Úvod > Aktuality > Léčebné lázně Bohdaneč zvou na slavnostní otevírání lázeňské sezóny
Lécebné lázne Bohdanec zvou na slavnostní otevírání sezóny
"> Lécebné lázne Bohdanec zvou na slavnostní otevírání sezóny "> Návštevníci by si nemeli nechat ujít ani výstavu Architektonické bohatství Lécebných lázní Bohdanec "> V rámci otevírání lázenské sezóny budou zajišteny posílené spoje

Léčebné lázně Bohdaneč zvou na slavnostní otevírání lázeňské sezóny

Vydáno 13. května 2019 Lázně a wellness
Jarní měsíce jsou historicky spjaty s čištěním studánek a obřady zahánění zlé moci. Nevinné dívky se v tomto čase vydávaly ke studánkám a po jejich vyčištění se pořádaly "muziky ze studny". A protože jsou lázně úzce spojeny nejen s vodou, ale v přeneseném slova smyslu i onou očistou, dostala se tato tradice i do lázeňských areálů, které každoročně v těchto dnech oficiálně zahajují své sezóny. Ne jinak tomu je v Léčebných lázních Bohdaneč, které zahájí již 122. lázeňskou sezonu v sobotu 18. května.

Lázně BohradečJiž 122. sezónu odstartují Léčebné lázně Bohdaneč tuto sobotu 18. května tradiční kulturní akcí určenou nejen pro lázeňské hosty, ale i pro širokou veřejnost. Na bohdanečském náměstí a v různých částech lázeňského areálu bude připraven bohatý multižánrový program, z kterého si každý vybere své favority. Akce se koná za každého počasí a vstup je zdarma.

Ti, kdož do lázní zavítají, si budou moci poslechnout řadu koncertů, navštívit bohatý doprovodný program a řemeslné trhy, zúčastnit se historické prohlídky lázní s průvodkyní či přehlídky automobilových veteránů. Připraveny budou také soutěže pro děti v areálu lázeňského parku.

Zahájení sezóny Lázně BohdanečSlavnost připomene i tradici lázní, jejich význam a noblesu, kterou beze sporu podtrhuje kulturní památka ČR a perla kubismu – Gočárův pavilon. Celý den bude přichystána zábava jak v lázních, tak v lázeňském parku.

Posílení spojů z Pardubic do Lázní Bohdaneč zařídí Dopravní podnik města Pardubice a.s. Akce bude končit v 18:00 hodin.
 

Do lázní celoročně

Lázně BohdanečLéčebné lázně Bohdaneč jsou známy svými přírodními léčivými zdroji – slatinou a přírodní minerální vodou. Vrt HV – 1 Nová Panenka byl přímo v areálu lázní vyhlouben v letech 1967–1968. Léčivé síly této přírodní minerální vody je využíváno hlavně při vodoléčbě a v krytém bazénu při cvičení a plavání. Do lázeňského bazénu (30 °C) je voda přiváděna přímo z artézského pramene. Rozsáhlá ložiska slatiny leží v těsné blízkosti lázní a jejich stáří se odhaduje na 4 000 let. Slatinné zábaly dodávají Léčebným lázním Bohdaneč na významu. V areálu lázní se nachází specializované pracoviště Medical Wellness Clinic, které propojuje klasickou západní medicínu s východními léčebnými postupy. Zabývá se především léčbou dlouhodobých zdravotních problémů, kombinuje tradiční léčebné procedury s wellness prvky a alternativními formami medicíny.

Do Léčebných lázní Bohdaneč se můžete vydat kdykoliv - areál je pro veřejnost otevřen celoročně. Při cestě z Pardubic navíc stačí zdolat pouhých 8 kilometrů, z Hradce Králové rovný dvojnásobek. S Pardubicemi je lázeňské město spojeno rovněž městskou hromadnou dopravou (trolejbusová linka č. 3).

Lázně Bohdaneč - slatinné lázně v těsné blízkosti Pardubic

Lázně Bohdaneč - slatinné lázně v těsné blízkosti Pardubic

Léčebné lázně Bohdaneč leží v nádherném prostředí polabské nížiny, vzdálené pouhých 8 km od Pardubic. Wellness de luxe je unikátní odpočinkový program zaplněný špičkovými procedurami. Skladba procedur je navržena s důrazem na relaxaci a vaši celkovou regeneraci.

Bohdanečský rybník a rybník Matka

Bohdanečský rybník a rybník Matka

Národní přírodní rezervace Bohdanečský rybník a rybník Matka se rozprostírá na ploše zhruba 250 hektarů severně od Lázní Bohdaneč. Toto území představuje komplex vodních a mokřadních biotopů vytvořených kolem jednoho z největších existujících rybníků bývalé pernštejnské soustavy.

Wellness centrum léčebných lázní Bohdaneč

Wellness centrum léčebných lázní Bohdaneč

Finskou saunu, masáže, parní lázeň, vířivku, aromaterapii a mnoho dalších procedur pro zdraví, relax a dobrou kondici nabízí Wellness centrum v objektu Léčebných lázní Bohdaneč.