!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Vinařství Šilinek z Pavlova
Gurmánská turistika

Vinařství Šilinek z Pavlova

Filozofií vinařství je produkce vín špičkové kvality. Vinice se nachází na vápencové skále v okolí Pavlova, víno vzniká pomocí moderní technologie. Vína jsou plná, aromatická a ovocná. Turisty potěší možnost řízených degustací, nákupu vína a ubytování v penzionech "Vinařský dům" a "Adam" v Pavlově.
Vína vyráběna ve Vinařství Šilinek mají nejvyšší možnou kvalitu, které lze dosáhnout v našich zeměpisných a půdních podmínkách. Této kvality je dosaženo díky moderním metodám a technologiím výroby vín a proto tyto vína oplývají výraznou aromatickou ovocností, která svým spotřebitelům přináší výjimečné zážitky. Vybraná vína jsou rozvinuta metodou „batonnage“ a „barrique“. Tyto vína mají sice těžší, ale o mnoho širší paletu buketů a v chuti získávají na širokosti. V poslední době byla výroba rozšířena o vína vyráběná speciální metodou. Jedná se o vína ledová a slámová, která jsou vhodným aperitivem při jakékoliv příležitosti.

Vinařství Jiří Šilinek působí ve vinařské obci Pavlov již od roku 1991, avšak vína vyrábí již po několik generací. Vinařství začalo v malém sklepě jako malý rodinný podnik a v současné době patří k firmám střední velikosti. Vinařství obhospodařuje kolem 8 hektarů vinic, které patří mezi vybrané viniční tratě na pálavských svazích. Hrozny jsou zpracovávány ve „zpracovatelském sklepě“ velmi reduktivní metodou. Jakmile vína vykvasí, převáží se do „ležáckých sklepů“, kde podle typu vína leží přibližně dva roky. Následně se nalahvují na moderní lahvovací lince a jsou uloženy ve „skladovacích sklepích“ kde získávají svou lahvovou zralost. Tento proces trvá přibližně jeden rok. Poté se láhve adjustují a jdou ke svým zákazníkům.

Vynikající vína Vinařství Šilinek získala mnoho ocenění u nás i v zahraničí. "Vlajkovou lodí" vinařství je Pálava, Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Rulandské šedé a Tramín červený.
Zobrazit více

Provozovatel

Vinařství Jiří Šilinek

Rudolfa Gajdoše 192
692 01 Pavlov
Tel.:
+420 519 515 395
Tel.:
+420 602 790 784
Email:
silinek@silinek.eu
WWW:
www.silinek.eu
GPS:
48,871315 16,666437
 
 

Časová náročnost

0,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Vila Henrieta v Pavlově

Vila Henrieta v Pavlově

Pavlov, Jižní Morava
Vinařství Reisten

Vinařství Reisten

Pavlov, Jižní Morava