Úvod > Aktuality > Na svatého Václava zavítají do Mladé Boleslavi automobiloví dědečkové
Památky

Na svatého Václava zavítají do Mladé Boleslavi automobiloví dědečkové

  • Vydáno27. září 2021
Oslavy výročí patrona českých zemí, sv. Václava, slaví v Mladé Boleslavi tím nejoriginálnějším způsobem – oblíbenou přehlídkou automobilových veteránů. Svatováclavská jízda na svátek sv. Václava dne 28. září patří k tradičním a veřejností velmi oblíbeným akcím města. Také letos můžete na Komenského náměstí obdivovat historická vozidla.

Účelem této každoroční události je připomenout občanům města Mladá Boleslav historii výroby motocyklů a automobilů v jejich městě. Svatováclavská jízda je též velikým lákadlem pro obyvatele jiných měst, kteří touží poznat historii města a také nejslavnějšího výrobce automobilů v České republice, firmu Škoda Auto. Desítky nablýskaných elegantních vozů, z nichž ty nejstarší spatřily světlo světa před více než osmi desítkami let, se nejprve předvedou v Mladé Boleslavi na tzv. Promenádní jízdě městem a poté zakotví v parku na Výstavišti, kde bude možné si je prohlédnout zblízka. Posádky vozidel dodržují dobovou atmosféru a obvykle přizpůsobují svůj kostým době, z níž jejich stroj pochází.

Návštěvníci mají příležitost zhlédnout značky jako Aero, Hupmobil, Rolls Royce, Bugatti, Laurin & Klement, Ford, Austin, Škoda, Tatra, Jaguar, MG, Walter, Praga, Citroen, Maserrati, Wanderer, DKW, Mercedes, Triumph, Ferrari Dyno, Hilmann, Alfa Romeo, Fiat, Kbelec – Sport, VW a z motocyklů Orion, Čechie, Rumpál, Rotoped – Sachs, Manet, Praga, ČZ, Indian, Bortin, a to v různých typech a z různých roků výroby.
 

Historická vozidla na trase a uzavírky ve městě

svatováclavská jízdaHistorická vozidla se budou prezentovat na Komenského náměstí 28. 9. 2021 od 7:00 hodin, samotná jízda startuje od 9:30 hodin. Automobily projedou ulicí T. G. Masaryka, Náměstí Republiky, Laurinova, tř. V. Klementa, Jana Palacha, Na Radouči, U Stadionu a jízdu ukončí na městském stadionu. Zde také budou automobily vystaveny k prohlídce.

Svatováclavská jízda si ale vyžádá dopravní omezení. Stejně jako v předchozích letech se budou týkat v první řadě Komenského náměstí, kde akce v 7 hodin ráno začíná a v 9 se zde uskuteční slavnostní start. Odtud vozy pojedou ulicí 9. května a náměstím Míru směrem k městskému stadionu. Na Komenského náměstí bude platit úplná uzavírka od 6:30 do 11:00 hodin. Lidé také musí v tento den počítat s řadou zákazů stání na trase jízdy. Úplná uzavírka a dopravní omezení bude platit i v části Husovy ulice, a to v úseku mezi TVK a Šmilovského. Omezení zde potrvá od 6:30 do 18:00 hodin. Na trase jízdy bude dopravu koordinovat městská policie, která bude operativně uzavírat křižovatky a řídit na nich dopravu. Po průjezdu kolony vozidel budou všechny komunikace ihned zprůjezdněny.

Muzeum Mladoboleslavska se sídlem na hradě v Mladé Boleslavi

Muzeum Mladoboleslavska se sídlem na hradě v Mladé Boleslavi

V historickém centru Mladé Boleslavi se nachází hrad, který stojí na místě rozsáhlého hradiště, které bylo v 11. až 12. století správním i obchodním centrem celého Pojizeří. Gotický hrad tu nechal po roce 1320 postavit významný český šlechtický rod, páni z Michalovic, jako své rodové sídlo.

Škoda Muzeum Mladá Boleslav

Škoda Muzeum Mladá Boleslav

Automobilka Škoda Auto se jako jedna z mála může pochlubit více než stodvacetiletou nepřerušenou výrobní tradicí. Muzeum vám představí její příběh, který se od roku 1895 odehrává v Mladé Boleslavi.

