!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Den otevřených sklepů v Pavlově bude, proběhne však netradičně
Den otevřených sklepů v Pavlově bude, proběhne však netradičně
"> "> ">
Gurmánská turistika

Den otevřených sklepů v Pavlově bude, proběhne však netradičně

  • Vydáno25. listopadu 2021
Den otevřených sklepů připravují každoročně jihomoravští vinaři z vinařského spolku Vinitores Palaviensis v Pavlově u Mikulova ve spolupráci s obecním úřadem v Pavlově poslední listopadovou sobotu. Letos je však situace vyhrocená zhoršující se pandemií koronaviru. Na základě posledního vývoje pandemie museli organizátoři organizovanou akci zrušit. Vybrané sklepy budou otevřeny pouze individuálně, bez společné organizace a společného předprodeje. Ochutnat místní vína a navštívit zdejší sklípky bude možné 27. 11. 2021 od 11:00 do 18:00 hodin. Otevřeno bude cca 15 sklepů a zároveň také obecní vinotéka.
VínoLetošní návštěvy vinných sklípků v Pavlově budou trochu jiné. Organizátoři každoročního Dne otevřených sklepů věnovali přípravě veškeré své úsílí tak, aby mohla proběhnout za splnění aktuálních nařízení vlády. Akce byla zrušena jako společná organiovaná událost, ale pavlovičtí vinaři otevřou své sklípky všem příchozím a budou nabízet ochutnávky.

Degustace ve sklepích proběhne tedy individuálně, tj. v každém sklepě platíte degustaci za individuálních podmínek. Otevřené budou tyto sklepy a vinařství: ing. Zdeněk Mikulský, Vinařství Zdeněk Šilinek, Reisten, Vinařství Pavlov s.r.o., Milan Zatloukal, Jiří Šilinek, Vilém Topolanský, ing. Jan Garčic, ing. Pavel Krška/Palavia Vinum, Vladimír Foltýn, Přátelé Pavlova, Roman Antoš, Vinařství Sedlákových, Vinařství Ilias a Vinařství Slaměnka.

I tak ale bude nutné dodržovat aktuální opatření v souvislosti s Covid-19. Prosím počítejte s tím, že při vstupu do sklepů bude třeba doložit podmínky jako pro "restaurace" k aktuálnímu datu – aktuálně pouze dokončené očkování nebo certifikát prodělání nemoci Covid-19. PCR testy ne starší než 72 hodin budou akceptovány pouze u osob s kontraindikací proti očkování (zaznamenané v ISIN), nebo u rozočkovaných osob. Parkujte prosím na vyhrazeních parkovištích, případně tak, abyste neblokovali vjezdy a vždy bylo zachováno místo dle vyhlášky pro průjezd záchranářů atd. Pro autobusy je vyhrazeno parkoviště u bývalého JZD, na konci ul. Družstevní, směr Milovice.
Den otevřených sklepů v Pavlově 2021 – letos indiviuálně

27.11.
Den otevřených sklepů v Pavlově 2021 – letos indiviuálně

Na základě posledního vývoje pandemie museli organizátoři organizovanou akci zrušit. Vybrané sklepy budou otevřeny pouze individuálně, bez společné organizace a společného předprodeje.

Vinařství Nepraš Pavlov

Vinařství Nepraš Pavlov

Malé rodinné Vinařství NEPRAŠ & Co. produkuje vína špičkové kvality zrcadlících v sobě jedinečnost místa, kterým je Pálava.

Vinařství Paulus

Vinařství Paulus

Přijeďte ochutnat ta nejkrásnější vína, která se vyrábí z hroznů vypěstovaných na prosluněných svazích okolo Pavlova. Ochutnáte nejen vína, ale i nezapomenutelnou atmosféru historického habánského sklepa.

Vinařství Reisten

Vinařství Reisten

Vinařství Reisten bylo založeno v roce 1999 s prvotním záměrem produkovat velmi kvalitní vína. Aplikují zde „zelenou sklizeň“ k redukci úrody, což znamená šetrnou práci s vinicemi.

Vinařské sklepní domy v Pavlově

Vinařské sklepní domy v Pavlově

Vinařské sklepní domy, z nichž devatenáct je památkově chráněno, pocházejí ze 17. století. Obývali je drobnější majitelé vinic živící se převážně zpracováním vína. Domy se nachází v ulicích Česká a Na Cimbuří.

Vinařská obec Pavlov

Vinařská obec Pavlov

Na úpatí nejvyššího vrcholu Pálavy, Děvína (550 m n. m.), leží obec Pavlov, kterou proslavuje především víno, památky a archeologie. Pavlov patří k nejstarším vinařským obcím a už v 15. století byl největší vinařskou obcí mikulovského panství.

Naučná stezka Pavlovské vinice a vinné sklepy

Naučná stezka Pavlovské vinice a vinné sklepy

Tři kilometry dlouhá naučná stezka vás na sedmi zastaveních seznámí s vinařskou obcí Pavlov, historií pavlovských vinic a zdejšího vinařství. Dozvíte se na ní zajímavé informace o pěstovaných odrůdách a místních viničních tratích.

Pálavská galerie vín

Pálavská galerie vín

Pálavská galerie nabídne celoroční výstavu 60 nezávisle vybraných vín – vypěstovaných výhradně na některé z 57 viničních tratí na svazích Pálavy. To vše pod jednou střechou – v novém komplexu apartmánů a sklepů U Venuše.

Obecní vinotéka Pavlov

Obecní vinotéka Pavlov

Vinotéka je umístěna v historickém sklepení, přímo pod budovou Obecního úřadu, v obci Pavlov, na upatí Pálavy.

Další aktuality

23.11.
2021
Špilberk ožije hračkami na hradě

Špilberk ožije hračkami na hradě

Jižní Morava | Zážitky
18.11.
2021
Dvanáctý ročník soutěže Vinařství roku zná své finalisty

Dvanáctý ročník soutěže Vinařství roku zná své finalisty

Jižní Morava | Gurmánská turistika
17.11.
2021
Setkejte se v Brně s Napoleonem!

Setkejte se v Brně s Napoleonem!

Jižní Morava | Památky