Úvod > Aktuality > Tajemství staré bambitky se vrací: padla poslední klapka jedné z nejúspěšnějších pohádek
Kultura

Tajemství staré bambitky se vrací: padla poslední klapka jedné z nejúspěšnějších pohádek

  • Vydáno28. května 2021
Tvůrci pohádky Tajemství staré bambitky 2 hlásí hotovo. Tedy, co se týká části natáčení. Práce se nyní přesouvají do střižny. Premiéra jedné z nejúspěšnějších českých pohádek posledního desetiletí se uskutečnila na obrazovkách České televize 25. prosince 2011 a tehdy ji vidělo přes dva miliony diváků. Takřka přesně po deseti letech se její volné pokračování vrací, tentokráte ovšem do kin. Režisér Ivo Macharáček začal od 8. dubna natáčet a premiéra Tajemství staré bambitky 2 je plánována do kin na 9. prosince 2021.

Tajemství staré bambitky 2 (2021) - konec natáčení

Tajemství bambitky

Pohádka Tajemství staré bambitky 2 se točila celkem 27 dní na 8 různých lokacích. Pro herce a komparzisty bylo ušito 60 kostýmů, dalších 300 pochází z fundusů. Vzniklo celkem 18 paruk a použity byly desítky příčesků, copů, knírů a falešných vousů. Ve filmu si zahrálo 8 koní, 25 slepic, 16 hus, dále kozy, ovce, 1 velbloud a 1 papoušek. Pro scény venkovského trhu nechala produkce navézt 250 hlav zelí, pro různé scény bylo použito 75 balíků slámy.

V pohádce Tajemství staré bambitky 2 se vrací tým z původního úspěšného příběhu. Svou roli si tedy zopakují Ondřej Vetchý jako Karaba, Tomáš Klus a Kamila Janovičová jako Jakub a Anička, tentokráte už v královských rolích, a Miroslav Vladyka s Jiřím Lábusem v postavách zlotřilých rádců Ference a Lorence. Znovu uvidíme i Petra Štěpánka jako kuchaře Frita nebo generála Otmara Brancuzského.

Pokračování „Bambitky“ bude opět tou nejklasičtější pohádkou, která nestojí na vizuálních efektech, ale na příběhu, lásce, napětí a samozřejmě v ní bude opět řada krásných písniček, které tentokrát složil Václav Noid Bárta. Měla by to zároveň být "větší podívaná", oproti prvnímu dílu se nyní točí pro filmové plátno. Pohádka bude mít mnohem větší výpravu s novými kostýmy a nové budou i "zámecké reálie" – natáčelo se na zámcích Jindřichův Hradec a Mníšek pod Brdy. Filmový štáb se mimo tato místa vrátil také na lokace ve skanzenechKouřimi a Přerově nad Labem, kde se točily některé scény původní pohádky.

Muzeum lidových staveb Kouřim

Muzeum lidových staveb Kouřim

Muzeum lidových staveb shromažďuje stavitelské památky z území středních, východních a severních Čech. Nabízí tak přímé srovnání různých regionálních typů lidové architektury z období od 17. do 19. století. V průběhu roku se ve skanzenu konají rozmanité národopisné pořady.

Zámek Mníšek pod Brdy – vstupte do období první republiky

Zámek Mníšek pod Brdy – vstupte do období první republiky

Vyslechněte příběh ševce Serváce, který ke šlechtickému titulu a zámku přišel. Prohlédněte si pokoje posledních majitelů v tom stavu, jak je opustili. Nebo jen relaxujte v zámeckém parku.

Skanzen lidové architektury v Přerově nad Labem

Skanzen lidové architektury v Přerově nad Labem

V současné době je v muzeu celkem 33 objektů, z toho 7 chalup, 7 špýcharů a 2 stodoly. V zařízených interiérech a v dlouhodobých i sezónních národopisných výstavách je předváděn život venkovského lidu ve středním Polabí od konce 18. do poloviny 20. století.

Hrad a zámek Jindřichův Hradec – okouzlující gotické malby a renesanční arkády

Hrad a zámek Jindřichův Hradec – okouzlující gotické malby a renesanční arkády

Hrad a zámek v Jindřichově Hradci patří k nejrozsáhlejším památkovým komplexům v České republice. Na třetím nádvoří vás přivítají vznosné arkády a za nimi malý park, v němž stojí Rondel, jedna z nejpůvabnějších renesančních staveb v Česku. Každý okruh nabízí interiéry, které jsou k vidění jen zde.

