!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Užijte si Den otevřených sklepů v Pavlově!
Užijte si Den otevřených sklepů v Pavlově!
"> "> ">
Gurmánská turistika

Užijte si Den otevřených sklepů v Pavlově!

Vydáno 25. listopadu 2019
Tradiční Den otevřených sklepů připravují každoročně jihomoravští vinaři z vinařského spolku Vinitores Palaviensis v Pavlově u Mikulova ve spolupráci s obecním úřadem v Pavlově poslední listopadovou sobotu. Ochutnat místní vína a navštívit zdejší sklípky můžete 30. 11. 2019 od 11:00 do 18:00 hodin. Otevřeno bude letos 14 sklepů a zároveň také obecní vinotéka. V každém sklepě se nabízí možnost ochutnat cca 8 vzorků vín, prohlédnout si prostředí pavlovských vinných sklepů a seznámit se přímo s pavlovskými vinaři.
VínoV informačním centru, v kulturním domě na ulici Klentnická v Pavlově, si zakoupíte vstupenku, obdržíte skleničku a mapku sklepů. Vstupenka v hodnotě 800 Kč obsahuje degustační sklenku, volnou ochutnávku ve sklepích, vstup na doprovodné akce a vouchery na odběr vína. V každém sklepě bude pro návštěvníky připraveno k ochutnávce asi 8 vzorků vín.

Otevřené budou tyto sklepy a vinařství: ing. Zdeněk Mikulský, Vinařství Zdeněk Šilinek, Reisten,Vinařství Pavlov s.r.o., Milan Zatloukal, Jiří Šilinek, Vilém Topolanský, ing. Jan Garčic, ing. Pavel Krška/Palavia Vinum, Georgios Ilias, Vladimír Foltýn, Přátelé Pavlova, Roman Antoš, Vinařství Sedlákových a Jaroslav Gracl. Jak už bylo zmíněno, chybět nebude samozřejmě ani obecní vinotéka a pavlovská Galerie vín.

Vstupenky se budou prodávat v informačním centru akce - v Kulturním domě v Pavlově (ve středu obce na křižovatce ulic Klentnická a Lužní). Rezervaci vstupenek ani objednávky přes Internet se nepřijímají vzhledem k tomu, že vstupenka obnáší vydání degustační sklenky, označovací pásky a degustačních kuponů. Nemusíte mít ale obavy, vstupenek je dostatek. Prodej vstupenek bude probíhat v sobotu od 10:00 do 17:00 hod.

V pátek (29.11.2019) od 19_00 do 20:00 bude na témže místě předprodej vstupenek (vč. skleničky, katalogu, identifikační pásky atd.) - nabídka platí zejména pro ubytované v Pavlově, kteří si mohou v pátek večer v klidu zakoupit vstupenku a v sobotu ráno již nemusí na registrační místo a mohou jít přímo do sklepů.
Vinařské sklepní domy v Pavlově

Vinařské sklepní domy v Pavlově

Vinařské sklepní domy, z nichž devatenáct je památkově chráněno, pocházejí ze 17. století. Obývali je drobnější majitelé vinic živící se převážně zpracováním vína. Domy se nachází v ulicích Česká a Na Cimbuří.

Naučná stezka Pavlovské vinice a vinné sklepy

Naučná stezka Pavlovské vinice a vinné sklepy

Tři kilometry dlouhá naučná stezka vás na sedmi zastaveních seznámí s vinařskou obcí Pavlov, historií pavlovských vinic a zdejšího vinařství. Dozvíte se na ní zajímavé informace o pěstovaných odrůdách a místních viničních tratích.

Vinařství Reisten

Vinařství Reisten

Vinařství Reisten bylo založeno v roce 1999 s prvotním záměrem produkovat velmi kvalitní vína. Aplikují zde „zelenou sklizeň“ k redukci úrody, což znamená šetrnou práci s vinicemi.

Obecní vinotéka Pavlov

Obecní vinotéka Pavlov

Vinotéka je umístěna v historickém sklepení, přímo pod budovou Obecního úřadu, v obci Pavlov, na upatí Pálavy.

Vinařská obec Pavlov

Vinařská obec Pavlov

Na úpatí nejvyššího vrcholu Pálavy, Děvína (550 m n. m.), leží obec Pavlov, kterou proslavuje především víno, památky a archeologie. Pavlov patří k nejstarším vinařským obcím a už v 15. století byl největší vinařskou obcí mikulovského panství.

Pálavská galerie vín

Pálavská galerie vín

Pálavská galerie nabídne celoroční výstavu 60 nezávisle vybraných vín - vypěstovaných výhradně na některé z 57 viničních tratí na svazích Pálavy. To vše pod jednou střechou - v novém komplexu apartmánů a sklepů U Venuše.

Vinařství Paulus

Vinařství Paulus

Přijeďte ochutnat ta nejkrásnější vína, která se vyrábí z hroznů vypěstovaných na prosluněných svazích okolo Pavlova. Ochutnáte nejen vína, ale i nezapomenutelnou atmosféru historického habánského sklepa.

Vinařství Nepraš Pavlov

Vinařství Nepraš Pavlov

Malé rodinné Vinařství NEPRAŠ & Co. produkuje vína špičkové kvality zrcadlících v sobě jedinečnost místa, kterým je Pálava.