!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Do Zoo Zlín se vypravte i uprostřed zimy, nebude litovat
Do Zoo Zlín se vypravte i uprostřed zimy, nebude litovat
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
Příroda

Do Zoo Zlín se vypravte i uprostřed zimy, nebude litovat

  • Vydáno14. ledna 2022
I v zimním období má zlínská zoo svůj půvab, je plná života a rozhodně stojí za návštěvu. Do venkovních výběhů stále vycházejí sloni, zebry, nosorožci, tygři, klokani, lachtani, tučňáci a celá řada dalších zvířat.
zoo ZlínSamotná procházka zasněženým areálem zlínské zoo nabídne jedinečné zážitky. Většina zvířat totiž vítá čerstvý sníh, s chutí se v něm válí a hraje si s ním. A to nejen rodilí otužilci, jako jsou třeba tygři ussurijští, lachtani,velbloudi a vikuně, ale i teplomilní sloni, nosorožci, zebry, pštrosi, antilopy, plameňáci a mnoho dalších.

S teplotami kolem nuly nemají problémy např. tučňáci Humboldtovi. Peří a podkožní tuk fungují jako dokonalý izolátor. Sníh si umí užívat i obyvatelé pavilonu primátů. K těm nejotužilejším patří elegantní chápani.

Zoo Zlín zebraK návštěvě a delšími pobytu lákají i vyhřáté pavilonyZátoka rejnoků, tropická hala, terária, pavilon slonů a afrických kopytníků. Občerstvení a teplá jídla denně nabízí restaurace Tyrol poblíž zámku Lešná.

ZOO Zlín je až do konce února otevřena od 8:30 do 16:00 hod. K návštěvě stále můžete využít snížené vstupné, které pro dospělé činí 100 Kč, pro seniory a studenty 80 Kč, pro děti 3-14 let 60 Kč. Vstupenku si můžete zakoupiz i on-line vstupenkou – ušetříte tak 10 Kč ve srovnání s cenou vstupenky zakoupené v pokladně zoo.

Zoo Zlín – jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Zoo Zlín – jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Navštivte zlínskou zoologickou zahradu a nebudete litovat! Nachází se 4 km od Zlína směrem na Holešov a patří k nejnavštěvovanějším zahradám České republiky. Originalitou zoo je členění areálu podle kontinentů.

Zámek Lešná – pohádkový zámek ve Zlíně

Zámek Lešná – pohádkový zámek ve Zlíně

Pohádkově vyhlížející zámek patřil rodu Seilern-Aspangů, kteří jej vybudovali koncem 19. století podle návrhu vídeňského architekta Johanna Micka. Nachází se ve Štípě, místní části Zlína, v areálu místní zoologické zahrady. Nádherné interiéry zámku patří mezi nejkrásnější v České republice.