Úvod > Aktuality > Na svatého Václava zavítají do Mladé Boleslavi automobiloví dědečkové

Na svatého Václava zavítají do Mladé Boleslavi automobiloví dědečkové

Vydáno 27. září 2019 Památky
Oslavy výročí patrona českých zemí, sv. Václava, slaví v Mladé Boleslavi tím nejoriginálnějším způsobem – pompézní přehlídkou automobilových veteránů. Svatováclavská jízda na svátek sv. Václava dne 28. září patří k tradičním a veřejností velmi oblíbeným akcím města. Také letos můžete obdivovat historická vozidla.

Účelem této každoroční události je připomenout občanům města Mladá Boleslav historii výroby motocyklů a automobilů v jejich městě. Svatováclavská jízda je též velikým lákadlem pro obyvatele jiných měst, kteří touží poznat historii města a také nejslavnějšího výrobce automobilů v České republice, firmu Škoda Auto. Desítky nablýskaných elegantních vozů, z nichž ty nejstarší spatřily světlo světa před více než osmi desítkami let, se nejprve předvedou v Mladé Boleslavi na tzv. Promenádní jízdě městem a poté zakotví v parku na Výstavišti, kde bude možné si je prohlédnout zblízka. Posádky vozidel dodržují dobovou atmosféru a obvykle přizpůsobují svůj kostým době, z níž jejich stroj pochází.

Návštěvníci mají příležitost zhlédnout značky jako Aero, Hupmobil, Rolls Royce, Bugatti, Laurin & Klement, Ford, Austin, Škoda, Tatra, Jaguar, MG, Walter, Praga, Citroen, Maserrati, Wanderer, DKW, Mercedes, Triumph, Ferrari Dyno, Hilmann, Alfa Romeo, Fiat, Kbelec - Sport, VW a z motocyklů Orion, Čechie, Rumpál, Rotoped - Sachs, Manet, Praga, ČZ, Indian, Bortin, a to v různých typech a z různých roků výroby.

Svatováclavská jízda v Mladé Boleslavi 2020

Svatováclavská jízda v Mladé Boleslavi 2020

Svatováclavská jízda historických vozidel, která se koná každoročně 28. září, představuje novodobou tradici významně obohacující nabídku společenských a zábavných akcí ve městě. Každoročně v tento den dopoledne z Komenského náměstí startuje dlouhá kolona několika desítek automobilových veteránů.

Škoda Muzeum

Škoda Muzeum

Automobilka Škoda Auto se jako jedna z mála může pochlubit více než stodvacetiletou nepřerušenou výrobní tradicí. Muzeum vám představí její příběh, který se od roku 1895 odehrává v Mladé Boleslavi.

Muzeum Mladoboleslavska se sídlem na hradě v Mladé Boleslavi

Muzeum Mladoboleslavska se sídlem na hradě v Mladé Boleslavi

V historickém centru Mladé Boleslavi se nachází hrad, který stojí na místě rozsáhlého hradiště, které bylo v 11. až 12. století správním i obchodním centrem celého Pojizeří. Gotický hrad tu nechal po roce 1320 postavit významný český šlechtický rod, páni z Michalovic, jako své rodové sídlo.