Úvod > Aktuality > Naučte se vařit, bude se vám dařit
Zážitky

Naučte se vařit, bude se vám dařit

  • Vydáno5. září 2011
Chcete znát jednoznačný hit poslední doby? Jsou to kurzy vaření. Nesmějte se. Zapomeňte na Dobromilu Rettigovou a její kuchařku. Dneska se to dělá jinak. Vaření je zejména díky televizním show velmi populární a lidé ujišťují, že uvařit si vlastní jídlo z kvalitních surovin není jen dobré pro jejich zdraví, ale že to může být i zábava – a to pro ženy i pro muže.
Právě proto se není co divit, že se začínají objevovat nejrůznější kurzy, na kterých vás zasvětí i do těch nejskrytějších kulinářských tajemství. Nebo prostě jenom naučí základy, abyste věděli, jak si doma oloupat a nakrájet cibuli. Zkrátka každému, co jeho je a po čem touží. Možností je na trhu víc a víc, a tak si můžete vybrat, mistrem jaké kuchyně se chcete stát. A pozor – je úplně jedno, zda jste muž či žena. Je jedno, kdo vaří, hlavně že vaří dobře!

1. Kulinářský institut s tradicí
Pražský kulinářský institut je střediskem, které nabízí profesionálům i laickým milovníkům dobré a kvalitní gastronomie kurzy vaření. U jeho zrodu stála mimo jiné dlouhá tradice z dob první republiky. Samozřejmostí jsou také kurzy „šité na míru“ v dokonale vybavené kuchařské učebně.

2. Chefparade jídel ze světa
Chefparade můžete navštěvovat v Praze a naučíte se zde všechno, co vás jen napadne ze světové kuchyně. Thajská jídla, mexická, italská, indická nebo třeba sushi. Nebo byste chtěli vědět, jak si udělat správně steak?

3. Nejen vaření…
Další kurzy vaření v Praze jsou tu pro všechny, kdo chtějí proniknout do tajů gastronomie jako takové, tedy i servírování, stolování anebo míchání nápojů. Dozvíte se, jak snadno připravit chutné jídlo, jak ho vhodně naservírovat a jako třešničku na dortu doplnit tento kulinářský požitek tím správným nápojem.

4. Kluci v akci vás to naučí
Oblíbená televizní kuchařská show Kluci v akci se dá prožít i naživo. S jejími protagonisty se můžete vyrazit seznámit do Hotelu Chateau St. Havel v Praze. Jedná se o kompletně zrekonstruovaný zámeček uprostřed anglického parku, v němž se dějí věci. Kulinářské věci, které se můžete naučit i vy.

5. Kurzy vaření Ola Kala
Chcete si sami vyzkoušet uvařit tradiční česká jídla i cizokrajné speciality? Naučte se připravovat chutné polévky, vynikající hlavní chody a lahodné dezerty jako opravdoví profesionálové, zbavte se ostychu a jděte na jeden z kurzů Ola Kala v Praze. Vše pod přísným okem profesionálů.

6. Appetito a kurzy pečení
Naučit se můžete v kurzech nejen skvěle vařit, ale pokud máte rádi sladké, můžete vstoupit do kurzu pečení. Kurzy cukrařiny v Praze pro veřejnost a profesionály, ale i speciální kurzy kuchařské a Dětskou kulinářskou školu vede šéfcukrářka Mirka van Gils Slavíková, Professeur en sucre d´Art, nejznámějí a nejuznávanější česká šéfcukrářka, majitelka mnoha ocenění z domácích i zahraničních soutěží.

7. Jak si poradit s Itálií
Italská kuchyně se řadí nejen k vyhlášeným, ale i oblíbeným. U nás rozhodně patří k těm nejoblíbenějším, a tak není divu, že je zájem i o kuchařské kurzy vedené pravými mistry tamní gastronomie. Pokud chcete vědět, v čem spočívá tajemství jižních pokrmů, jsou kurzy v Italy Gastro Promotion to pravé pro vás.

8. Šéfkuchař až do domu
Poněkud netradiční kurzy vaření nabízí Honza Řepa, který se klidně vydá za vámi domů, kde vám ukáže, že k přípravě skvělého pokrmu nejsou potřeba hodiny. Všechno je to otázka dobře naučených grifů a kvalitních surovin!

9. Kurz molekulární gastronomie
Molekulární gastronomie je světový hit a propracovat se k její přípravě není zcela jednoduché. Vytěžit totiž z jídla esenci jeho chuti je už více alchymie než vaření. Molekulární gastronomie totiž spojila vědu a vaření v jedno – pokud ji zvládnete, bude jídlo chutnat zcela jedinečně. Nejprve proto musíte získat nějaké základy. To ale není problém, protože v Ateliéru Culinari vyučují všechno pěkně od píky právě až k naprosté gastronomické magii.

10. Kulinářská akademie
Pražská kulinářská akademie je dalším místem, kde se můžete naučit skvěle vařit. Věnují se tu i kuchyni pro 21. století, ve které se dozvíte vše o nejnovějších trendech v gastronomii. Po absolvování budete od profesionála k nerozeznání!
 
 
Restaurace a hotel Chateau St. Havel

Restaurace a hotel Chateau St. Havel

Chateau St. Havel – wellness & golf hotel je kompletně rekonstruovaný novogotický zámek v Praze 4 – Krč uprostřed stylového anglického zámeckého parku s několika idylickými rybníky. Hotel nabízí kromě nadstandardního ubytování na zámku řadu dalších služeb.

