Úvod > Aktuality > Lyžařské areály na východní Moravě začaly zasněžovat

Lyžařské areály na východní Moravě začaly zasněžovat

Vydáno 3. prosince 2019 Zimní sporty
Lyžařské areály na východní Moravě začaly díky chladnějšímu počasí se zasněžováním svých sjezdovek. V posledních dnech tak sněžná děla vyrábí umělý sníh třeba ve Ski centru Kohútka a ve Skiareálu Karolinka na Valašsku, v lyžařském areálu Stupava v Chřibech nebo na Trojáku v Hostýnských vrších.

sněžné děloVelká lyžařská střediska v regionu Východní Morava začala již začátkem prosince s umělým zasněžováním svých sjezdovek. Kdy bude možné sjezdovky otevřít pro denní provoz zatím není jasné, provozovatelé skiareálů by rádi nabídli lyžování od poloviny prosince. Záleží však na počasí, zatím bylo v lehkém teplotním nadprůměru, v období okolo Vánoc by však podle meteorologů mělo být výrazně chladněji.

Sněžná děla již naplno pracují ve Skiareálu Kohútka. Ve středisku se nachází velké množství sjezdových tratí nejen pro zdatné lyžaře, ale také pro začátečníky. Jednodenní permanentka vyjde letos na 540 korun. Také letos je Skiareál Kohútka součástí Skiregionu Valašsko, na jeden skipas (2denní bude stát 750 Kč) bude možné jezdit jak na Kohútce, tak i na Kyčerce, Karolince, Razule, Bílé, Jezerné a v Mezivodí.
 
lyžařTaké v Karolince již pilně zasněžují. Lyžařský areál nabízí rozmanitou sjezdovku o délce 1000 m včetně neustále upravovaného snowparku vhodného nejen pro snowboard. Mimo to si zde užijete také večerní lyžování. Celodenní jízdenka vyjde na 480 korun. S úpravou tratí začalo i lyžařské středisko Stupava v srdci Chřibů. Lyžařský areál nabízí 3 vleky vhodné pro začínající i pokročilé lyžaře a dětské lano, které je zdarma. V areálu naleznete půjčovnu, kvalitní servis, lyžařskou a snowboardovou školu, rychlé občerstvení i restauraci. Permanentka na 5 hodin zde bude letos stát 410 Kč.
 
Hučení sněžných děl se v těchto dnech ozývá také ve Ski areálu TrojákHostýnských vrších. Pokud dobré klimatické podmínky vydrží, mohli by provozovatelé otevřít sjezdovky už o víkendu 14. a 15. prosince. Ski Areál Troják svými terény uspokojí rodiny s dětmi, lyžaře začátečníky i pokročilé. Dva lyžařské vleky Tatrapoma a tři dětské lanové vleky jsou od hlavní komunikace vzdáleny jen několik desítek metrů. Permanentka na 1 den lyžování tu bude stát 500 korun.

Ski Areál Troják

Ski Areál Troják

Hostýnské vrchy patří k frekventovaným oblastem sjezdového i běžeckého lyžování, zimní turistiky, rekreace a jiných pohybových aktivit.

Lyžařské středisko Stupava v Chřibech

Lyžařské středisko Stupava v Chřibech

Lyžařské středisko Stupava je moderní příměstské lyžařské centrum v Buchlovských horách (Chřiby), které nabízí 4 vleky s celkovou přepravní kapacitou 2500 os/hod. Areál je vhodný pro začínající i pokročilé lyžaře, vzít s sebou si můžete také snowboard.

Skiareál Karolinka - lyžování nejen pro náročné!

Skiareál Karolinka - lyžování nejen pro náročné!

Skiareál Karolinka naleznete na okraji města Karolinka, které se nachází v malebném prostředí Valašska, zasazené do údolí mezi hřebeny Vsetínských vrchů a Javorníků. Výborná dopravní dostupnost však není tím nejdůležitějším. Lyžařský areál nabízí rozmanitou sjezdovku o délce 1000m.

Ski centrum Kohútka Javorníky

Ski centrum Kohútka Javorníky

Lyžařské středisko na Kohútce se nachází v překrásném koutu Moravy – Javorníkách, v hraničním pásmu hor mezi Slovenskou a Českou republikou. Je prvním areálem ve Zlínském kraji se čtyřsedačkovou lanovkou.

Lyžařský areál Razula ve Velkých Karlovicích - rodinné lyžování v Beskydech

Lyžařský areál Razula ve Velkých Karlovicích - rodinné lyžování v Beskydech

Turisticky atraktivní chráněná krajinná oblast Moravskoslezských Beskyd a Javorníků nabízí také špičkově vybavený lyžařský areál s nejmodernějšími vleky. Ski areál Razula nabízí celkem čtyři sjezdové tratě a snowpark. Od sezóny 2014/15 navíc jedním skipasem propojuje 6 lyžařských areálů.

Další aktuality