Úvod > Aktuality > Mostecká věž nabízí výstavu o alchymistech
Mostecká věž nabízí výstavu o alchymistech
">
Zážitky

Mostecká věž nabízí výstavu o alchymistech

  • Vydáno3. dubna 2011
Mostecká věž na Malé Straně nabízí nejen krásný výhled, ale také novu expozici připomínající slavnou dobu alchymistů rudolfínské doby. Výstava nese název Pražský adept – alchymie rudolfínské doby a blíže představí práci tehdejších alchymistů, které si na svém dvoře hýčkal císař Rudolf II.

V prvním patře věže je expozice věnována alchymii z pohledu její materiální stránky. Zájemci se dozví co pojí alchymii s hutnictvím a lékařstvím. Chybět nebude ani replika dobové alchymistické pece. Ve druhém patře pak spirituální část alchymie a představí se zde návštěvníkům i dvě nejznámější jména té doby – alchymisty Kellyho a Johna Dee, kteří jsou na místě i v podobě figurín v životní velikosti.

Expozice je doplněna základními informacemi o rudolfínské době jako dějinné fázi, kdy se kromě astronomie, alchymie a další vědních oborů rozvíjely i další obory činnosti – vznikala první muzea, tzv. kabinety kuriozit, v umění se prosazoval manýrismus a pozornost vědců i laiků byla věnována rozmanitostem přírody.

Malostranská mostecká věž v Praze

Malostranská mostecká věž v Praze

Malostranská mostecká věž nabízí neobyčejně krásný výhled na Prahu. V současné době ji mohou vidět návštěvníci v její autentické podobě z 15. století a navíc se dočkají i koncertů.

Staroměstská mostecká věž v Praze

Staroměstská mostecká věž v Praze

Staroměstská mostecká věž tvoří bránu do Starého Města pražského. Při korunovační cestě do chrámu sv. Víta na Pražském hradě jí procházeli čeští králové.