Kurzy vaření Ola Kala – poznejte umění gastronomie

Kurzy vaření Ola Kala – poznejte umění gastronomie

Chcete si sami vyzkoušet uvařit tradiční česká jídla i cizokrajné speciality? Naučte se připravovat chutné polévky, vynikající hlavní chody a lahodné dezerty jako opravdoví profesionálové. Navštivte kurzy vaření Ola Kala.

Pražská kulinářská akademie

Pražská kulinářská akademie

Jsme škola se zaměřením na výuku tradičního kuchařského řemesla. Využíváme moderní technologie. Nabízíme neformální kurzy pro nováčky a taktéž odborné kurzy.

Poznejte a ochutnejte speciality tak, jak je vaří la mama v Itálii

Poznejte a ochutnejte speciality tak, jak je vaří la mama v Itálii

Mgr. Renata Kopecká pro vás připravuje s mistry z Itálie i Čech zajímavé semináře, kurzy vaření a degustace.

Staňte se mistry kuchyně za pomoci Pražského kulinářského institutu

Staňte se mistry kuchyně za pomoci Pražského kulinářského institutu

Pražský kulinářský institut je střediskem, které nabízí profesionálům i laickým milovníkům dobré a kvalitní gastronomie kurzy vaření "šité na míru". U zrodu Pražského kulinářského institutu stála mimo jiné velká tradice z dob první republiky.

Další aktuality

Když v Praze napadne sníh: tipy, kde si zabobovat, i kde nasadit běžky

Nestává se často, aby v Praze napadl sníh. Respektive tolik sněhu, který by vydržel pár dnů a bylo ho skutečně hodně! Letos však meterologická zima startuje zostra a arktické vzdušné proudy nám poslaly sněhovou nadílku, kterou ocení děti na bobech a dospěláci na běžkách. Kam se za sněhovými radovánkami vydat vám poradí portál Kudy z nudy.
Praha | Zimní sporty

Kde si v Praze zasportovat? Tipy na sportovní centra a indoorové sporty

Nevíte kam si jít v Praze zasportovat? Inspirujte se našimi tipy, které vám prozradí, kde najít dobré posilovny, sportovní centra, lezecké stěny anebo plavecké bazény. Moderně zařízené prostory s kvalitním sportovním vybavením vám umožní aktivní odpočinek, zábavu a relaxaci na špičkové úrovni.
Praha | Životní styl

Kam s dětmi do divadla v Praze? Vyberte si z tipů, kam na představení pro děti

Venku je zimní nevlídno, které nepřeje dlouhým vycházkám. Proto přinášíme pár tipů, kde se s dětmi v teple a suchu pobavíte a rozhodně se nebudete nudit. Inspirujte se a vydejte se s celou rodinou za kulturou na veselá představení do divadel i divadélek nejen pro děti.
Praha | Kultura

Na pražském Výstavišti budou o víkendu vánoční hrnčířské a řemeslné trhy

Již devatenáctiletou tradici mají vyhlášené, vánoční hrnčířské a řemeslné trhy na Výstavišti v Praze 7, v Holešovicích. I letos se na setkání s vámi těší ve dnech 2. a 3. prosince na 130 uměleckých řemeslníků, kteří se do Prahy sjedou z různých krajů republiky, i ze zahraničí, aby vám představili bohatou nabídku na vkusné a hodnotné dárky. Jako každý rok zde najdete výběr těch nejlepších, tradičních, ale i nevšedních řemesel, inspiraci a předvánoční pohodu.
Praha | Kultura

Sáňkování v Praze: Petřín, Riegrovy sady i terény na okraji města

Když v Praze napadne dostatek sněhu na to, aby se dalo sáňkovat, je to skoro příležitost pro slavnostní oblečení a oslavné fanfáry. Letos se zima konečně vydařila a ani portál Kudy z nudy na nic nečeká: zkrátka přinášíme pár tipů, kde si v zimních dnech nejlíp zajezdíte na bobech a sáňkách.
Praha | Zimní sporty

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (2.12. – 3.12.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Staroměstském náměstí, Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze, Mikulášské jízdy Prahou a okolím – Čertohráček, Vánoční trhy na Václavském náměstí v Praze, Advent na Hamousově statku. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Praha | Zážitky

Vánoční trhy v Praze vrátí do centra sváteční pohodu a zvyky

Vánoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí, které jsou největšími trhy v České republice, začnou už v sobotu 2. prosince. Svým návštěvníkům nabídnou pochutiny zejména z českých zdrojů, především pak svařené víno z ryze moravských hroznů odrůdy svatovavřinecké a české klobásy. Ve stáncích nebudou chybět vánoční ozdoby z dílen z celé země a atmosféru doladí tradiční zvyky a pestrý program. Vánoční trhy, které potrvají do 6. ledna 2024, se zaměří na ekologii. Ozdoby na stromě vyrobí dekoratéři z recyklovaného materiálu, návštěvníci budou konzumovat z plně rozložitelných kelímků, příborů a brček a objeví se také sběrače na kelímky.
Praha | Zážitky

Užijte si Vánoční trhy v centru i na okraji Prahy

Oblíbené vánoční trhy v Praze zvou všechny milovníky Vánoc a pohodové atmosféry a vánočních vůní na šálek svařeného vína, horké čokolády, velký výběr dekorací a dárečků, které si zde můžete po celou dobu adventu pořídit. Radost vám udělají nazdobené stromky, rozzářené ozdoby a kulturní program. Některé vánoční trhy v Praze začaly již minulý týden, ty větší se otevřou nyní a potrvají mnohdy až do 6. ledna 2024.
Praha | Zážitky