Další aktuality

Na výstavišti v Lysé nad Labem proběhne oblíbená výstava Zemědělec

Oslava prvních jarních dnů proběhne od 22. do 26. března 2023 na výstavišti v Lysé nad Labem. Bude se zde totiž konat již 56. ročník oblíbené výstavy Zemědělec, která bude opravdu velkolepou oslavou přicházejícího jara. Největší zahrádkářská, zahradnická a zemědělská událost v Polabí nabídne široký sortiment jarních květin, osiv, stromků, keřů, postřiků a zahradnických pomůcek, doplněných o zemědělskou a zahradní techniku.
Středočeský kraj | Zážitky

Jaro na vsi – skanzen v Přerově nad Labem zve k návštěvě tradiční výstavy

Jako každoročně i letos zahájilo Polabské národopisné muzeum v Přerově nad Labem návštěvnickou sezónu tradiční zvykoslovnou výstavou „Jaro na vsi“, v pořadí již jubilejní třicátou. Velikonoční zvyky a jarně vyzdobené chalupy jsou k vidění od pátku 17. března do 23. dubna 2023.
Středočeský kraj | Památky

Poutní místa středních Čech: příběhy s geniem loci

Poutní místa po staletí lákají poutníky z celého světa. Jsou opředena tajuplnými legendami, přitahují pozornost a nutí k zamyšlení. Přesně taková místa najdete i ve středních Čechách. Vydejte se vstříc novým zážitkům, nechte se vtáhnout do ticha a síly chrámů nebo klášterů, kterým jsou připisována uzdravení těla i duše! V našich tipech najdete prastará duchovní centra nad řekou Vltavou, Sázavou i nedaleko Labe. Zavedou vás ale také doprostřed hlubokých lesů či naopak do centra rušných měst.
Středočeský kraj | Památky

Tipy proti nudě... aneb nejlepší tipy na víkendové akce pro děti

Tipy na zajímavý výlet pro rodiny s dětmi na 25. a 26. březen 2023 po okolí Prahy, jižních Čechách, Moravě a v dalších regionech ČR. Inspiraci na Kudy z nudy najdete pro malé i velké, holky i kluky. Vyberte si místa, kde se s dětmi nebudete nudit, ať už během pohádkových představení, na čerstvém vzduchu nebo tvořivých dílen pro rodiny s dětmi. Vydejte se na zajímavé prohlídky či výstavy, do zoo, výlet za zábavou, historií či kulturou. Co vše můžete během volných dní podniknout se svými ratolestmi najdete na v kalendáři akcí na kudyznudy.cz.
Středočeský kraj | Zážitky

Česko mezi řádky: Štěchovický poklad a Zdeněk Jarchovský

Pověsit je málo, Špatně utajený zločin, Miluju tě k smrti anebo Důvěrná zpráva ze San Franciska: to je výběr nejznámějších knížek Zdeňka Jarchovského (* 1952). V roce 2018 ke kriminálním příběhům a detektivkám přibyl nový román. Název Štěchovická stěna jasně prozrazuje, kudy se tentokrát budeme s portálem Kudy z nudy a Radiožurnálem toulat Českem mezi řádky.
Středočeský kraj | Zážitky

Velikonoce: Jak si ozdobit tu nejkrásnější kraslici?

Rok se s rokem sešel a před námi jsou opět Velikonoce. V dnešní době najdeme spoustu moderních metod a technik, jak vejce nabarvit. Vyzkoušejte s námi klasické techniky zdobení vajíček: batikování, voskový reliéf, zdobení slámou anebo jednodušší obtisky.
Středočeský kraj | Zážitky

Hrad Křivoklát láká k předjarnímu výletu

Oblíbený středočeský hrad Křivoklát je během března všem zájemcům o historii otevřen vždy v sobotu a neděli od 12:00 do 14:00 hodin. Vychutnejte si procházky po místech kudy vedly kroky králů a skutečných velikánů historie po více než 900 let a pozorně se dívejte, možná se s některými z nich i setkáte...
Středočeský kraj | Památky

Zažijte hrátky se sluncem aneb Rovnodennost v katedrále v Kutné Hoře – Sedlci

V katedrále v Kutné Hoře – Sedlci můžete být svědky okamžiku, kdy si přes propast dlouhých staletí podají ruku staří mistři stavitelé s vesmírem, časem a světlem. Na portálu Kudy z nudy se navíc dozvíte, že chvíle připomínající zázrak nastává dvakrát ročně, v den jarní a podzimní rovnodennosti. Sluneční paprsek letos na jeho cestě katedrálou doprovodí David Prachař a Ambient Zephyr.
Středočeský kraj | Příroda