Úvod > Aktuality > Výstava orchidejí v trojské botanické zahradě nabídne cestu kolem světa
Výstava orchidejí v trojské botanické zahradě nabídne cestu kolem světa
"> "> "> "> "> ">
Příroda

Výstava orchidejí v trojské botanické zahradě nabídne cestu kolem světa

  • Vydáno28. února 2022
Každoroční březnová výstava orchidejí v botanické zahradě se opět vrací od 4. do 20. března 2022. Tentokrát vás vezme na cestu kolem světa, kde byste orchideje nejspíš nečekali. O překvapení nouze nebude, dozvíte se mnohé o lidech a orchidejích. Pozoruhodný svět orchidejí je mnohem pestřejší, než si většina z nás dokáže představit. Orchideje nevypadají jen jako ty z výlohy květinářství a nerostou jen v tropických lesích. Necelých 27 000 druhů roste po celém světě kromě nejsušších pouští a oblastí trvale pokrytých sněhem a ledem. S výjimkou Antarktidy je najdeme na všech světadílech a rostou i za severním polárním kruhem.
orchideje2.JPGPříprava oblíbené výstavy orchidejí je v plném proudu a skleník Fata Morgana ukrývá opravdové skvosty. Výstava vás od 4. března  2022 provede světem orchidejí, tedy doslova celým světem. Jednotlivé světadíly a jejich nejzajímavější části propojují nejen orchideje, ale i lidské stopy v podobě kreseb místních obyvatel.

Pro návštěvníky, kteří podlehnou kouzlu orchidejí, je opět připraven také prodej orchidejí v prostorách zásobního skleníku. K dispozici bude široký sortiment kultivarů i původních druhů orchidejí dovezených přímo z Holandska, zkušení prodejci poradí vhodné rostliny začátečníkům i pokročilejším pěstitelům. Květinová aranžmá pro výstavu i tentokrát navrhla a realizuje jedna z nejlepších českých floristek Klára Franc Vavříková. Na podobě přehlídky orchidejí v naší zahradě se podílí již počtvrté v řadě. Inspirací jí byl doslova celý svět a jeho pestrá škála barev. Během procházky skleníkem se setkáte s mnoha typickými symboly vybraných světadílů. To vše originálně zpracované s využitím různorodých materiálů, kterým bude dominovat masivní dřevo a bambus. Krásné exempláře jsou i součástí letošní výstavy orchidejí ve skleníku Fata Morgana.
 

Načerpejte o víkendu inspiraci

Orchodeje drobná kvítkaVýstava není jen o krásných orchidejích, ale i o jejich aranžování. Během víkendů se zájemci mohou těšit
na komentované prohlídky, tematické přednášky i ukázky aranžování orchidejí. Chybět nebude ani doprovodný prodej rostlin. A nakonec dobrá zpráva pro ty, kteří se do skleníku o víkendu nedostanou – s výjimkou pondělí, kdy je zavřeno, je prodloužena otevírací doba, a to až do 19 hodin!
Geologická stezka v Praze

Geologická stezka v Praze

Vydejte se na cestu, při které můžete obdivovat tropickou přírodu ve skleníku Fata Morgana, prozkoumejte Asijskou zahradu a nechte se uchvátit Mexickou pouští, v jejíž expozici naleznete Zkamenělý les.

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Areál botanické zahrady se rozkládá v Trojské kotlině na rozloze cca 70 ha. Její nejznámější částí je skleník Fata Morgana, ale k zahradě patří také venkovní expozice včetně vinice. Skleník Fata Morgana je celoročně otevřen úterý až neděle, pondělí je zavíracím dnem.

Skleník Fata Morgana – výlet exotickou přírodou v Praze

Skleník Fata Morgana – výlet exotickou přírodou v Praze

Užijte si procházku přes exotické hory, lesy a polopouště v jakoukoliv roční dobu, která potěší každého zvídavého návštěvníka. Pozoruhodná expoziční plocha činí svým originálním řešením z Fata Morgany evropský unikát.

Vonná stezka Botanickou zahradou hlavního města Prahy

Vonná stezka Botanickou zahradou hlavního města Prahy

Zavřete oči a nechte se vést vůní rostlin – trojskou botanickou zahradou vede Vonná stezka, originální vzdělávací projekt, který postupně zahrnuje jednotlivé expozice. Vznikl díky spolupráci Botanické zahrady hl. m. Prahy s přední českou odbornicí na vůně Petrou Hlavatou.