Dlouhodobě investujeme do kvality služeb a snažíme se udržet stabilní zaměstnance. I ti jsou zárukou spokojeného zákazníka, který bude na čas strávený s rodinou či přáteli v našem skiareálu vzpomínat a bude se rád vracet.“

Nová sjezdová trať Lipenská, která byla vybudována v nejvýchodnější části celého areálu se stala také novým nástupním místem a přístupem ke všem ostatním sjezdovkám. Je možné přímo u ní a zdarma zaparkovat, zakoupit skipas a vyrazit na svah. Tím, že návštěvníci nemusí využít pouze služeb centrálního parkoviště a pokladny v Klientském informačním centru a více se rozprostřou po celé oblasti, se tak předejde případnému shlukování či tvorbě front. Na téměř čtrnácti kilometrech sjezdovek se nachází také vylepšený Snowpark jehož skicrossová a snowcrossová dráha bude letos ve spolupráci s Evou Samkovou a jejím týmem vylepšena tak, aby přinesla více zábavy na lyžích i snowboardu a aby ji nevynechal žádný návštěvník bez ohledu na své zkušenosti.

Nabídku komplexních služeb letos doplnil i nový čtyřhvězdičkový hotel Element. Nachází se přímo u sjezdovky a lze z něj velmi pohodlně dojít k turniketům lanové dráhy Lipno Expres, která dostane lyžaře dále do areálu. Restaurace Stodola a cukrárna Povidloň, které se nachází u centrálního parkoviště, a tedy je lze jen velmi těžko minout, nabízí kvalitní gastronomická jídla a zákusky a podpoří tak dokonalý zážitek z návštěvy top lyžařského resortu v České republice. Ve Stodole si vychutnáte tradiční šumavská jídla z kvalitních surovin místních farem. Vše lokální a čerstvé, tak jako plzeňské pivo, které se čepuje přímo z tanku. V Povidloni si zakládají na vlastnoručně vyráběných klasických zákuscích v moderním stylu.
 
Skiareál Lipno se bude, tak jako všechny ostatní areály, řídit aktuálně nastavenými podmínkami vlády pro návštěvu lyžařských středisek.
Skiareál Lipno – nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno – nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno je moderní, pětihvězdičkové lyžařské středisko zaměřené především na rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy. Skiareál nabízí bezpečné a kvalitně zasněžené sjezdovky o celkové délce 11,6 km. Pohodlnou přepravu zajišťují tři čtyřsedačkové lanovky.

Fox park a Bambini park Lipno

Fox park a Bambini park Lipno

Největší výukovou plochu v České republice najdete u Lipna. Foxpark kapitána Lipánka a Skischool Lipno Park ve Skiareálu Lipno využívá moderní technologie, které jsou osvědčené v alpských střediscích, a proto je velmi oblíbeným místem zimních radovánek především pro rodiny s dětmi.

Karavanem od jara do zimy: Zimní Lipno a okolí

Karavanem od jara do zimy: Zimní Lipno a okolí

Lipno není jen letní ráj, s karavanem se sem můžete vydat kdykoliv. I zimní víkendová cesta po Lipensku může být zábavná a plná překvapení: představíme vám místa, na která letním hostům často nezbývá čas, poradíme, čím nahradit klasické atrakce, kde zaparkovat i kde se dá bez obav přenocovat.

Hotel Element Lipno

Hotel Element Lipno

Lipenskou přírodu si zamilujete během chvilky. V hotelu Element máme pro vás nachystáno 96 pokojů, které naplní vaše náročná očekávání. V našich moderních pokojích najdete rodinnou pohodu i klid pro zasloužený odpočinek po dlouhém dni plném sportovních aktivit a turistiky.

Restaurace Stodola v Lipně nad Vltavou

Restaurace Stodola v Lipně nad Vltavou

V restauraci Stodole s otevřenou kuchyní můžete ochutnat místní speciality z Šumavy. Čerstvé a sezónní suroviny jsou základem našeho poctivého menu, které pro vás pečlivě připravuje náš šéfkuchař Michal Hruda.

Lipno Card – karta hosta

Lipno Card – karta hosta

Lipno.card − je to věrnostní karta plná výhod a tipů, která odemkne váš čas na Lipně v dovolenou plnou zábavy. Je zdarma, zaplatíte pouze vratnou zálohu ve výši 100 Kč. Aktivní je až po jejím přiřazení k registraci na webových stránkách projektu.

Park Frymburk – rodinné lyžování na Lipně

Park Frymburk – rodinné lyžování na Lipně

Park Frymburk je areálem s klidnou atmosférou, jehož služby uvítají především rodiny s dětmi. Hlavním tahákem je zde dětské hřiště s pohyblivými koberci.