Úvod > Co chcete dělat? > Dětský ráj na zámku Berchtold
Dětský ráj na zámku Berchtold
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto
Zážitky

Dětský ráj na zámku Berchtold

Hledáte krásné místo pro firemní akci, dovolenou, sportování či zajímavý výlet? Zveme vás na prohlídku zámku, do nové restaurace a víceúčelového areálu Hotelu zámek Berchtold. V zámeckém parku objevíte „Dětský ráj“ s pohádkovou zemí a stálou expozicí miniatur českých hradů a zámků.
Zámek Berchtold, jehož první zmínky pochází ze 14. století, byl ve 20. století fakticky zdevastován – za II světové války zde sídlilo gestapo, od 2. poloviny 20. století sekce protivzdušné obrany Prahy Československé armády. V 90. letech byl areál pod správou obce a později prodán soukromému majiteli, který se však velmi zadlužil. Roku 2005 Kunicko-Vidovický zámek změnil majitele a tím začala jeho nová éra. Probíhala zde celková rekonstrukce, rozšířena byla také část parku a bylo zde postaveno i sportovní centrum.
 
Hotel nabízí luxusní ubytování ve 28 pokojích a 2 apartmánech, lůžková kapacita je 85 lůžek včetně přistýlek.  Z toho 2 pokoje jsou oblíbeny novomanželskými páry, kteří  zde tráví svůj svatební dne a jeden z pokojů je speciální svoji výzdobou, která připomíná slavný gól fotbalového internacionála Antonína Panenky, který je i zároveň patron areálu. Dále v nabídce najdete i pokoje pro manažery a velké či  spojené pokoje pro rodiny s dětmi. Hotel vítá také psi. 
 
Přímo na zámku se také nachází zámecká restaurace Kouzelná zahrada, která připravuje každý týden originální recepty do jídelního lístku, ale v nabídce také najdete tradiční svíčkovou, na kterou se těší nejen děti. 
 

Historie Kunic, Dětský ráj a sport centrum

V přízemí hotelu se nachází také expozice na téma "Historie Kunic a okolí", kde jsou k vidění chladné zbraně, trofeje (včetně žraloků), hudební nástroje, staré divadelní kulisy anebo kroje. Dostupnost prohlídky zámku raději ověřte na hotelové recepci. V 1. patře pak najdete společenské a konferenční sály a Wellness centru, kde hosté mohou vyzkoušet vířivé koupele, infrasanu nebo některou z mnoha masáží a procedur.
 
Okolo zámku se nachází velká zámecká zahrada známá veřejnosti jako Dětský ráj, kde jsou k vidění různé pohádkové bytosti (čerti v pekle, skřítci, ježibaba v perníkové chaloupce), výstava miniatur českých a moravských pamětihodností, hradů a zámků, velká trampolína a další zajímavosti pro děti a jejich rodiče. Nesmíme také opomenout Naučnou stezku Kunickou přírodou, která vede okolo areálu a její součástí je rybník Žlábky uzpůsobený ke koupání i rekreačnímu rybolovu. Dětský ráj se stal také oblíbený místem pro uspořádání školního nebo skupinového výletu.
 
V areálu je také sport centrum se 3 tenisovými kurty, golfový simulátor, indoor golf místnost pro širokové využití a fotbalgolfová akademie s hravými prvky nebo dopravní hřiště, kde si můžete v letních měsících zapůjčit vozítko ve vozovém parku nebo si přivést vlastní.
Zobrazit více

Provozovatel

Alkom IPC, spol. s.r.o.

Hlavní
Sportovní 136
251 63 Kunice
Tel.:
+420 770 169 980
Tel.:
+420 313 039 741
Email:
hotel@zamekbercht...
Email:
sportcentrum@zame...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.zamekberchtol...
GPS:
49,929454 14,663015
 
 

Vstupné

Cena: 130 Kč

Snížená cena: 70 Kč

Rodinné vstupné: 480 Kč

Poznámka:Děti do 2 let a ZTP zdarma.

 

Časová náročnost

2,5 hodiny

 
 

Aktivity v okolí

Kozlí výprava do pivovaru

Kozlí výprava do pivovaru

Velké Popovice, Střední Čechy
Kozlova škola čepování

Kozlova škola čepování

Velké Popovice, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Zámek Štiřín

Hotel Zámek Štiřín

Kamenice, Střední Čechy
Restaurace a penzion U Sapíků Klokočná

Restaurace a penzion U Sapíků Klokočná

Klokočná, Střední Čechy