Úvod > Aktuality > Na zámku Loučeň si vyzkoušíte, že ve zdravém těle sídlí zdravý duch
Na zámku Loucen si vyzkoušíte, že ve zdravém tele sídlí zdravý duch
Životní styl

Na zámku Loučeň si vyzkoušíte, že ve zdravém těle sídlí zdravý duch

  • Vydáno23. července 2018
Odložte v labyrintáriu zámku Loučeň své kecky, žabky, sandály, botky či boty a s nimi i stud. Vyzkoušejte nový životní styl naboso a novou formu zdravé, pohodové a zajímavé turistiky – turistiku naboso a využijte k ní své nohy, 6 milionů let vyvíjené mistrovské dílo evoluce. Odnesete si mnoho poznatků a zážitků … a boty v ruce. Chodit bosky v trávě, zacvičit si, meditovat, a ochutnat zdravé potraviny, to vše můžete vyzkoušet 28. července 2018 na zámku Loučen.

Na rozdíl od jiných slavností, kterými se zámek Loučeň vrací do minulosti, tato sobota se bude prezentovat v duchu soudobém a moderním. Organizátoři vám nabídnou aktivity, které udělají dobře vašemu tělu a potěší vašeho ducha, ale v neposlední řadě také chuťově pohárky.
 

Ve zdravém těle zdravý duch!

Zámek LoučeňZdravý životní styl je téma, o kterém se hodně píše a mluví. Návody jak jej dodržovat se různí, ale všechny mají jednoho společného jmenovatele. Snaží se najít recept jak být zdravý a přitom se cítit dobře a spokojeně. Tipy, nápady, užitečné informace, a především zábavu najdete právě na zámku Loučeň.

Přijďte si sem vyzkoušet chůzi naboso a poslepu pískovcovým labyrintem, bosý běžecký závod na louce u infocentra, bosou prohlídku zámku s hmatovým překvapením nebo třeba chůzi po žhavém uhlí.
 

Naboso zámeckým labyrintem

Loučeň labyrintMezinárodní den turistiky naboso nabídne bohatý bosý program pro děti i dospělé v zámeckém parku s labyrinty a bludišti (vč. bludiště ve tvaru bosé stopy).

Těšit se můžete na neobjevená a tajemná zákoutí zámecké zahrady, která dosud neznáte a navštívíte je tak trochu jinak, než byste možná čekali. Po celý den je připraven interaktivní program se spoustou her a soutěží pro všechny věkové kategorie, od těch nejmenších návštěvníků, přes tatínky a maminky, až po aktivní a zvídavé seniory. Vydáte se naslepo i naboso zámeckým labyrintem, vyzkoušíte si malování nohou, poznáte kouzlo bylinek. Můžete si vyrobit svoji vlastní mandalu, pobavit se na trenažéru golfového odpaliště nebo si potrénovat nožky při fitness jumpingu – cvičení na trampolínkách.

Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – romantický zámek s rozlehlým parkem, labyrintáriem a celou řadou dalších zajímavostí. Expozice české větve rodiny Thurn-Taxis a života na zámku na přelomu 19. a 20. století. Dozvíte se tak nikoli suchá fakta, ale příběh života na zámku zhruba před sto lety.

Jabkenická obora

Jabkenická obora

Jabkenická obora leží 1 km východně od Jabkenic. Byla založena roku 1750 rodem Fürstenberků pro chov divoké a cizokrajné zvěře. Roku 1943 byla zrušena a po roce 1964 opět obnovena. Dnes se využívá pro chov daňků a přístupná je jen po vyhrazených cestách.

Zámecký hotel Maxmilián – romantika zámecké noci na zámku Loučeň

Zámecký hotel Maxmilián – romantika zámecké noci na zámku Loučeň

Noc na zámku je snem mnoha romantických duší. Splňte si ho na Zámku Loučeň. Zaručený způsob, jak potěšit svého partnera: romantika zámecké noci v zámeckém hotelu Maxmilián, zámeckém apartmánu nebo Domečku knížete Alexandra.

