Úvod > Aktuality > Svátek zamilovaných se slaví v Česku dvakrát!
Zážitky

Svátek zamilovaných se slaví v Česku dvakrát!

  • Vydáno10. února 2018
Ještě před pár lety valentýnské šílenství Češi příliš neprožívali. Dnes už je vše jinak: únorový svátek zamilovaných se tu zabydlel a svůj příchod oznamuje záplavou červené barvy v obchodech a květinářstvích. V České republice ale zamilovaní slaví ještě jednou: 1. května. Jejich patronem je romantický básník Karel Hynek Mácha a jeho verše „Byl pozdní večer – první máj, večerní máj – byl lásky čas“…
Praha má řadu trefných přívlastků, ale pokud zvolíme pouze jeden – „Praha romantická“ – řekneme tím vše. Stověžatá metropole na řece Vltavě nabízí to, co duši romantika potěší: scenerie jako vystřižené z historických filmů, útulné kavárny, špičkové restaurace, luxusní hotely nebo večerní projížďky po řece. Vy ale můžete vyzkoušet ještě něco víc: do světa zářivých barev a vůní vás vtáhne návštěva tropického skleníku Fata Morgana, taje sladké pochoutky odhalíte v muzeu čokolády a svůj dobrý vkus můžete prokázat při návštěvě některé z kulturních institucí.

Pokud chcete utéct před ruchem velkoměsta, vezměte svou lásku do Českého Krumlova. Jedno z nejhezčích historických měst světa je jako stvořené k toulkám ve dvou…
Skleník Fata Morgana – výlet exotickou přírodou v Praze

Skleník Fata Morgana – výlet exotickou přírodou v Praze

Užijte si procházku přes exotické hory, lesy a polopouště v jakoukoliv roční dobu, která potěší každého zvídavého návštěvníka. Pozoruhodná expoziční plocha činí svým originálním řešením z Fata Morgany evropský unikát.

Valentýn na věži Staré radnice aneb polibek s hlavou v oblacích

14.2.
Valentýn na věži Staré radnice aneb polibek s hlavou v oblacích

Romantika nad městem s vůní medoviny. Chcete se na jihomoravskou metropoli podívat se svou láskou z pořádné výšky? Pak je pro vás 14. únor tím správným dnem, kdy můžete vystoupat 173 schodů a políbit se na 63 metrů vysoké radniční věži.

Svatý Valentýn u Seidelů 2023

17.2.
19.2.
Svatý Valentýn u Seidelů 2023

Jak nejlépe zvěčniti svou neutuchající lásku? Přece snímkem ze Seidelova fotografického závodu!

Valentýnský víkend v zámeckém hotelu Chateau Herálec

12.2.
19.2.
Valentýnský víkend v zámeckém hotelu Chateau Herálec

Zveme vás na Valentýna k nám! Prožijete nezapomenutelné okamžiky při společných procházkách ruku v ruce v anglickém parku a pak se v zimě prohřejete ve výjimečných prostorách zámeckého Wellness & Spa by L’Occitane.

Muzeum čokolády Choco-Story Praha

Muzeum čokolády Choco-Story Praha

Vše, co jste si kdy přáli vědět o čokoládě. V muzeu se ponoříte do vzrušujícího světa čokolády a za pomoci všech smyslů se vydáte na cestu časem. Seznámíte se s neuvěřitelnou historií čokolády a zažijte nejsladší hodinu dějepisu! Věděli jste, že čokoláda je spojena s krví, násilím a snobstvím?

Valentýn v oblacích na Žižkovské věži

14.2.
Valentýn v oblacích na Žižkovské věži

Už jste přemýšleli, jak se svým partnerem strávíte Valentýnský večer? Přijďte oslavit svátek všech zamilovaných na to nejromantičtější místo v Praze. V restaurace Oblaca pro vás připravili jedinečný romantický zážitek.

Valentýnský večer v botanické zahradě v Troji

14.2.
Valentýnský večer v botanické zahradě v Troji

Nechte se svést kouzlem valentýnské noci. Romantická procházka setmělým tropickým skleníkem Fata Morgana představuje netradiční způsob, jak strávit svátek zamilovaných.

Další aktuality

50 tipů na víkend z celého Česka

Tipy na zajímavé akce na 4. a 5. únor 2023. Inspirace na výlety a víkendové zážitky – za romantikou a poznáním, sport, zábava pro děti, aktuální výstavy, koncerty a zážitkové programy z celé České republiky! Tipy z kalendáře akcí snadno a rychle na jednom místě na Kudy z nudy.
Zážitky

Kde děti odmění za vysvědčení?

Řada zoologických zahrad, koupališť, památek a dalších zajímavých míst připravila pro děti zajímavé nabídky v polovině školního roku. Za hezké známky mohou získat vstup zdarma nebo zajímavou slevu, případně bude pro školáky na pololetní prázdniny, které připadají na pátek 3. února připraven zajímavý program.
Zážitky

Novinky turistické sezony 2023 – přehled očekávaných novinek

Co přinese turistická sezona 2023? Cestovatelský portál Kudy z nudy, připravil přehled očekávaných novinek pro nadcházející sezonu, které by vám neměly uniknout. Poradíme vám, kam zajít do nových expozic, kde navštívit nová muzea, kam na nové naučné stezky anebo která rekonstrukce hradu či zámku se opravdu povedla. Na některé si zatím musíte počkat, jinde se ale už chystá slavnostní otevření. Nejvyšší čas začít plánovat výlet!
Zážitky

Seznamte se: všichni prezidenti Československa a České republiky

Když v roce 1918 vzniklo Československo, v čele nového státu stanul Tomáš Garrigue Masaryk, výrazná osobnost boje za národní sebeurčení. Kolik prezidentů se od té doby vystřídalo v čele naší země, jaké osudy a příběhy je provázejí?
Zážitky