Úvod > Aktuality > Lyžařské areály na východní Moravě začaly zasněžovat
Zimní sporty

Lyžařské areály na východní Moravě začaly zasněžovat

  • Vydáno3. prosince 2020
Lyžařské areály na východní Moravě začaly díky chladnějšímu počasí se zasněžováním svých sjezdovek. V posledních dnech tak sněžná děla vyrábí umělý sníh třeba ve Ski centru Kohútka a ve Skiareálu Karolinka na Valašsku, v lyžařském areálu Stupava v Chřibech nebo Razula ve Velkých Karlovicích.

sněžné děloVelká lyžařská střediska v regionu Východní Morava začala již začátkem prosince s umělým zasněžováním svých sjezdovek. Kdy bude možné sjezdovky otevřít pro denní provoz zatím není jasné, provozovatelé skiareálů by rádi nabídli lyžování od poloviny prosince. Záleží však na počasí, zatím bylo v lehkém teplotním nadprůměru, v období okolo Vánoc by však podle meteorologů mělo být výrazně chladněji. Většina lyžařských areálů by ráda nabídla minimálně stejné služby jako v minulém roce. Mnohé areály prošly úpravami a vylepšováním před nastávající zimou – třeba Sachova Studánka v Horní Bečvě investovala do parkoviště a zázemí pro lyžařskou školu, KohútkaJavorníkách vylepšila zasněžování, Karolinka, kromě úprav zasněžování připravila také nové skipasy pro rodiny.  

Aktuálního chladného počasí některé areály využily a zahájily zasněžování. Mezi prvními byl areál ve Stupavě v pohoří Chřiby. Lyžařský areál nabízí 3 vleky vhodné pro začínající i pokročilé lyžaře a dětské lano, které je zdarma. V areálu naleznete půjčovnu, kvalitní servis, lyžařskou a snowboardovou školu, rychlé občerstvení i restauraci.

lyžařSněžná děla už běží na sjezdovkách v Karolince, kde by chtěli otevřít co nejdříve – většinou se zde lyžuje ještě před Vánocemi. Lyžařský areál nabízí rozmanitou sjezdovku o délce 1000 m včetně neustále upravovaného snowparku vhodného nejen pro snowboard. Mimo to si zde užijete také večerní lyžování.

Zasněžování se naplno rozběhlo také v areálu Razula ve Velkých Karlovicích, který je vyhledáván zejména rodinami s dětmi. Ski areál tvoří čtyři sjezdovky rozptýlené v karlovickém údolí Léskové. Zkušené sjezdaře nejvíce láká hlavní sjezdovka Razula dlouhá 1 km s převýšením 210 metrů. Pro rodiny s dětmi je jako stvořená mírná, 350 metrů dlouhá sjezdovka Horal u hotelu Horal, kde v zimě funguje také lyžařská Tygří školka a snowtubing.

Ski centrum Kohútka Javorníky

Ski centrum Kohútka Javorníky

Lyžařské středisko na Kohútce se nachází v překrásném koutu Moravy – Javorníkách, v hraničním pásmu hor mezi Slovenskou a Českou republikou. Je prvním areálem ve Zlínském kraji se čtyřsedačkovou lanovkou.

Lyžařské středisko Stupava v Chřibech

Lyžařské středisko Stupava v Chřibech

Lyžařské středisko Stupava je moderní příměstské lyžařské centrum v Buchlovských horách (Chřiby), které nabízí 4 vleky s celkovou přepravní kapacitou 2500 os/hod. Areál je vhodný pro začínající i pokročilé lyžaře, vzít s sebou si můžete také snowboard.

Lyžařský areál Razula ve Velkých Karlovicích – rodinné lyžování v Beskydech

Lyžařský areál Razula ve Velkých Karlovicích – rodinné lyžování v Beskydech

Turisticky atraktivní chráněná krajinná oblast Moravskoslezských Beskyd a Javorníků nabízí také špičkově vybavený lyžařský areál s nejmodernějšími vleky. Ski areál Razula nabízí celkem čtyři sjezdové tratě a snowpark.

Skiareál Karolinka – lyžování nejen pro náročné!

Skiareál Karolinka – lyžování nejen pro náročné!

Skiareál Karolinka naleznete na okraji města Karolinka, které se nachází v malebném prostředí Valašska, zasazené do údolí mezi hřebeny Vsetínských vrchů a Javorníků. Výborná dopravní dostupnost však není tím nejdůležitějším. Lyžařský areál nabízí rozmanitou sjezdovku o délce 1000m.