Další aktuality

Zábavní areály a farmy: z Prahy vám bude stačit necelá hodina...

…a jste tam a dál už se můžete jen bavit a hrát si – sami nebo s dětmi, to záleží jen na vás. A samozřejmě na výběru místa, protože někde jsou zkrátka děti na prvním místě. Počítejte každopádně s tím, že na většině míst strávíte celý den a čas vám uteče tak rychle, že tomu sami nebudete věřit.
Středočeský kraj | Zážitky

Užijte si Saunafest v Aquapalace Praha

Kvalifikace Mistrovství České republiky v saunových ceremoniálech, účinkující a hosté z desítky zemí světa, saunové divadlo, freestyle s ručníky i oblíbené metličkování – vše nabídne očekávaný festival zážitkového saunování SaunaFest 2024. Akce proběhne od 11. do 14. dubna v největším Saunovém světě Aquapalace Praha!
Středočeský kraj | Životní styl

Pomozte vyčistit řeku Sázavu

Dobrovolníci se od 12. do 14. dubna 2024 vydají opět k řece Sázavě, aby před nadcházející turistickou sezonou vyčistili její břehy. Tradiční jarní úklid známý jako Čistá řeka Sázava se uskuteční už podevatenácté. Na asi 90kilometrový úsek z Kácova do Pikovic, který se uklízí v režii Posázaví o.p.s., nastoupí party dobrovolníků a odpad, který nasbírají, budou nákladní auta odvážet na skládku.
Středočeský kraj | Příroda

Zámek Kačina bude mít bránu dokořán

V sobotu 13. dubna 2024 se zámek Kačina opět připojí k celostátní akci Brány památek dokořán, do níž se každoročně zapojuje řada památkových objektů na území celé České republiky. Na vybraných památkách jsou pro návštěvníky připraveny speciální výstavy, koncerty a prohlídky. Nejinak je tomu v případě Kačiny, naší nejvýznamnější klasicistní stavby, kde proběhnou dvě netradiční prohlídky!
Středočeský kraj | Památky

Skalní hrad Drábské světničky zůstává i nadále uzavřený

Letos se jako i v minulých letech turistům neotevře skalní hrad Drábské světničky u Mnichova Hradiště ve Středočeském kraji. Lesy České republiky zde chystají velkou rekonstrukci, která má zajistit ochranu památky tak, aby nedocházelo k poškozování skal lidskou nohou.
Středočeský kraj | Památky

Co navštívit v Brdech? Tipy na výlety do Brd, kam byl dlouho vstup zakázán

Padrťské rybníky, lovecký zámeček Tři trubky, nespočet studánek a skalních vyhlídek a také deset vrcholů s nadmořskou výškou více než 800 metrů – to všechno nabízejí Brdy, které se pro turisty nedávno otevřely. Pojďte se s portálem Kudy z nudy podívat do míst, kam se dlouho nesmělo chodit.
Středočeský kraj | Příroda

Vltavské vyhlídky: poznejte nejhezčí a turisty nejvyhledávanější vyhlídky na meandry Vltavy

Vrchovnice, Máj, Bednář, Zadka a spousty dalších bezejmenných míst – to jsou nekrásnější vltavské vyhlídky, které mají svoje kouzlo během celého roku. Víte, kde je hledat? A jak se dostanete tam, kam žádné značky nevedou? Poradíme vám na portálu Kudy z nudy.
Středočeský kraj | Příroda

Užijte si aquaparky, bazény a vodní radovánky v okolí Prahy

O vodní ráje, v nichž si po celý rok můžete užívat sport, zábavu i relaxaci, není v regionu Střední Čechy nouze. Zadovádějte si v bazénu, sjeďte divokou řeku, vyhřejte se se v sauně anebo si užijte pořádnou zábavu při jízdě na toboganu! Za vodními radovánkami můžete vyrazit do Čestlic, Kladna, Kolína, Berouna, Příbrami a dalších měst. Stačí si jen vybrat.
Středočeský kraj | Lázně a wellness