Úvod > Aktuality > Sněhu je dost vyrazte na lyže – třeba do okolí Prahy
Sněhu je dost vyrazte na lyže - třeba do okolí Prahy
"> ">
Zimní sporty

Sněhu je dost vyrazte na lyže – třeba do okolí Prahy

  • Vydáno25. února 2019
V okolí Prahy sice s žádnými velehorami nemůžete počítat, ale pokud se vám nechce jezdit daleko do hor nebo chcete naučit lyžovat svoje děti, naskýtá se vám několik zajímavých možností. Všechny lyžařské areály disponují sněhovými děly, takže jsou v provozu i když už sněhová pokrývka mimo sjezdovku neleží.

Lyžování na Chotouni

Ski ChotouňLyžařský areál Chotouň (asi 20 km od metropole) nabízí všem lyžařům a snowboardistům možnost provozování svého oblíbeného sportu, aniž by museli cestovat daleko do hor. Parkování v areálu je zdarma na několika plochách v přímém dosahu vleků. Přijet přímo ke sjezdovce můžete ale také příměstským autobusem (PID – linka 444), který navazuje na autobusové linky z Prahy (Smíchov – metro B, nebo Budějovická – metro C). Od stanice metra C Budějovická vyjíždí linka 332 do Jílového – odtud je ale areál ještě asi 2 km vzdálen.

V areálu jsou k dispozici tři vleky o délkách 300 a 280 metrů s převýšením 50 m a malý dětský vlek (120 m) s nízkým vedením lana pro nejmenší lyžaře. Mírné sjezdové tratě v areálu jsou vhodné hlavně pro začínající a středně pokročilé lyžaře. Vleky jsou v provozu 12 hod. denně, od devíti ráno do devíti večer. Sjezdovka je vybavená umělým osvětlením, které umožňuje večerní lyžování zejména pro ty z vás, kteří si chtějí protáhnout tělo na svahu i ve všední den večer po práci. Aktuálně je areál v provozu a zásoba sněhu je stále veliká, sněhu zde leží 90 až 110 cm. Sjezdovka je denně upravena rolbou a lyžovat se zde může až do 21 hodin. Celodenní permanentka vás vyjde na 380 Kč.
 

Monínec v České Sibiři

MonínecPořádnou zábavu na sněhu si užijete také v lyžařském středisku Monínec, ležícím asi 60 km od Prahy uprostřed Čech v oblasti zvané Česká Sibiř. Vybaveno je nejmodernější horskou technologií a lyžařská sezóna tu trvá až do konce března. Můžete se těšit na 1 200 m dlouhou červenou sjezdovku s čtyřsedačkovou lanovkou. Celý areál je uměle zasněžován a osvětlen, takže můžete v lyžování pokračovat i po setmění.

V současné době je na Monínci 60 – 100 cm sněhu. V provozu je lanovka, na kterou lze nastupovat z obou stran, kotva i dětská školička. Lanová dráha je v provozu každý den 9:00 – 16:00 a 18:00 – 21:00 hodin. Cena celodenní permanentky je 595 Kč za den.


Sjezdovka na Šibeničním vrchu v Michovicích

Ski MnichoviceNejbližším místem kde si lze u Prahy zalyžovat je sjezdovka v Mnichovicích na Šibeničním vrchu, ke které se dostanete za 20 minut po dálnici D1 - exit Mirošovice. Nabízí se tu 200 m dlouhý, uměle zasněžovaný lyžařský svah vhodný nejen pro děti a začátečníky.

Na svahu v Mnichovicích stále leží metr sněhu! V týdnu si zde zalyžujete za 250 Kč (odpolední lyžování) a o víkendu vás celodenní permanentka přijde na 300 Kč.
 

Běžky na Vypichu u obory Hvězda

Běžky VypichPokud patříte mezi vyznavače běžeckého lyžování, zkuste novou běžkařskou dráhu na Vypichu u obory Hvězda. Okruh dlouhý 350 m je uměle zasněžován děly. Nachází se na prostranství před oborou. Zázemí Skiparku a půjčovna jsou vedle dětského dopravního hřiště v ulici Na Vypichu. K dispozici je také večerní lyžování. Běžkovat můžete na okruhu zcela zdrama. Otevřeno je od 8 do 21 hodin, v dopoledních hodinách okruh využívají školy a školky. Do Skiparku Praha můžete přijet autem (parkování v ulicích v okolí) nebo pohodlně městskou hromadnou dopravou.

Nejblížší zastávkou metra jsou Petřiny (trasa A), odkud lze do Skiparku dojít pěšky (cca 500m), nebo pokračovat autobusovými linkami 164, 168, 191 do zastávky Vypich. Do Skiparku se dostanete rovněž ze zastávky metra Nemocnice Motol (trasa A) a dále autobusovými linkami 174, 180, 184 do zastávky Vypich. Využít lze i autobusovou linku 191 ze zastávky Na Knížecí na Smíchově, nebo tramvajové linky 22 a 25 a vystoupit na zastávce Vypich.
Šibeniční vrch v Mnichovicích – lyžování jen 20 km od Prahy

Šibeniční vrch v Mnichovicích – lyžování jen 20 km od Prahy

Nejbližší lyžařská sjezdovka v Mnichovicích, od Prahy vzdálená pouze 20 minut po dálnici D1 – exit Mirošovice, nabízí 200 m dlouhý, uměle zasněžovaný lyžařský svah uprostřed srubového areálu, vhodný nejen pro děti a začátečníky.

Skiareál Chotouň – lyžování u Prahy

Skiareál Chotouň – lyžování u Prahy

Areál nabízí všem lyžařům a snowboardistům možnost provozování svého oblíbeného sportu, aniž by museli cestovat daleko do hor. V areálu jsou k dispozici tři vleky. Dva paralelní vleky typu Poma s teleskopickými unašeči (délka 300 a 280 m, převýšení 50 m) a malý dětský vlek (délka 120 m).

Běžkařský okruh na Vypichu

Běžkařský okruh na Vypichu

Lyžařský okruh v Praze na Vypichu nahrazuje v předešlých sezónách realizovaný okruh na chuchelském závodišti. Aktuálně (25.2.2019) je okruh v provozu a měří 350 m.