!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Nenechte si ujít Růžový máj v holešovické tržnici
Krome vína a krásných šperku se návštevníci festivalu mohou tešit na zajímavou gastronomii
"> Krome vína a krásných šperku se návštevníci festivalu mohou tešit na zajímavou gastronomii "> "> "> Vybráno je více, než 40 designéru, kterí obohatí degustacní festival o svoji tvorbu "> Soucástí festivalu bude i farmárské tržište "> Nenechte si ujít Ružový máj na Náplavce v rytmu swingu a jazzu
Gurmánská turistika

Nenechte si ujít Růžový máj v holešovické tržnici

Vydáno 18. září 2020
Máj v září? Letos je to díky koronavirové krizi možné, a to na festivalu vín Růžový máj, který se bude nově konat v Pražské tržnici v Holešovicích. Můžete se těšit na celkem 39 stánků, z toho 23 vinařů především z Moravy, ale i Čech, degustace růžových vín a klaretů, gastronomie snoubící se s růžovým vínem, bohatý doprovodný program. Takový bude devátý ročník festivalu Růžový máj, který proběhne 19. září 2020.

Růžový májSezóna osvěžujících, lehkých a ovocitých růžových vín startuje už na jaře. Ta nejlepší se pravidelně degustovala v polovině května na festivalu Růžový máj. Kvůli vyhlášenému nouzovému stavu museli letošní ročník organizátoři přesunout na 19. září. Název se rozhodli neměnit. Festival se bude od předchozích ročníků lišit kromě změny data také novým místem. Bylo totiž obtížné najít v novém termínu místo, kde se bude festival konat. Nakonec se organizátoři rozhodli pro Pražskou tržnici v Holešovicích.

Vína se jako vždy budou degustovat výhradně z festivalových sklenic české výroby. Festivall tak chce minimalizovat plastový odpad a je jasné, že ze skla chutná víno mnohem lépe. Degustační set, který zahrnuje 0,35l sklenici, tištěný katalog s přehledem vinařů a dalšími informacemi a tužku, bude možné zakoupit v den festivalu na pokladně za sto korun. Vedle stánků nabízejících růžová vína bude na místě 13 stánků nabízejících gastronomii hodící se právě k růžovým vínům.
 

K růžovým vínům skvělé pokrmy i porce jazzu

Růžový máj - vínaRůžová vína se k teplým letním měsícům hodí skvěle, ladí i s letními pokrmy. Skvěle doplňují například grilované pokrmy, dobře se hodí také k těstovinám, bílému masu, salátům nebo i čerstvému ovoci. To, k jakým jídlům rosé pasuje, si na festivalu budete moci vyzkoušet.

Nabídka gastronomie snoubící se s vínem bude opravdu pestrá. Nebudou chybět grilované ryby a mořské plody, bagetky plněné masem a bylinkami, vegetariánské a veganské speciality, plísňové a zrající sýry, sušené šunky, kachní paštiky a mnoho dalšího.

Připraven je i bohatý doprovodný program.„Letos to bude pořádná porce jazzu, který se nejen ve formě swingu ohromně k růžovému hodí.

Farmářské trhy na Náplavce u Palackého mostu

25.4.
31.12.
Farmářské trhy na Náplavce u Palackého mostu

Oblíbené farmářské trhy se na Náplavce konají každou sobotu od 8 do 14 hodin. Z 28 prodejců na prvním trhu na náplavce se trh postupně rozrostl na pravidelných 90 až 100 stánků. Farmářské trhy Náplavka ani po deseti letech fungování nepřestávají pracovat na zlepšování tržiště.

Výtoňská náplavka na Rašínově nábřeží

Výtoňská náplavka na Rašínově nábřeží

Rašínovo nábřeží je v současné době nejatraktivnější, nejceněnější a společensky nejživější prostor u řeky Vltavy. Nachází se v úseku mezi výběžkem vyšehradské skály u Výtoně a Jiráskovým mostem u Žofína. Je zde krásný prostor na procházky, jízdu na kole konají se zde velmi oblíbené Farmářské trhy.

Farmářské trhy v Praze

Farmářské trhy v Praze

Na několika místech v Praze najdete od jara do podzimu farmářská tržiště, která nabízí domácí potraviny, výpěstky a výrobky, vše té nejlepší kvality, českého původu, za použití minima chemie a vynikající chuti. Vyražte i vy na výlet a vyberte si z české kvality.