!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > TOP vinařským cílem roku 2020 jsou Templářské sklepy
TOP vinařským cílem roku 2020 jsou Templářské sklepy
"> "> "> "> "> ">
Gurmánská turistika

TOP vinařským cílem roku 2020 jsou Templářské sklepy

Vydáno 23. října 2020
Vítězem prestižní soutěže o nejpopulárnější TOP vinařský cíl se pro rok 2020 staly Templářské sklepy Čejkovice. Rozhodlo o tom hlasování veřejnosti, když příznivci vinařské turistiky organizátorům zaslali rekordních 23 066 platných hlasů, což je o bezmála tisícovku hlasů více než loni.
víno čejkovice templářské skelpyLetošním vítězem se opět  staly Templářské sklepy Čejkovice. Stříbrným cílem je vinařství Chateau Valtice – Vinné sklepy Valtice, bronzovým pak Vinné sklepy Skalák ve Skalce u Kyjova. Cenu Národního vinařského centra obdržela podniková prodejna vinařství Znovín Znojmo situovaná v objektu Louckého kláštera. Jde o naprosto totožné pořadí jako v předchozím roce, což dokazuje, jak moc jsou oceněné cíle mezi návštěvníky oblíbené. Protože se všechny uvedené cíle na medailových pozicích umístily už potřetí, získaly také titul Champion a z dalšího soutěžení jsou tím již vyřazeny.

vínoZatímco v minulých letech se vyhlašování ankety konalo ve slavnostním formátu na různých pamětihodných místech ve vinařských regionech (reduta v Uherském Hradišti, Loucký klášter ve Znojmě, zámek ve Valticích…), osmý ročník soutěže se kvůli epidemii musel obejít bez oficiálního vyhlášení s doprovodným programem. Organizátoři tak alespoň v tomto týdnu rozvezli ceny zástupcům vítězných cílů. I tak to byly pěkné okamžiky. Třeba v Templářských sklepech se sešly všechny tamní průvodkyně a každá od vedení firmy dostala kytici.
 

TOP vinařský cíl návštěvníkům nabízí snoubení vína a zážitku

vínoTOP vinařský cíl je on-line bedekr zajímavých míst, která svým návštěvníkům nabízejí snoubení vína a zážitku. Mohou to být vinařství, sklepní uličky, vinotéky, vinařské penziony nebo třeba restaurace, kde profesionálně pracují s vínem. Průvodce v současnosti zahrnuje rovných 221 cílů rozesetých po celé České republice doslova od Beskyd po Sokolov a od Šumavy po Krkonoše, a postupně se obměňuje. Bedekr píše tým jedenácti odborných garantů na základě osobní zkušenosti s daným místem. Přímo v terénu poznáte TOP vinařský cíl podle samolepky s logem.

Každoročně navíc veřejnost vybírá z těchto cílů ten nejpopulárnější. Hlasování je možné vždy od začátku června do konce září. Počet evidovaných hlasů každoročně přesahuje 20 tisíc. Areál vítězných Templářských sklepůČejkovicích návštěvníkům nabízí prohlídku unikátního historického sklepení z 13. století nebo třeba pronájem obří dvoulitrové lahve na víno. Firma hospodaří na 100 hektarech vinic.
Loucký klášter ve Znojmě

Loucký klášter ve Znojmě

Vřelého přijetí se vám dostane v premonstrátském klášteře v Louce u Znojma, který byl po staletí jedním z nejvýznamnějších klášterních komplexů ve střední Evropě. Současné dění v Louckém klášteře je úzce propojeno se jménem společnosti Znovín Znojmo.

Templářské sklepy Čejkovice - víno plné emocí a hrdosti

Templářské sklepy Čejkovice - víno plné emocí a hrdosti

Historické vinné sklepy templářských rytířů ze 13. století - nabízíme prohlídky spojené s degustací dle individuální domluvy. Historie firmy Templářské sklepy Čejkovice je spojena s příchodem tajemného řádu templářských rytířů.

Vinné sklepy Valtice

Vinné sklepy Valtice

Jedná se o firmu rodinného typu s hlubokými moravskými kořeny a tradicemi. Základy tohoto vinařství byly položeny již ve 12. století na místech původního valtického hradu.

Vinné sklepy Skalák

Vinné sklepy Skalák

Vinné sklepy Skalák se nachází ve Skalce u Kyjova, v severní části Slovácké vinařské podoblasti. Vinařství, restaurace i penzion sídlí v rekonstruovaném areálu bývalých sklepů místního zemědělského družstva.

Další aktuality

21.11.
2020
10 nejkrásnějších míst Národního parku Podyjí

10 nejkrásnějších míst Národního parku Podyjí

Jižní Morava | Příroda
19.11.
2020
Brněnská zoo prodává vstupenky a permanentky on-line

Brněnská zoo prodává vstupenky a permanentky on-line

Jižní Morava | Příroda
18.11.
2020
V Šatově vyrostla Alej svobody ze sta lip a javorů

V Šatově vyrostla Alej svobody ze sta lip a javorů

Jižní Morava | Životní styl