Úvod > Aktuality > Na výstavě Koně v akci v Pardubicích se představí na 350 koní

Na výstavě Koně v akci v Pardubicích se představí na 350 koní

Vydáno 20. srpna 2019 Letní sporty
Na největší setkání koní a lidí v domově slavné Velké pardubické se můžete zajet podívat o víkendu 24. až 25. srpna 2019. Jedná se mezinárodní výstavu Koně v akci, která koná na Dostihovém závodišti v Pardubicích. Pořadatelé v rámci 21. ročníku výstavy připravili nabitý a rozmanitý program, jehož podtitulem se stalo motto "Ve jménu krále". Chovatelské přehlídky a soutěže tak letos doplní bohatý doprovodný program s vrcholem v podobě velkolepého rytířského turnaje.
Výstava Koně v akci se na Pardubickém závodišti koná o víkendu 24. a 25. srpna 2019. Předcházet jí ale bude už tradiční páteční průvod městem a vystoupení účastníků výstavy v rámci programu Koně na náměstí.

Koně v akciV pátek 23. srpna už také začnou první soutěže plemene hafling, které obstarají největší část víkendového programu. Český svaz chovatelů haflingů, z.s. totiž připravil šampionát tohoto plemene v sedlových soutěžích. V rámci chovatelských přehlídek a šampionátů se představí i další plemena, například shetland a welch pony. Rozsáhlý a tradiční program mají chladnokrevná plemena. Svaz chovatelů norika, slezského norika a českomoravského belgického koně v České republice je dokonce spolupořadatelem výstavy. Opakem těchto velkých plemen budou malí koně – tradičně se totiž uskuteční i skokové závody minikoní. Tento seriál soutěží pak vyvrcholí v rámci Velké pardubické, kdy se poběží finále Malé Velké pardubické minikoní.

Koně v akciSobotní program začíná už v 8:00 hod., od 10:00 hod. budou otevřena dětská stanoviště. Program před tribunami, který vždy nabízí zajímavé ukázky a dovednosti koní, začíná ve 14:00 hod a jeho vyvrcholením bude soutěž v těžkém tahu, která se zahájí v 16.30 hod. Stejně jako vloni je připraven večerní program. Od 20:00 hod. bude na podiu před tribunami hrát kapela Eddie Edwards & Friends, přestávky vyplní Jan Venas ml. s ukázkami historické hudby v Dostihovém klubu.

neděli program startuje v 9:00 hod., program před tribunami už v pravé poledne. Jeho vyvrcholením bude ve 14:00 hod. rytířský turnaj v podání skupiny Štvanci. Program ukončí dostihy koní různých plemen, úplnou tečkou bude dostih chladnokrevných koní „O pohár ředitele dostihového závodiště“.

Za doplnění stojí také Jezdecké hry pro děti, prezentace chovu španělských koní, dostih chladnokrevných plemen a ukázky různých typů zápřeže koní.


Karneval na koních a velkolepý rytířský turnaj

koně v akciV rámci doprovodného programu pak na diváky čeká například karneval na koních, soutěž o nejhezčího koně výstavy a především ukázky dovedností a pracovních i sportovních činností všech plemen. Vrcholem tohoto programu bude rytířský turnaj v podání brněnské divadelní a kaskadérské společnosti Štvanci. Letos se zaměřili na výročí Řádu templářů, který byl pravděpodobně založen před 900 lety v roce 1119. Celkem by se během výstavy mělo představit až 350 koní všech plemen a velikostí.

Součástí výstavy bude také sobotní večerní koncert a country bál a také už tradiční vyhlašování regionální potraviny MLS Pardubického kraje. K vidění bude také „voříškiáda“ a další doprovodný program.

Vstupenky na výstavu lze koupit na místě, ale také v online předprodeji. Základní vstupné na sobotu včetně večerního koncertu je 190 Kč, na neděli 130 Kč.
Projděte si trasu Velké pardubické a podívejte se zblízka jak se Taxis

Projděte si trasu Velké pardubické a podívejte se zblízka jak se Taxis

Návštěva dostihového závodiště v Pardubicích s mnoha zajímavými zážitky. Patříte-li k příznivcům tohoto sportu, jistě oceníte možnost projít si trasu Velké pardubické včetně Taxisova příkopu s odborným výkladem.

Další aktuality

15.10.
2019
Vodáci budou už tuto sobotu zamykat Opatovický kanál

Vodáci budou už tuto sobotu zamykat Opatovický kanál

Východní Čechy | Letní sporty
10.10.
2019
Velká pardubická startuje již tuto neděli!

Velká pardubická startuje již tuto neděli!

Východní Čechy | Letní sporty
10.9.
2019
Lanškrounská kopa zve na výlet i městské slavnosti

Lanškrounská kopa zve na výlet i městské slavnosti

Východní Čechy | Letní sporty