Úvod > Aktuality > Na zámku Loučeň si vyzkoušíte, že ve zdravém těle sídlí zdravý duch
Na zámku Loucen si vyzkoušíte, že ve zdravém tele sídlí zdravý duch
"> Na zámku Loucen si vyzkoušíte, že ve zdravém tele sídlí zdravý duch "> Doprovodný program zacíná úderem 11 a koncí v 16 hodin "> Tešit se mužete na neobjevená a tajemná zákoutí zámecké zahrady
Životní styl

Na zámku Loučeň si vyzkoušíte, že ve zdravém těle sídlí zdravý duch

  • Vydáno23. července 2018
Odložte v labyrintáriu zámku Loučeň své kecky, žabky, sandály, botky či boty a s nimi i stud. Vyzkoušejte nový životní styl naboso a novou formu zdravé, pohodové a zajímavé turistiky – turistiku naboso a využijte k ní své nohy, 6 milionů let vyvíjené mistrovské dílo evoluce. Odnesete si mnoho poznatků a zážitků … a boty v ruce. Chodit bosky v trávě, zacvičit si, meditovat, a ochutnat zdravé potraviny, to vše můžete vyzkoušet 28. července 2018 na zámku Loučen.

Na rozdíl od jiných slavností, kterými se zámek Loučeň vrací do minulosti, tato sobota se bude prezentovat v duchu soudobém a moderním. Organizátoři vám nabídnou aktivity, které udělají dobře vašemu tělu a potěší vašeho ducha, ale v neposlední řadě také chuťově pohárky.
 

Ve zdravém těle zdravý duch!

Zámek LoučeňZdravý životní styl je téma, o kterém se hodně píše a mluví. Návody jak jej dodržovat se různí, ale všechny mají jednoho společného jmenovatele. Snaží se najít recept jak být zdravý a přitom se cítit dobře a spokojeně. Tipy, nápady, užitečné informace, a především zábavu najdete právě na zámku Loučeň.

Přijďte si sem vyzkoušet chůzi naboso a poslepu pískovcovým labyrintem, bosý běžecký závod na louce u infocentra, bosou prohlídku zámku s hmatovým překvapením nebo třeba chůzi po žhavém uhlí.
 

Naboso zámeckým labyrintem

Loučeň labyrintMezinárodní den turistiky naboso nabídne bohatý bosý program pro děti i dospělé v zámeckém parku s labyrinty a bludišti (vč. bludiště ve tvaru bosé stopy).

Těšit se můžete na neobjevená a tajemná zákoutí zámecké zahrady, která dosud neznáte a navštívíte je tak trochu jinak, než byste možná čekali. Po celý den je připraven interaktivní program se spoustou her a soutěží pro všechny věkové kategorie, od těch nejmenších návštěvníků, přes tatínky a maminky, až po aktivní a zvídavé seniory. Vydáte se naslepo i naboso zámeckým labyrintem, vyzkoušíte si malování nohou, poznáte kouzlo bylinek. Můžete si vyrobit svoji vlastní mandalu, pobavit se na trenažéru golfového odpaliště nebo si potrénovat nožky při fitness jumpingu – cvičení na trampolínkách.

Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – romantický zámek s rozlehlým parkem, labyrintáriem a celou řadou dalších zajímavostí. Expozice české větve rodiny Thurn-Taxis a života na zámku na přelomu 19. a 20. století. Dozvíte se tak nikoli suchá fakta, ale příběh života na zámku zhruba před sto lety.

Jabkenická obora

Jabkenická obora

Jabkenická obora leží 1 km východně od Jabkenic. Byla založena roku 1750 rodem Fürstenberků pro chov divoké a cizokrajné zvěře. Roku 1943 byla zrušena a po roce 1964 opět obnovena. Dnes se využívá pro chov daňků a přístupná je jen po vyhrazených cestách.

Zámecký hotel Maxmilián – romantika zámecké noci na zámku Loučeň

Zámecký hotel Maxmilián – romantika zámecké noci na zámku Loučeň

Noc na zámku je snem mnoha romantických duší. Splňte si ho na Zámku Loučeň. Zaručený způsob, jak potěšit svého partnera: romantika zámecké noci v zámeckém hotelu Maxmilián, zámeckém apartmánu nebo Domečku knížete Alexandra.

Další aktuality

25.9.
2022
Objevujte královská města Čech

Objevujte královská města Čech

Středočeský kraj | Památky
22.9.
2022
Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Středočeský kraj | Příroda
21.9.
2022
Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Středočeský kraj | Gurmánská turistika