Úvod > Co chcete dělat? > Japonská zahrada Mu-Shin ve zlínské zoo
Příroda

Japonská zahrada Mu-Shin ve zlínské zoo

Ve zlínské zoo najdete jednu z nejrozsáhlejších japonských zahrad v Česku. Na ploše téměř 1000 m² můžete obdivovat typickou suchou kamennou horskou zahradu. Jejími dominantními prvky jsou tři stoleté exempláře borovice drobnokvěté dovezené přímo z Japonska.

Výstavba japonské zahrady v Zoo Lešná proběhla téměř bez jakýchkoliv plánů na realizaci. Tomu také odpovídá název Mu-Shin, jehož doslovný překlad znamená "bez myšlenky" či "mimo mysl".

Ze všech tří borovic je nejzajímavější určitě hned ta první u vstupu do zahrady, u níž nejde přehlédnout výrazně vysunutá, tzv. vítací větev. Touto větví vám strom a potažmo celá zahrada podává ruku a vítá vás. Stejně důležité jako zeleň je i obrovské množství kamenů všech možných velikostí a tvarů a také několik velkých kamenných lamp kasuga. Pro realizaci zahrady bylo potřeba až 600 tun kamene.

Mimo dominantních borovic a kamenů určitě zaujmou lepené dřevené vazníky, z nichž jsou zhotoveny můstky a pagody i typické buddhistické věžové stavby. Po jednom z můstků návštěvníci zahradu opouští, přes Lukovský potok, který výborně zapadá do celkového pojetí.

V japonské zahradě určitě dokážete zapomenout na starosti všedního dne, odpočinete si a načerpáte i novou energii.

Provozovatel

Zoo a zámek Zlín-Lešná

Lukovská 112
763 14 Zlín
Tel.:
+420 577 914 180
Tel.:
+420 577 914 053
Email:
zamek@zoozlin.eu
WWW:
www.zoozlin.eu
GPS:
49,272052 17,716573
 
 

Vstupné

Cena: 130 Kč

Snížená cena: 110 Kč

Rodinné vstupné: 380 Kč

Poznámka:

Vstupné do celé zoologické zahrady.

 

Časová náročnost

1,0 hodina