Úvod > Kalendář akcí > Orchideje – šesti světadílů v Botanické zahradě Praha
Orchideje – šesti světadílů v Botanické zahradě Praha
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
4.3.
20.3.
Přidat foto
Výstavy

Orchideje – šesti světadílů v Botanické zahradě Praha

Každoroční březnová výstava orchidejí v botanické zahradě se opět vrací od 4. do 20. března. Tentokrát vás vezme na cestu kolem světa, kde byste orchideje nejspíš nečekali. O překvapení nouze nebude, dozvíte se mnohé o lidech a orchidejích.
Botanická zahrada hl. m. Prahy se pěstování orchidejí věnuje již od roku 1995 a vlastní kolekce nyní čítá přibližně na 2300 druhů. Ty se představují návštěvníkům během oblíbených výstav, které se v Troji již staly tradicí.

Pozoruhodný svět orchidejí je mnohem pestřejší, než si většina z nás dokáže představit. Orchideje nevypadají jen jako ty z výlohy květinářství a nerostou jen v tropických lesích. Necelých 27 000 druhů roste po celém světě kromě nejsušších pouští a oblastí trvale pokrytých sněhem a ledem. S výjimkou Antarktidy je najdeme na všech světadílech a rostou i za severním polárním kruhem.
 
Orchideje se dokázaly přizpůsobit téměř jakýmkoliv podmínkám na Zemi, kde mohou rostliny přežít. Rozkvétají na vrcholcích velehor ve výškách nad 4 700 metrů i nedaleko sibiřského pólu chladu, v bažinách téměř ve vodě i v polopouštích, kde se najde aspoň nepatrné množství vody. Najdeme je nejen v tropických pralesích, ale i na českých loukách. Od chvíle, kdy člověk objevil jejich krásu, ale i možnost orchideje využívat, však ustupují a ubývají.
 
Pro návštěvníky, kteří podlehnou kouzlu orchidejí, je opět připraven i prodej v zásobním skleníku, který zajišťuje společnost Pokojovky.cz. K dispozici bude široký sortiment kultivarů i původních druhů orchidejí dovezených přímo z Holandska, zkušení prodejci poradí vhodné rostliny začátečníkům i pokročilejším pěstitelům.

Provozovatel

Botanická zahrada Praha - Troja

Nádvorní 134
171 00 Praha 7
Email:
info@botanicka.cz
WWW:
www.botanicka.cz
WWW:
https://www.botan...
GPS:
50,118430 14,412606
 
Region:
Praha
Město:
Praha 7
 

Vstupné

Cena: 150 Kč

Snížená cena: 100 Kč

Rodinné vstupné: 450 Kč

 

Časová náročnost

2,0 hodiny