Úvod > Aktuality > Trojice hotelů resortu Valachy získala certifikát Czech Specials
Trojice hotelů resortu Valachy získala certifikát Czech Specials
">
Zážitky

Trojice hotelů resortu Valachy získala certifikát Czech Specials

  • Vydáno9. prosince 2011
Hotely Lanterna, Horal a Galik ve Velkých Karlovicích, které spolu se Ski areálem Razula vystupují pod společným názvem resort Valachy, si v posledních letech vydobyly vysoké renomé mezi milovníky kvalitní kuchyně. Přispěl k tomu důraz na regionální speciality, používání prvků moderní gastronomie, um hotelových kuchařů a v neposlední řadě doprovodné gastronomické akce, jimž dominuje stále oblíbenější Karlovský gastrofestival nebo tématická gurmánská menu v zážitkové restauraci Vyhlídka v hotelu Lanterna.
Dalším krokem ve zvyšování prestiže se stalo zapojení karlovických hotelů do Czech Specials – projektu České centrály cestovního ruchu CzechTourism, který je zaměřen na popularizaci národní i krajové kuchyně. Restaurace, které chtějí certifikát získat, musí garantovat vysokou kvalitu pokrmů, servisu či vybavení a mít v nabídce minimálně jednu národní a jednu krajovou specialitu. Ty jsou nyní ve stálém menu všech tří hotelů označeny zřetelným logem Czech Specials.

Všechny certifikované restaurace jsou uvedeny na webu www.czechspecials.cz. Ze Zlínského kraje je certifikováno zatím čtrnáct podniků.

Víte, že….z krajových specialit je mezi návštěvníky resortu Valachy nejoblíbenější kyselice, následovaná haluškami se zelím nebo brynzou. Kyselice proto nechybí ani mezi pokrmy označenými logem Czech Specials.

Pokrmy označené logem Czech Specials v menu hotelů:
Hotel Lanterna: Valašská kyselice. Svíčková na smetaně. Jehněčí kýta s gratinovanou cuketou, brynzou a omáčkou demi glace
Hotel Horal: Pomalu pečené jehněčí kolínko s pohankovým kubou. Pečené kachní stehno s červeným zelím a špekovým knedlíkem
Hotel Galik: Skopová polévka s masem, zeleninou a s brynzovou torteliny. Moravský vrabec s listovým špenátem, bramborovými knedlíky a omáčkou z černého piva

Zážitková restaurace Vyhlídka ve Velkých Karlovicích

Zážitková restaurace Vyhlídka ve Velkých Karlovicích

Velké Karlovice na Valašsku přinášejí novinku pro všechny gurmány a labužníky. Ve Spa hotelu Lanterna byla otevřena jedna z prvních zážitkových restaurací na Východní Moravě. Vznikla v prostorách bývalé zimní zahrady hotelové restaurace.

Wellness dovolená v hotelu Horal ve Velkých Karlovicích

Wellness dovolená v hotelu Horal ve Velkých Karlovicích

Užijte si dovolenou nabitou zážitky i relaxací. Wellness hotel Horal ve Velkých Karlovicích je ideálním místem pro aktivní dovolenou i pobyty rodin s dětmi. Popularitu si získal díky možnosti celoročního koupání v termálních bazénech se slanou vodou. V areálu je i golfové hřiště a tenisový kurt.

Hotel Galik – cyklistika, turistika i lyže ve Velkých Karlovicích

Hotel Galik – cyklistika, turistika i lyže ve Velkých Karlovicích

Hotel Galik ve Velkých Karlovicích je ideálním výchozím bodem řady turistických, cyklistických i běžkařských tras uprostřed CHKO Beskydy. Díky příznivým cenám ubytování i stravování je nakloněn rodinám, seniorům, studentům a nenáročným cestovatelům. Nabízí služby pro cyklisty včetně půjčovny kol.

Další aktuality