Úvod > Aktuality > Naučte se vařit, bude se vám dařit
Naučte se vařit, bude se vám dařit
">
Zážitky

Naučte se vařit, bude se vám dařit

  • Vydáno5. září 2011
Chcete znát jednoznačný hit poslední doby? Jsou to kurzy vaření. Nesmějte se. Zapomeňte na Dobromilu Rettigovou a její kuchařku. Dneska se to dělá jinak. Vaření je zejména díky televizním show velmi populární a lidé ujišťují, že uvařit si vlastní jídlo z kvalitních surovin není jen dobré pro jejich zdraví, ale že to může být i zábava – a to pro ženy i pro muže.
Právě proto se není co divit, že se začínají objevovat nejrůznější kurzy, na kterých vás zasvětí i do těch nejskrytějších kulinářských tajemství. Nebo prostě jenom naučí základy, abyste věděli, jak si doma oloupat a nakrájet cibuli. Zkrátka každému, co jeho je a po čem touží. Možností je na trhu víc a víc, a tak si můžete vybrat, mistrem jaké kuchyně se chcete stát. A pozor – je úplně jedno, zda jste muž či žena. Je jedno, kdo vaří, hlavně že vaří dobře!

1. Kulinářský institut s tradicí
Pražský kulinářský institut je střediskem, které nabízí profesionálům i laickým milovníkům dobré a kvalitní gastronomie kurzy vaření. U jeho zrodu stála mimo jiné dlouhá tradice z dob první republiky. Samozřejmostí jsou také kurzy „šité na míru“ v dokonale vybavené kuchařské učebně.

2. Chefparade jídel ze světa
Chefparade můžete navštěvovat v Praze a naučíte se zde všechno, co vás jen napadne ze světové kuchyně. Thajská jídla, mexická, italská, indická nebo třeba sushi. Nebo byste chtěli vědět, jak si udělat správně steak?

3. Nejen vaření…
Další kurzy vaření v Praze jsou tu pro všechny, kdo chtějí proniknout do tajů gastronomie jako takové, tedy i servírování, stolování anebo míchání nápojů. Dozvíte se, jak snadno připravit chutné jídlo, jak ho vhodně naservírovat a jako třešničku na dortu doplnit tento kulinářský požitek tím správným nápojem.

4. Kluci v akci vás to naučí
Oblíbená televizní kuchařská show Kluci v akci se dá prožít i naživo. S jejími protagonisty se můžete vyrazit seznámit do Hotelu Chateau St. Havel v Praze. Jedná se o kompletně zrekonstruovaný zámeček uprostřed anglického parku, v němž se dějí věci. Kulinářské věci, které se můžete naučit i vy.

5. Kurzy vaření Ola Kala
Chcete si sami vyzkoušet uvařit tradiční česká jídla i cizokrajné speciality? Naučte se připravovat chutné polévky, vynikající hlavní chody a lahodné dezerty jako opravdoví profesionálové, zbavte se ostychu a jděte na jeden z kurzů Ola Kala v Praze. Vše pod přísným okem profesionálů.

6. Appetito a kurzy pečení
Naučit se můžete v kurzech nejen skvěle vařit, ale pokud máte rádi sladké, můžete vstoupit do kurzu pečení. Kurzy cukrařiny v Praze pro veřejnost a profesionály, ale i speciální kurzy kuchařské a Dětskou kulinářskou školu vede šéfcukrářka Mirka van Gils Slavíková, Professeur en sucre d´Art, nejznámějí a nejuznávanější česká šéfcukrářka, majitelka mnoha ocenění z domácích i zahraničních soutěží.

7. Jak si poradit s Itálií
Italská kuchyně se řadí nejen k vyhlášeným, ale i oblíbeným. U nás rozhodně patří k těm nejoblíbenějším, a tak není divu, že je zájem i o kuchařské kurzy vedené pravými mistry tamní gastronomie. Pokud chcete vědět, v čem spočívá tajemství jižních pokrmů, jsou kurzy v Italy Gastro Promotion to pravé pro vás.

8. Šéfkuchař až do domu
Poněkud netradiční kurzy vaření nabízí Honza Řepa, který se klidně vydá za vámi domů, kde vám ukáže, že k přípravě skvělého pokrmu nejsou potřeba hodiny. Všechno je to otázka dobře naučených grifů a kvalitních surovin!

9. Kurz molekulární gastronomie
Molekulární gastronomie je světový hit a propracovat se k její přípravě není zcela jednoduché. Vytěžit totiž z jídla esenci jeho chuti je už více alchymie než vaření. Molekulární gastronomie totiž spojila vědu a vaření v jedno – pokud ji zvládnete, bude jídlo chutnat zcela jedinečně. Nejprve proto musíte získat nějaké základy. To ale není problém, protože v Ateliéru Culinari vyučují všechno pěkně od píky právě až k naprosté gastronomické magii.

10. Kulinářská akademie
Pražská kulinářská akademie je dalším místem, kde se můžete naučit skvěle vařit. Věnují se tu i kuchyni pro 21. století, ve které se dozvíte vše o nejnovějších trendech v gastronomii. Po absolvování budete od profesionála k nerozeznání!
 
 
Staňte se mistry kuchyně za pomoci Pražského kulinářského institutu

Staňte se mistry kuchyně za pomoci Pražského kulinářského institutu

Pražský kulinářský institut je střediskem, které nabízí profesionálům i laickým milovníkům dobré a kvalitní gastronomie kurzy vaření "šité na míru". U zrodu Pražského kulinářského institutu stála mimo jiné velká tradice z dob první republiky.

Kurzy vaření Ola Kala – poznejte umění gastronomie

Kurzy vaření Ola Kala – poznejte umění gastronomie

Chcete si sami vyzkoušet uvařit tradiční česká jídla i cizokrajné speciality? Naučte se připravovat chutné polévky, vynikající hlavní chody a lahodné dezerty jako opravdoví profesionálové. Navštivte kurzy vaření Ola Kala.

Restaurace a hotel Chateau St. Havel

Restaurace a hotel Chateau St. Havel

Chateau St. Havel – wellness & golf hotel je kompletně rekonstruovaný novogotický zámek v Praze 4 – Krč uprostřed stylového anglického zámeckého parku s několika idylickými rybníky. Hotel nabízí kromě nadstandardního ubytování na zámku řadu dalších služeb.

Pražská kulinářská akademie

Pražská kulinářská akademie

Jsme škola se zaměřením na výuku tradičního kuchařského řemesla. Využíváme moderní technologie. Nabízíme neformální kurzy pro nováčky a taktéž odborné kurzy.

Poznejte a ochutnejte speciality tak, jak je vaří la mama v Itálii

Poznejte a ochutnejte speciality tak, jak je vaří la mama v Itálii

Mgr. Renata Kopecká pro vás připravuje s mistry z Itálie i Čech zajímavé semináře, kurzy vaření a degustace.