Úvod > Aktuality > Národní muzeum spouští dobrovolnický program – zapojte se do týmu odborníků!
Národní muzeum spouští dobrovolnický program
"> Národní muzeum spouští dobrovolnický program "> Dobrovolníci se mohou zapojit do rozmanité škály cinností "> Odmenou dobrovolníkum je práve príležitost a šance seznámit se se zajímavou cinností
Kultura

Národní muzeum spouští dobrovolnický program – zapojte se do týmu odborníků!

  • Vydáno10. února 2015
Národní muzeum spouští program dobrovolnictví a nabízí tak příležitost zájemcům z řad veřejnosti podílet se na životě a běhu největší muzejní instituce v České republice. Své místo si v muzeu může najít opravdu každý – student hledající odbornou praxi, senior mající zájem o uplatnění v kultuře či někdo, kdo hledá smysluplné a naplňující využití svého volného času.
MuzeumV rámci dobrovolnického programu nabízí Národní muzeum od února 2015 zájemcům nad 18 let možnost podílet se na chodu instituce. Dobrovolníci se mohou zapojit do rozmanité škály činností – od odborné práce, jako je například zpracování sbírkových fondů či asistence při přípravě programů pro veřejnost, až po pomoc s administrativou.

Národní muzeum nabízí příležitost poznat muzeum "zevnitř" nejenom studentům, kteří hledají odbornou praxi nad rámec povinností stanovených školou, ale každému, kdo se chce uplatnit v kultuře a hledá smysluplné a naplňující využití svého volného času. Odměnou dobrovolníkům je právě tato příležitost i šance seznámit se se zajímavou činností, kterou práce jednotlivých oddělení obnáší, poznat nové lidi i věci. Tento krok otevírá muzeum aktivitám široké veřejnosti a zároveň si od něj i muzeum samotné slibuje zkvalitnění svého chodu i nabídky služeb.

Vypomáhat je možné například v botanickém, zoologickém, entomologickém či antropologickém oddělení Přírodovědeckého muzea, v Českém muzeu hudby, Knihovně Národního muzea nebo v Historickém muzeu.
 Národopisné muzeum Národního muzea

Národopisné muzeum Národního muzea

Klasicistní Letohrádek Kinských je umístěný na úbočí bývalých vinic vrchu Petřína v Kinského zahradě. Muzeum nabízí výstavy představující unikáty lidové kultury českých zemí i Evropy, vystoupení folklorních souborů, kurzy tradičních řemesel, lidových tanců či výtvarné dílny.

České muzeum hudby

České muzeum hudby

České muzeum hudby schraňuje ve svých sbírkách více než 700 000 hudebních exponátů. Kromě notového archivu, sbírky hudebních nástrojů nebo hudební fonotéky také pozůstalosti Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany a dalších významných hudebních osobností.

Národní muzeum – historická budova Národního muzea

Národní muzeum – historická budova Národního muzea

Jedna z nejvýznamnějších pražských budov byla prohlášená už v roce 1962 za národní kulturní památku. Čechy milovaná a cizinci obdivovaná, osudově spjatá s novodobými českými dějinami, časem neoddělitelně splynula s představou o Národním muzeu jako instituci.