Úvod > Co chcete dělat? > Dětský ráj na zámku Berchtold
Dětský ráj na zámku Berchtold
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto

Dětský ráj na zámku Berchtold

Zážitky
Hledáte krásné místo pro firemní akci, dovolenou, sportování či zajímavý výlet? Zveme vás na prohlídku zámku, do nové restaurace a víceúčelového areálu Hotelu zámek Berchtold. V zámeckém parku objevíte „Dětský ráj“ s pohádkovou zemí a stálou expozicí miniatur českých hradů a zámků.
Zámek Berchtold, jehož první zmínky pochází ze 14. století, byl ve 20. století fakticky zdevastován - za II světové války zde sídlilo gestapo, od 2. poloviny 20. století sekce protivzdušné obrany Prahy Československé armády. V 90. letech byl areál pod správou obce a později prodán soukromému majiteli, který se však velmi zadlužil. Roku 2005 Kunicko-Vidovický zámek změnil majitele a tím začala jeho nová éra. Probíhala zde celková rekonstrukce, rozšířena byla také část parku a bylo zde postaveno i sportovní centrum.
 
Hotel nabízí luxusní ubytování ve 28 pokojích a 2 apartmánech, lůžková kapacita je 85 lůžek včetně přistýlek.  Z toho 2 pokoje jsou oblíbeny novomanželskými páry, kteří  zde tráví svůj svatební dne a jeden z pokojů je speciální svoji výzdobou, která připomíná slavný gól fotbalového internacionála Antonína Panenky, který je i zároveň patron areálu. Dále v nabídce najdete i pokoje pro manažery a velké či  spojené pokoje pro rodiny s dětmi. Hotel vítá také psi. 
 
Přímo na zámku se také nachází zámecká restaurace Kouzelná zahrada, která připravuje každý týden originální recepty do jídelního lístku, ale v nabídce také najdete tradiční svíčkovou, na kterou se těší nejen děti. 


V přízemí hotelu se nachází také expozice na téma "Historie Kunic a okolí", kde jsou k vidění chladné zbraně, trofeje (včetně žraloků), hudební nástroje, staré divadelní kulisy anebo kroje. Dostupnost prohlídky zámku raději ověřte na hotelové recepci. V 1. patře pak najdete společenské a konferenční sály a Wellness centru, kde hosté mohou vyzkoušet vířivé koupele, infrasanu nebo některou z mnoha masáží a procedur.
 
Okolo zámku se nachází velká zámecká zahrada známá veřejnosti jako Dětský ráj, kde jsou k vidění různé pohádkové bytosti (čerti v pekle, skřítci, ježibaba v perníkové chaloupce), výstava miniatur českých a moravských pamětihodností, hradů a zámků, velká trampolína a další zajímavosti pro děti a jejich rodiče. Nesmíme také opomenout Naučnou stezku Kunickou přírodou, která vede okolo areálu a její součástí je rybník Žlábky uzpůsobený ke koupání i rekreačnímu rybolovu. Dětský ráj se stal také oblíbený místem pro uspořádání školního nebo skupinového výletu.
 
V areálu je také sport centrum se 3 tenisovými kurty, golfový simulátor, indoor golf místnost pro širokové využití a fotbalgolfová akademie s hravými prvky nebo dopravní hřiště, kde si můžete v letních měsících zapůjčit vozítko ve vozovém parku nebo si přivést vlastní.
Celý popis
Naposledy změněno: 8. 10. 2019
6.7.
10.7.
Kreativní příměstský tábor

Kreativní příměstský tábor

Velké Popovice, Střední Čechy
5.9.
Den Kozla 2020

Den Kozla 2020

Velké Popovice, Střední Čechy
13.6.
19.9.
Kozel expres

Kozel expres

Velké Popovice, Střední Čechy

Aktivity v okolí

Kozlova škola čepování

Kozlova škola čepování

Velké Popovice, Střední Čechy
Kozlí výprava do pivovaru

Kozlí výprava do pivovaru

Velké Popovice, Střední Čechy