Úvod > Aktuality > Objevte dětský ráj na zámku Berchtold
Zážitky

Objevte dětský ráj na zámku Berchtold

  • Vydáno1. srpna 2019
Pohádkovou zemi plnou skřítků, strašidýlek a víl, peklo s čerty v podzemí, Perníkovou chaloupku s Ježibabou, kocoura Mikeše, mini zoo, dětské hřiště a muzeum to vše je objevíte v zámeckém areálu Berchtold. V parku je navíc stálá výstava miniatur českých hradů, zámků a dalších historických objektů z celé ČR a v horkém létě si v areálu užijete bezpečné koupání v rybníku Ve Žlábkách.
Dětský svět BerchtoldDětský ráj a Zámecký park Berchtold je přístupný od 8:00 do 20:00, k vidění jsou zde miniatury hradů a zámků, pohádkové postavičky Vítězslavy Klimtové, opravdové peklo, Perníková chaloupka, Země skřítků a trampolína. Oblíbené je také dopravní a dětské hřiště a minizoo, projít se s dětmi můžete po naučné stezce Kunická příroda a zavítat lze také do obecního muzea Kunic. Vstupné do Dětského ráje a zámeckého parku je pro dospělé za 130 Kč, pro děti za 90 Kč.

zámek BerchtoldPři prohlídce zámku uvidíte nejen zdejší zámecké zajímavosti, ale také nejkrásnější poštovní známku světa 2010, unikátní muzeum, stříbrný a zlatý mincovní poklad od roku 1012 do současnosti a přispějete na záchranu památek. Prohlídka zámku a Dětský ráj vyjde na 160 Kč dospělé, dětská vstupenka stojí 120 Kč. Prohlídky zámku s průvodcem se konají pouze o víkendech od 11:00 do 15:00 hodin.

Pokud patříte k fanouškům motorismu, určitě si poznamenejte do kalendářů datum 31. 8. 2019, kdy se na zámku a v jeho okolí koná Posázavská rallye spojená s 60. ročníkem country festivalu Vidovický havran. Soutěž veteránů je zařazena do poháru MČR historických vozidel. Účastnit se může auto a moto, starší 30let.
Dětský ráj na zámku Berchtold

Dětský ráj na zámku Berchtold

Hledáte krásné místo pro firemní akci, dovolenou, sportování či zajímavý výlet? Zveme vás na prohlídku zámku, do nové restaurace a víceúčelového areálu Hotelu zámek Berchtold. V zámeckém parku objevíte „Dětský ráj“ s pohádkovou zemí a stálou expozicí miniatur českých hradů a zámků.

Zámecký hotel Berchtold v Kunicích u Prahy

Zámecký hotel Berchtold v Kunicích u Prahy

Zámecký hotel Berchtold a jeho přilehlé zahrady s řadou originálních miniatur a jedinečnou parkovou architekturou je vhodným výletním místem pro rodiny s dětmi.

Další aktuality