Svatováclavská jízda v Mladé Boleslavi 2024

28. 9.
Svatováclavská jízda v Mladé Boleslavi 2024

Svatováclavská jízda historických vozidel, která se koná každoročně 28. září, představuje novodobou tradici významně obohacující nabídku společenských a zábavných akcí ve městě. Každoročně v tento den dopoledne z Komenského náměstí startuje dlouhá kolona několika desítek automobilových veteránů.

Další aktuality

Zábavní areály a farmy: z Prahy vám bude stačit necelá hodina...

…a jste tam a dál už se můžete jen bavit a hrát si – sami nebo s dětmi, to záleží jen na vás. A samozřejmě na výběru místa, protože někde jsou zkrátka děti na prvním místě. Počítejte každopádně s tím, že na většině míst strávíte celý den a čas vám uteče tak rychle, že tomu sami nebudete věřit.
Středočeský kraj | Zážitky

Užijte si Saunafest v Aquapalace Praha

Kvalifikace Mistrovství České republiky v saunových ceremoniálech, účinkující a hosté z desítky zemí světa, saunové divadlo, freestyle s ručníky i oblíbené metličkování – vše nabídne očekávaný festival zážitkového saunování SaunaFest 2024. Akce proběhne od 11. do 14. dubna v největším Saunovém světě Aquapalace Praha!
Středočeský kraj | Životní styl

Pomozte vyčistit řeku Sázavu

Dobrovolníci se od 12. do 14. dubna 2024 vydají opět k řece Sázavě, aby před nadcházející turistickou sezonou vyčistili její břehy. Tradiční jarní úklid známý jako Čistá řeka Sázava se uskuteční už podevatenácté. Na asi 90kilometrový úsek z Kácova do Pikovic, který se uklízí v režii Posázaví o.p.s., nastoupí party dobrovolníků a odpad, který nasbírají, budou nákladní auta odvážet na skládku.
Středočeský kraj | Příroda

Zámek Kačina bude mít bránu dokořán

V sobotu 13. dubna 2024 se zámek Kačina opět připojí k celostátní akci Brány památek dokořán, do níž se každoročně zapojuje řada památkových objektů na území celé České republiky. Na vybraných památkách jsou pro návštěvníky připraveny speciální výstavy, koncerty a prohlídky. Nejinak je tomu v případě Kačiny, naší nejvýznamnější klasicistní stavby, kde proběhnou dvě netradiční prohlídky!
Středočeský kraj | Památky

Skalní hrad Drábské světničky zůstává i nadále uzavřený

Letos se jako i v minulých letech turistům neotevře skalní hrad Drábské světničky u Mnichova Hradiště ve Středočeském kraji. Lesy České republiky zde chystají velkou rekonstrukci, která má zajistit ochranu památky tak, aby nedocházelo k poškozování skal lidskou nohou.
Středočeský kraj | Památky

Co navštívit v Brdech? Tipy na výlety do Brd, kam byl dlouho vstup zakázán

Padrťské rybníky, lovecký zámeček Tři trubky, nespočet studánek a skalních vyhlídek a také deset vrcholů s nadmořskou výškou více než 800 metrů – to všechno nabízejí Brdy, které se pro turisty nedávno otevřely. Pojďte se s portálem Kudy z nudy podívat do míst, kam se dlouho nesmělo chodit.
Středočeský kraj | Příroda

Vltavské vyhlídky: poznejte nejhezčí a turisty nejvyhledávanější vyhlídky na meandry Vltavy

Vrchovnice, Máj, Bednář, Zadka a spousty dalších bezejmenných míst – to jsou nekrásnější vltavské vyhlídky, které mají svoje kouzlo během celého roku. Víte, kde je hledat? A jak se dostanete tam, kam žádné značky nevedou? Poradíme vám na portálu Kudy z nudy.
Středočeský kraj | Příroda

Užijte si aquaparky, bazény a vodní radovánky v okolí Prahy

O vodní ráje, v nichž si po celý rok můžete užívat sport, zábavu i relaxaci, není v regionu Střední Čechy nouze. Zadovádějte si v bazénu, sjeďte divokou řeku, vyhřejte se se v sauně anebo si užijte pořádnou zábavu při jízdě na toboganu! Za vodními radovánkami můžete vyrazit do Čestlic, Kladna, Kolína, Berouna, Příbrami a dalších měst. Stačí si jen vybrat.
Středočeský kraj | Lázně a wellness