Úvod > Aktuality > Nenechte si ujít Růžový máj v holešovické tržnici
Krome vína a krásných šperku se návštevníci festivalu mohou tešit na zajímavou gastronomii
"> Krome vína a krásných šperku se návštevníci festivalu mohou tešit na zajímavou gastronomii "> "> "> Vybráno je více, než 40 designéru, kterí obohatí degustacní festival o svoji tvorbu "> Soucástí festivalu bude i farmárské tržište "> Nenechte si ujít Ružový máj na Náplavce v rytmu swingu a jazzu
Gurmánská turistika

Nenechte si ujít Růžový máj v holešovické tržnici

  • Vydáno20. září 2021
Máj v září? Letos je to díky koronavirové krizi možné, a to na festivalu vín Růžový máj, který se bude opět konat v Pražské tržnici v Holešovicích. Můžete se těšit na celkem 25 stánků, z toho 20 vinařů především z Moravy, ale i Čech, degustace růžových vín a klaretů, gastronomie snoubící se s růžovým vínem, bohatý doprovodný program. Takový bude desátý ročník festivalu Růžový máj, který proběhne 25. září 2021.

Růžový májSezóna osvěžujících, lehkých a ovocitých růžových vín startuje zpravidla už na jaře. Ta nejlepší se pravidelně degustovala v polovině května na festivalu Růžový máj. Kvůli vyhlášenému nouzovému stavu museli letošní ročník organizátoři přesunout na 25. září. Název se rozhodli neměnit. Festival se bude konat v Pražské tržnici v Holešovicích.

Festival odstartuje v sobotu 25. září v 10 hodin, slavnostní zahájení proběhne o hodinu později. Na festival přiveze svá nejlepší růžová vína 20 moravských a českých vinařů, kteří návštěvníkům dovezou přes 2 500 lahví vína. Vína se jako vždy budou degustovat výhradně z festivalových sklenic české výroby. Festivall tak chce minimalizovat plastový odpad a je jasné, že ze skla chutná víno mnohem lépe. Degustační set, který zahrnuje 0,35l sklenici, tištěný katalog s přehledem vinařů a dalšími informacemi a tužku, bude možné zakoupit v den festivalu na pokladně za sto korun. Vedle stánků nabízejících růžová vína bude na místě několik stánků nabízejících gastronomii hodící se právě k růžovým vínům.
 

K růžovým vínům skvělé pokrmy i porce jazzu

Růžový máj – vínaNa festivalu se o gastronomii postará pět fastfoodových specialistů. V nabídce budou mimo jiné kuřecí křídla, stripsy, tortilly, burgery, saláty, grilovaná a trhaná masa, také rolovaná zmrzlina a káva. Růžová vína skvěle doplňují například grilované pokrmy, dobře se hodí také k těstovinám, bílému masu, salátům nebo i čerstvému ovoci. To, k jakým jídlům rosé pasuje, si na festivalu budete moci vyzkoušet.

Nabídka gastronomie snoubící se s vínem bude opravdu pestrá. Nebudou chybět grilované ryby a mořské plody, bagetky plněné masem a bylinkami, vegetariánské a veganské speciality, plísňové a zrající sýry, sušené šunky, kachní paštiky a mnoho dalšího. Připraven je i bohatý doprovodný program. Letos to bude pořádná porce jazzu, který se nejen ve formě swingu ohromně k růžovému hodí.

Farmářské trhy v Praze

Farmářské trhy v Praze

Na několika místech v Praze najdete od jara do podzimu farmářská tržiště, která nabízí domácí potraviny, výpěstky a výrobky, vše té nejlepší kvality, českého původu, za použití minima chemie a vynikající chuti. Vyražte i vy na výlet a vyberte si z české kvality.

Art District 7 – industriální a bohémské Holešovice

Art District 7 – industriální a bohémské Holešovice

Většina světových metropolí má bohémskou čtvrť, oblast zasvěcenou svobodné kreativitě a multižánrovému vyjádření uměleckého i názorového vidění světa. V Praze jsou takovou oblastí Holešovice – Art District 7.

Farmářské trhy na Náplavce

1.10.
Farmářské trhy na Náplavce

Oblíbené farmářské trhy se na Náplavce konají každou sobotu od 8 do 14 hodin. Z 28 prodejců na prvním trhu na náplavce se trh postupně rozrostl na pravidelných 90 až 100 stánků.

Pražská tržnice – bývalá pražská jatka

Pražská tržnice – bývalá pražská jatka

Památkově chráněný areál s prvky secese a novorenesance byl vybudován v roce 1893 – 1895 podle návrhu architekta Josefa Srdínka pro Ústřední jatka královského města Prahy. Svému účelu jatka sloužila až do roku 1983, kdy byla přebudována na tržnici.

Výtoňská náplavka na Rašínově nábřeží

Výtoňská náplavka na Rašínově nábřeží

Rašínovo nábřeží je v současné době nejatraktivnější, nejceněnější a společensky nejživější prostor u řeky Vltavy. Nachází se v úseku mezi výběžkem vyšehradské skály u Výtoně a Jiráskovým mostem u Žofína. Je zde krásný prostor na procházky, jízdu na kole konají se zde velmi oblíbené Farmářské trhy.