Úvod > Kalendář akcí > Orchideje – miniatury a giganti Ekvádoru v Botanické zahradě Praha
Orchideje - miniatury a giganti Ekvádoru v Botanické zahradě Praha
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
23.9.
10.10.
+ Přidat foto
Výstavy

Orchideje – miniatury a giganti Ekvádoru v Botanické zahradě Praha

Kdy 23. září 2021 9:0010. říjen 2021 19:00
Fascinuje vás krása orchidejí? Pak si určitě nenechte ujít letošní 15. výstavu ve skleníku Fata Morgana.
K nejmagičtějším výtvorům přírody patří bezesporu orchideje. Jejich fascinující pestrost předvede Botanická zahrada hl. m. Prahy.

Tuto podívanou proto nelze odkládat na příště. Zájemci si mohou výstavu prohlédnout od 23. září do 10. října denně mimo pondělí od 9.00 do 19.00 hodin. Chybět nebude ani doprovodný prodej rostlin. Na výstavu platí běžné vstupné. 

Orchideje patří do čeledi vstavačovité a jsou jednou ze dvou nejpočetnějších čeledí cévnatých rostlin. Přesný počet druhů orchidejí na celém světě není známý. Odhaduje se, že zhruba každý desátý druh vyšších rostlin na zemi je orchidej. Každoročně jsou však popisované nové. Botanická zahrada hl. m. Prahy pěstuje ve svých sklenících přibližně 2 500 druhů orchidejí. Specializuje se výhradně na cenné původní botanické druhy. Sbírka zahrnuje jak veřejnosti již dobře známé rody, jako jsou Cattleya, Cymbidium, Dendrobium nebo Oncidium, tak i ty, o kterých vědí spíše jen odborníci. Velkou část sbírky tvoří speciální kolekce miniaturních orchidejí ze sekce Pleurothallidinae, která slouží k vědeckým účelům. Zástupcem této skupiny je například droboučká orchidej Lepanthes calodictyon rostoucí v horských mlžných lesích And v Kolumbii a Ekvádoru.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 15. 7. 2021